Съдът пусна Пейко Янков на свобода срещу 100 бона гаранция, няма доказателства да е в ОПГ
17 Януари 2019, Четвъртък, 19:43 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовОпределението не подлежи на обжалване или протест
Бизнесменът и общински съветник от Несебър Пейко Янков вече не е в ареста. Той е пуснат днес под парична гаранция от 100 000 лева, съобщиха от Апелативния специализиран наказателен съд. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване или протест.
Долната инстанция също бе облекчила мярката за неотклонение, но само на „домашен арест”.
Адв. Росен Кожухаров каза пред „Флагман”, че гаранцията вече е платена и Янков е на свобода.
Съдът се съгласил с аргументите на защитата.
„В най-общи линии бяха споделени нашите аргументи, а те са тези, които ние поддържаме в последните няколко месеца”, каза адв. Кожухаров, но не даде повече подробности, тъй като той и колегата му Иво Найденов не разполагали с протокола от съдебното заседание.
Съдът обаче отново потвърдил становището от предишни заседания, че няма доказателства Пейко Янков да е част от организирана престъпна група (ОПГ) под ръководството на Димитър Желязков-Митьо Очите.
Остават актуални обвиненията в изнудване.
„И там има достатъчно доказателства, които да поставят под съмнение тезата на обвинението, като разбира се съдът подчертава, че разследването продължава”, обясни Росен Кожухаров.
Припомняме, че Пейко Янков бе арестуван през август 2018 г. след акция на Специализираната прокуратура.
Филмовият език на унгарския режисьор Бела Тар в който човека среща себе си
Руски политик: САЩ извърши пиратство с "Маринера"
Млад бандит тероризира баби - арестуван е след грабежи и счупване на ръка
Хората с тази професия изневеряват най-много с колеги
Безработицата в Германия удари 12-годишен връх - 2026 започва с мрачна прогноза
Грип тормози Александър Николов
Първо фалшиво евро у нас, полицията с подробности
Зверска катастрофа на Орлов мост парализира трафика в София
Орлин от "Ергенът" се оказа мъж на място - връзката му с Натали издържа
Легендата на ЦСКА Спас Джевизов е в болница
Откриха тялото на издирвана българка във водоем
Убиха световен шампион в дома му
