Ямболията Калоян Колев сам се предал на властите. Веднага стана обвиняем по делото Митьо Очите
05 Август 2018, Неделя, 14:05 ч.
Автор: Антония Чорева, снимка: АрхивХванал си самолета и се прибрал, после се предал на досъдебното производство, иронично каза зам.-главният прокурор Иван Гешев
Ямболията Калоян Колев, който се издирваше с европейска заповед за арест за съучастие в престъпната група на Митьо Очите, се е предал на властите.
Вчера Флагман първи писа, че Колев е издирван от прокуратурата. Неговото име се свързва с това, че е един от първите, опитали да помогнат на Димитър Желязков-Очите след стрелбата във 4you през юни 2016 г.
„Хванал си самолета и се прибрал човекът, като видял за какво става въпрос”. Това каза днес на брифинг в Специализираната прокуратура ръководителят й Иван Гешев.
Вчера Флагман научи, че Калоян Колев се издирва именно в Испания, но днес явно той е решил сам да се предаде на органите на досъдебното производство.
Той вече бил привлечен в качеството си на обвиняем, допълни Гешев.
Единствено за издирване с европейска заповед за арест остана общинският съветник от Несебър Пейко Янков, който също бе посочен като съучастник в групата на Митьо Очите.
Зам.-главният прокурор Иван Гешев коментира, че най-вероятно и той ще се предаде на властите.
В категории:
Темида
Най-добрите аматьори в България се събират в Бургас за ERA Black Sea Open
Хеликоптер евакуира жена с 65% изгаряния, след като колата ѝ пламна на бензиностанция
Мъжете, които не ви уважават, правят тези неща
Мелания Тръмп не се е появявала публично от месец, Белият дом не обяснява отсъствието й
18/08/2026, Вторник 21:00
2
Валери Божинов се връща във Флоренция за вековния юбилей на Фиорентина
Димитър Николов: Преди три години тук беше блато, а днес - 600 дка модерна индустриална зона
На 28 август идва почти Кървава Луна, от България ще видим само началото
Скопие праща нов посланик у нас
Жегата остава: До 36 градуса в сряда, на места ще превали
Бургас събира експерти и иноватори в образованието на XVII Научно-практически форум
Хакаинде Хичилема спечели втори президентски мандат в Замбия
Тръмп нарече Ормузкия проток нова американска територия и показа карта
