Колеги на умъртвения инж. Димитър Миразчиев свидетелстват с покъртителен разказ пред съда (ОБНОВЕНА)
На 26 февруари 2015 г. студенти намериха трупа му. Днес - 4 години по-късно, се очаква справедлив процес
Състав на Бургаския окръжен съд, под ръководството на Георги Пепеляшев и Яни Гайдурлиев, изслушват свидетели по наказателния процес срещу 63-годишната Веселина Гинева. Тя застана на подсъдимата скамейка след разплитането на продължила близо 2 години отвратителна семейна драма, при която тя е държала под ключ болния си след прекаран инсулт съпруг, лишавала го от лекарствата му, храна, дори и от вода, с цел да се възползва от доходите му.
Припомняме, че с пълномощно от него тя успя да изтегли над 20 хил. лв. от НОИ в продължение на две години, докато е твърдяла пред съседи, че съпругът й е в старчески дом и парите отиват за него.
На 26 февруари 2019 г. - точно четири години, след като студенти случайно намериха разложеното тяло на съпруга й инж. Димитър Миразчиев в пластмасов контейнер с колелца до Колежа по туризъм, започва същинският наказателен процес срещу нея.
Вижте заснетото ексклузивно видео за Флагман.бг, пред наш репортер старши операторът Иван Вълков показа снимка от времето, когато са работели в Нефтохим с Веселина и Димитър:
В 10:30 ч. разпоредителното заседание на съда приключи: Същинският процес ще започне на 26 март, месец по-късно, за тогава трябва да се ангажират нови доказателства, съотносими към тегленето на парите от НОИ и начина, по който била заблудена държавната служителка на Института. Колегите на инж. Миразчиев излязоха разочаровани, тъй като не получиха възможността да свидетелстват.
Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг
„Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia
Бритни Спиърс се призна за виновна за опасно шофиране след алкохол и наркотици
Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък
Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения
Какво се случва с парите ни, ако банката фалира
Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт
75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали
Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности
Варненските пожарникари почетоха героите си и поискаха по-добра защита
Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления
Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат

"Колегите на инж. Миразчиев излязоха разочаровани, тъй като не получиха възможността да свидетелстват."
Гледам и не вярвам на очите си. Правилно ли чета?