Процесът на учителката-мъчителка Веселина тръгва при нов докладчик, съдия Захарин Захариев в дълъг болничен
19 Март 2018, Понеделник, 15:01 ч.
Автор: Флагман.бгНасроченото за утре заседание е отложено за 12 април
Стартът на процеса на бургазлийката Веселина Гинева, която през 2014 година уби съпруга си Димитър Миразчиев, бивш технолог от Нефтозавода, по мъчителен начин и захвърли трупа му в контейнер в Морската градина на Бургас, се отлага за 12 април, съобщават от пресцентъра на Съдебната палата в Бургас. Причината е смяна на съдията-докладчик. Делото трябваше да започне утре сутринта в Окръжния съд.По информация на Флагман.бг магистратът Захарин Захариев, който според системата за случаен подбор, е трябвало да поеме делото, е излязъл в дълъг болничен заради тежко заболяване. Други дела на магистрата също ще бъдат преразпределени.
Припомняме, че 61-годишната Веселина Гинева потресе Бургас, след като дълго време измъчваше, а впоследствие уби съпруга си, захвърли тялото му в кофа в Морската градина на Бургас и близо година вземаше голямата му нефтохимска пенсия.
Прокуратурата иска да я прати за дълго зад решетките, може би до края на дните й, защото убийството е изключително цинично, а самата Веселина се държеше безкрайно неадекватно, с което показваше, че изобщо не разбира естеството на извършеното престъпление.
В категории:
Темида
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината
