Кап. Патранесков за черната вдовица: За подобно зверство би трябвало да се измъчва, да има съвест!
12 Април 2018, Четвъртък, 03:59 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторътАдвокатът на обвиняемата за бруталното убийство Веселина Гинева поиска мярката й да бъде изменена в домашен арест
Многоуважаваният капитан Костадин Патранесков бе единственият, който днес дойде на процеса на черната вдовица Веселина Гинева. Кап. Патранесков обяви, че е бил близък приятел на инженер Димитър Миразчиев, за чиято мъчителна смърт е обвиняема 62-годишната бургазлийка.
Морякът обяви, че не познава добре Веселина, но по поведението ѝ не е трудно да я охарактеризира.
"Виждате за каква жена става въпрос. За подобно нещо трябва да бъде вейка, да се измъчва, да има съвест. Вие виждате ли нещо подобно? Разбрах, че накрая дори се е молил да му даде водичка. Това нормално ли е според вас?", заяви кап. Патранесков.
На разпоредителното заседание по процеса изобщо не се яви дъщерята на двамата Ваня Миразчиева. Младата жена е отбелязала единствено, че не желае да се конституира като частен обвинител. Адвокатът на черната вдовица Веселина поиска да бъде изменена мярката й за неотклонение в домашен арест. Веселина Василева изтъкна като довод за това, че бургазлийката е с чисто съдебно минало и вече е изкарала достатъчно време зад решетките.
Припомняме, че Веселина Гинева е обвинена в убийството на бившия си съпруг - уважавания специалист в Нефтохим Бургас - инж. Димитър Миразчиев. Според обвинителния акт тя буквално го е уморила, държейки го заключен в една стая в продължение на една година, без да му дава дори храна и вода. След това скрила смъртта му и прибирала високата пенсия близо 2 години.
Очаквайте подробности!
В категории:
Темида
Какво похапва Хари Кейн, за да е в супер форма
Зам. областният управител на Бургас Георги Маджаров: Инцидентите с тротинетки изискват незабавни мерки
Шестима се борят за кметския пост на "Средец"
„Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта
Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас
Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова
"Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия"
Крайморие ще танцува, пее и твори: „Крайморски фестивал“ събира близо 600 участници край морето
Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство
Кметът на Несебър: Пенсионерският клуб в Оризаре е еталон за социална интеграция
Георги Кандев се скарал с Иван Демерджиев заради бягството на украинеца Невзоров
Всеки четвърти българин е бил изнудван за подкуп
