Обрат! Съдът върна делото срещу черната вдовица заради нарушения на прокуратурата
Веселина Гинева дойде в съда с тъмни очила, тя остава зад решетките до насрочването на нова дата за процеса
Ключови думи:
черната вдовица, веселина гинева, димитър миразчиев, убийство, мъчения, флагман, бургас, дело, нарушения, прокуратура, обвинителен акт
12 Април 2018, Четвъртък, 10:21 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторът62-годишната Веселина потресе Бургас, след като дълго време измъчваше, а впоследствие уби съпруга си и захвърли тялото му в кофа в Морската градина
Сериозни процесуални нарушения в Обвинителния акт срещу Веселина Гинева откри Бургаският окръжен съд. Според магистратите пропуските са точно по най-тежките обвинения - за убийство с особена жестокост и за измамата, по времето когато черната вдовица прибира пенсията на инж. Димитър Миразчиев, въпреки че той вече бил починал.Съдия Георги Пепеляшев уточни, че според Обвинителния акт специалистът в „Нефтохим Бургас” е починал на 1 август 2014 г., а същевременно прокуратурата твърди, че той е издъхнал след дълги мъчения, което предполагало продължителност на деянието. Неяснотата около датата на убийството водела до ограничаване правата на защита на Веселина.
Другото обвинение за това, че бургазлийката криела близо 2 години смъртта на бившия си съпруг, за да прибира пенсията му, също не било формулирано правилно от прокуратурата. Според окръжните магистрати не са посочени конкретните действия на Веселина, с които тя извършила измамата и заблудила служителка на НОИ.
Поради тези причини Бургаският окръжен съд прекрати производството и го върна за доизясняване на държавното обвинение.
Същевременно магистратите отхвърлиха искането на защитата на черната вдовица да измени мярката й в домашен арест. Според съдия Пепеляшев налице са достатъчно доказателства, от които може да се направи обосновано предположение, че бургазлийката е извършила престъпленията, в които е обвинена.
Припомняме, че 62-годишната Веселина Гинева потресе Бургас, след като дълго време измъчваше, а впоследствие уби съпруга си и захвърли тялото му в кофа в Морската градина. След това скри смъртта му, за да взима високата му нефтохимска пенсия.
В категории:
Темида
Гонзо със словесен гаф за Михайлов и критиците му
Кои зодии най-често разбиват сърца
Валери Божинов за Боби Михайлов: Ел Гранде Президенте
Министерството на туризма се включи във важна инициатива
Ето как Любо Пенев реагира на смъртта на Боби Михайлов
Опитайте рецептата на леля Дори за сладки великденски хлебчета със стафиди
Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100%
Предлагат отново да се създаде Комисия за противодействие на корупцията с петима членове
Италия забрани на САЩ да ползват база в Сицилия за полети към Близкия изток
Министърът на спорта освободи ръководството на тотото, скандалът прерасна в открит сблъсък
Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани
5% отстъпка за местните данъци важи до 30 април

1.МИЛЕНА СТОЙЧЕВА-ГЕНЧЕВА от РП-Айтос
2.ЕЛГИНА ЧАЛЪМОВА от ОП-Бургас
3.ЕМИЛ ХРИСТОВ от АП-Бургас
ПРИКРИВАТ ТОЛКОВА ЯВНИ ИМОТНИ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ в Айтос и с.ЧЕРНА МОГИЛА на СИЙКА ВЪЛКОВА ТЕНЕВА ......но при нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324 и то от 2010год.
С ФАЛШИВА ЛИЧНА КАРТА +др. документи