×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Царево: Гората край Арапя се сече заради природозащитниците (ВИДЕО)


Кметът на Царево: Гората край Арапя се сече заради природозащитниците (ВИДЕО)
Тези, които уж искат да съхранят природата, ни вкарват в процедура, в която не можем да получим това, което реално ще я запази, каза инж. Лапчев
Ключови думи: Георги Лапчев, Арапя, строеж,
Тема в развитие
Зарков, след като Караянчева му спря микрофона: Плажът на Алепу прилича на Алепо Ивелина Василева: Това, което наблюдаваме на Алепу, е абсолютно безобразие Валери Симеонов за строежа на Алепу: Там няма свлачище, законът е нарушен, очаквам разследване! Това не е хотел – подпорна стена е, а стаите не са стаи, а „обеми“ Строежът на "Алепу" - законен, РДНСК-Бургас не откри нарушения РДНСК-Бургас праща проверка на „брегоукрепването“ с хотел на Алепу Крещящ абсурд: „Брегоукрепват“ с хотел пясъка на Алепу Зелена светлина за строеж на къмпинг „Градина“: Бизнесмен ще прави ресторант като в Монте Карло Тежки машини влязоха във в.с. „Свети Тома”, строежът на Шофьорския плаж продължава ударно Пчелояд спрял строителството на Алепу, машините нарушавали комфорта му Нови сигнали за незаконно строителство на Алепу, РДНСК започва проверка Строителният надзор откри груби нарушения на "Алепу" и "Арапя", спря строежите (ОБНОВЕНА) Проверките по Южното Черноморие: Медийно шоу с предизвестен край или твърдата ръка на държавата? Георги Атанасов: Не сечем гората край Арапя, а само опасните дървета (ВИДЕО) Шефът на ДНСК спря строителството и на Арапя Атанас Семов: Като гледам кадрите от Алепу, имам чувството, че са от Алепо (ВИДЕО) Извънредно! Спират строителството до к-с "Св. Тома" Ще запечатат ли строежа край Св. Тома, шефът на ДНСК идва на спешна проверка Панайот Рейзи: Няма дюни под строежа на къмпинг „Градина“, не разрешаваме да се строи на плажа (ВИДЕО) Кметът на Царево: Гората край Арапя се сече заради природозащитниците (ВИДЕО) Бойко Борисов командирова шефа на ДНСК на спешна инспекция на Южното Черноморие. Ще спират ли строежи? Вижте какво остана от райското в.с. „Св.Тома”, тузарите напускат имотите си (ВИДЕО и СНИМКИ) Проблемът на Арапя е само един – липса на Общ устройствен план! И това е много тежко за местните хора Първо във Флагман! Край на живописната борова гора в Арапя! Градят ваканционно селище (ВИДЕО И СНИМКИ) Строили на Шофьорския плаж край Созопол, за да не падне пътят? (ВИДЕО) Павел Поппандов: Строителите ми отнемат и спомените от Алепу, дано нещо да остане! Еколог: Строежът на ресторант и паркинг на къмпинг „Градина” е върху разрушена дюна РИОСВ извърши проверка на къмпинг "Градина", няма нарушение Нов строеж на брега на морето
виж още
скрий
24 Януари 2019, Петък, 01:16 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Когато е спазено цялото законодателство, за да не издам разрешение за строеж, трябва да си превиша правата, каза Георги Лапчев

Гората край Къмпинг Арапя се сече заради природозащитниците. Това намекна кметът на Царево инж. Георги Лапчев.

„Има жалби, подадени от природозащитни организации, но вижте какъв е парадоксът – тези, които твърдят, че искат да съхранят природата (б.а. и заради които няма Общ устройствен план), ни вкарват в процедура, в която не можем да получим това, което реално ще я запази!“, заяви градоначалникът пред камерата на Нова телевизия.

Проблемът на Арапя е само един – липса на Общ устройствен план! И това е много тежко за местните хора

„Тази гора трябваше да си остане. Когато е спазено цялото законодателство обаче, за да не издам разрешение, трябва да си превиша правата. Не искам да нарушавам закона“, сподели той.

Водещият Виктор Николаев пък каза, че край Арапя са изсечени десетки борови дървета. Това е поредният епизод от филма „Всичко е законно“, коментира той.

„Едва ли вече е тайна за някого, че тези сигнали минават под шапката на бъдещите избори, но е чудесно, че осветляваме всичко, защото истината е най-важното нещо, което трябва да се каже. Нека не забравяме кога са станали преотрежданията на тези земи и кога имотите са се превърнали в урегулирани поземлени! Това е станало през 2005-2007 г., а тогава и общината, и държавата се управляваха от БСП“, припомни инж. Лапчев.

„Несериозно изглежда същите тези хора да излизат на паветата и да скандират, че това тук не е редно, като самите те са поставили началото. Тогава е започнал този парадокс“, подчерта той.

„Чудесно е, че днес ще има проверка от ДНСК за строителството. Аз вчера съм сезирал Районната прокуратура, за да може да обследва законността и да се види откога е стартирало всичко това, законно ли е и какъв е редът, защото сме в хипотезата „Фейсбук каза и законът е такъв“. Първото разрешение за строителство тук е издадено през 2007 г.“, уточни градоначалникът.

„Целяло се е да се появи огромен билдинг с 20 000 кв.метра РЗП. Лампите ми са светнали много отдавна за този терен. Ние сме се борили в продължение на няколко години да намалим параметрите“, добави той.

„Личното ми мнение е, че тук не трябва да има сгради, но факт е, че собственикът има право по закон да строи. Това, което постигнахме с много разговори, е да намали параметрите до тези къщи. Няма да изгражда високите сгради“, подчерта инж. Лапчев.

Първо във Флагман! Край на живописната борова гора в Арапя! Градят ваканционно селище


„13 къщи има в този имот, които са зададени като проект. Сезирал съм прокуратурата“, добави той.

„През годините много пъти бяха давани примери за безобразия по Черноморието и политиците казваха, че слагат край. Защо онази прословута зона А, за която се говореше, че до 100 метра ще бъдат ограничени строителните работи, не я виждаме на практика? Тази зона, която трябваше да ни спаси от бетона, е била една голяма лъжа“, каза пък Виктор Николаев.

„От 10 години Община Царево се моли за Общ устройствен план, който най-накрая да сложи регламент. Ако имаме такъв и са известни параметрите, веднъж завинаги ще спре тази сага“, добави кметът.

„Прочетете внимателно ЗЧК и вижте, когато параметрите попадат във вече приет подробен устройствен план, каква е ситуацията! Затова се надявам да се намеси прокуратурата, за да обследва законността! Не желая да се оправдавам за това, че работя по закон“, каза още той.



В категории: Царево


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Флагман.БГ Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата! Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата! 13/08/2026, Четвъртък 21:00 13
12
Коментара по темата
12.
Чичо Манчо
25.01.2019 19:17:44
1
4
А къде в цялата хава е месната полиция и защо не взема отношение?
11.
cxzcxz
25.01.2019 12:57:43
0
2
По-скоро е облечен като злодей от филм за Джеймс Бонд
10.
ДАА
25.01.2019 12:11:02
0
7
Демонстрира изискан вкус-облякъл се като портиер или като файтонджия!
9.
Киро
25.01.2019 09:55:47
6
2
Кмета е пич
8.
Луда Баба
25.01.2019 09:32:02
4
5
Ами да си вдигнат задниците от общината и да се поразходят да си научат района за който отговорят къде е гора и къде не е. Или много добре знаят, ама се правят на луди жаби
7.
*********
25.01.2019 09:24:36
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
6.
ВИК-то
25.01.2019 09:20:42
0
5
а, че гледаха шарани в единия колектор на пречиствателната до като той беше кмет...
5.
*********
25.01.2019 09:09:52
2
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
4.
*********
25.01.2019 08:50:53
3
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
3.
Пешо
25.01.2019 08:50:31
3
8
Лапчев, Лапчев, какво ни правиш на луди? Много добре знаем, че кметовете по Черноморието нарочно спъват и не приемат общите устройствени планове, за да върви далаверата с преотрежданията! Има устройствен план, край на далаверките с променяне на статута на земята! Ясен си ни и ти, и останалите кметове дето се помайват с общите устройствени планове. Ама нали имаш Партия да храниш... знаем, не е лесно.
2.
Еее, изтъркахте се бе.
25.01.2019 08:35:16
3
8
ГРОБажжии, стига с това БСП, Станишев, Орешарски и тройната коалиция. Мо десет години вие сте на власт. Какво свършихте вие по въпроса. Май нищо, а? Сменете си Гуруто, че тази мантра вече не върви. На калпав космонавт, космоса му пречи. Да не пиша истинската сентенция де.
1.
Така е
25.01.2019 08:25:45
8
4
Кмета е готин!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
„Арена Бургас“ с огромен потенциал, но са нужни реформи за най-мащабния музикален конкурс „Арена Бургас“ с огромен потенциал, но са нужни реформи за най-мащабния музикален конкурс Доказали сме, че можем да се справим, каза заместник-кметът по строителство, инвестиции и регионално развитие. Не си поставяме бариери, а ги прескачаме, подчерта тя ЦСКА оцеля в луд трилър с Макаби: Загуби с 1:3, но продължава към плейофа на Лига Европа ЦСКА оцеля в луд трилър с Макаби: Загуби с 1:3, но продължава към плейофа на Лига Европа Стефано Сенси върна червените в мача в критичен момент, а авансът от 3:0 в първата среща се оказа решаващ След голямата победа на Бургас: Министрите на туризма и на културата подкрепиха Николов за Евровизия 2027 След голямата победа на Бургас: Министрите на туризма и на културата подкрепиха Николов за Евровизия 2027 Те определиха домакинството на песенния конкурс като огромна възможност за цялата страна Анатомия на една пазарна аномалия: Защо нощувките в Бургас скочиха до небето за Евровизия Анатомия на една пазарна аномалия: Защо нощувките в Бургас скочиха до небето за Евровизия Бургас повтори сценария на Ливърпул и Малмьо още в първите 24 часа   Исторически момент: Флашмоб пред Морското казино в Бургас постави началото на отброяването до Евровизия 2027 Исторически момент: Флашмоб пред Морското казино в Бургас постави началото на отброяването до Евровизия 2027 Стотици местни жители се включиха в първото събитие по повод домакинството на града на най-големия музикален форум в Европа Divolly & Markward и HVMZA с ексклузивни дневни сетове на Bedroom Beach Divolly & Markward и HVMZA с ексклузивни дневни сетове на Bedroom Beach Световните афро хаус артисти превземат Cacao Beach на 15 и 16 август с два различни музикални сценария Следите на битката изплуват от Русокастро: Археолозите откриха рядка средновековна шпора (СНИМКИ) Следите на битката изплуват от Русокастро: Археолозите откриха рядка средновековна шпора (СНИМКИ) Това е едва четвъртата подобна находка за близо 20 години разкопки, а желязната шпора е запазена в перфектно състояние Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата! Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата! Вечната война "София срещу всичко останало" продължава с пълна сила Ще представим България на високо ниво, а Бургас ще остане в историята на „Евровизия“ Ще представим България на високо ниво, а Бургас ще остане в историята на „Евровизия“ Залата, в която ще се провежда "Евровизия", всъщност е най-новата спортна зала в България, с най-голяма функционалност, тя е с голям капацитет, с възможности, подчерта бургаският кмет  „Демонтаж на олигархичния модел“, съдебна реформа и модернизация: Как правителството ще управлява до 2030 г. „Демонтаж на олигархичния модел“, съдебна реформа и модернизация: Как правителството ще управлява до 2030 г. Правителството разписа конкретни срокове за ревизия на обществени поръчки, промени във ВСС, нови ядрени мощности, по-високи доходи и технологични паркове, включително в Бургас
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Случаят с 35-годишния мъж има пряка бургаска следа - само преди два месеца ГДБОП проведе в Бургас първата у нас акция срещу производство на т.нар. оръжия-призраци Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok The Sun разкрива новото лице на турския ъндърграунд - Далтън и конкурентните банди вербуват бедни тийнейджъри, пращат ги с автомати срещу мишени и разширяват влиянието си към туристически райони във Франция, Испания и Италия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори