×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес ще има голям митинг "в защита на държавността" в Руен, очаквайте подробности - Флагман.бг ще предава на живо
  • Приходите от нощувки са над 2 млрд. лв. и нарастват с 16,8%
  • Вкарват всички болки в електронна здравна карта
  • Румен Радев се срещна с Карлос Насар
  • Внимание! До часове ни удрят силни магнитни бури
  • ЕС осъди критиките на Илон Мъск, като ги определи като "напълно безумни изявления"
  • Такситата в София поскъпват с почти 20% от 1 януари
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нов строеж на брега на морето


Нов строеж на брега на морето
Строителството се извършва между нос Свети Тома и т.нар. "Шофьорски плаж" на самия бряг. Строи се и по тъмно
Тема в развитие
Зарков, след като Караянчева му спря микрофона: Плажът на Алепу прилича на Алепо Ивелина Василева: Това, което наблюдаваме на Алепу, е абсолютно безобразие Валери Симеонов за строежа на Алепу: Там няма свлачище, законът е нарушен, очаквам разследване! Това не е хотел – подпорна стена е, а стаите не са стаи, а „обеми“ Строежът на "Алепу" - законен, РДНСК-Бургас не откри нарушения РДНСК-Бургас праща проверка на „брегоукрепването“ с хотел на Алепу Крещящ абсурд: „Брегоукрепват“ с хотел пясъка на Алепу Зелена светлина за строеж на къмпинг „Градина“: Бизнесмен ще прави ресторант като в Монте Карло Тежки машини влязоха във в.с. „Свети Тома”, строежът на Шофьорския плаж продължава ударно Пчелояд спрял строителството на Алепу, машините нарушавали комфорта му Нови сигнали за незаконно строителство на Алепу, РДНСК започва проверка Строителният надзор откри груби нарушения на "Алепу" и "Арапя", спря строежите (ОБНОВЕНА) Проверките по Южното Черноморие: Медийно шоу с предизвестен край или твърдата ръка на държавата? Георги Атанасов: Не сечем гората край Арапя, а само опасните дървета (ВИДЕО) Шефът на ДНСК спря строителството и на Арапя Атанас Семов: Като гледам кадрите от Алепу, имам чувството, че са от Алепо (ВИДЕО) Извънредно! Спират строителството до к-с "Св. Тома" Ще запечатат ли строежа край Св. Тома, шефът на ДНСК идва на спешна проверка Панайот Рейзи: Няма дюни под строежа на къмпинг „Градина“, не разрешаваме да се строи на плажа (ВИДЕО) Кметът на Царево: Гората край Арапя се сече заради природозащитниците (ВИДЕО) Бойко Борисов командирова шефа на ДНСК на спешна инспекция на Южното Черноморие. Ще спират ли строежи? Вижте какво остана от райското в.с. „Св.Тома”, тузарите напускат имотите си (ВИДЕО и СНИМКИ) Проблемът на Арапя е само един – липса на Общ устройствен план! И това е много тежко за местните хора Първо във Флагман! Край на живописната борова гора в Арапя! Градят ваканционно селище (ВИДЕО И СНИМКИ) Строили на Шофьорския плаж край Созопол, за да не падне пътят? (ВИДЕО) Павел Поппандов: Строителите ми отнемат и спомените от Алепу, дано нещо да остане! Еколог: Строежът на ресторант и паркинг на къмпинг „Градина” е върху разрушена дюна РИОСВ извърши проверка на къмпинг "Градина", няма нарушение Нов строеж на брега на морето
виж още
скрий
18 Януари 2019, Петък, 22:28 ч.

Строителството се извършва между нос Свети Тома и т.нар. "Шофьорски плаж" на самия бряг

Зрители на бТВ сигнализираха за нов строеж на брега на морето. Според институциите строежът до блатото Алепу край Созопол е законен.

Строителството се извършва между нос Свети Тома и т.нар. "Шофьорски плаж" на самия бряг. Строи се и по тъмно.

Теренът е частен и в него е предвидено изграждането на два курортни комплекса на обща площ от 20 декара, уточниха от екоинспекцията в Бургас. Мястото попада в две зони от „Натура 2000”, но има одобрен доклад за въздействие върху околната среда.

От фирмата инвеститор обясниха, че на този етап се извършва само укрепване на свлачището.

"Резултатите от докладите, които са извършени от екипа биолози, показват, че има минимални въздействия, които са на много малка площ и като цяло обектът няма да окаже значително въздействие", обясниха от РИОСВ-Бургас.

В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
Петър
21.01.2019 08:16:17
1
2
14,
Коментирам с факт написаното в статията, който факт казва, че земята е Държавна публична, и не може да бъде друга!
Исках да кажа, че теренът не е частен! Ще го използва някое частно лице, което впоследствие, или ще плаща на когото трябва /бъди сигурен, че това няма да е към бюджета/, или ще последва съдбата на Гебрев!
14.
До 8
20.01.2019 18:38:38
1
2
Браво, Петър!
Защото практически винаги щом "Теренът е частен" и.... на практика "до там".
Поне повече хора "да им се отворят очите" !
..... така ще има ответни действия от обикновените хора ( то досега вече трябваше Революция да има, незнам кой, какво Още Чака)
13.
*********
20.01.2019 10:31:15
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
12.
manastir
20.01.2019 06:43:17
0
4
Собственици на терена са Кристиян Конов и Пламен Марков. Шулева няма нищо общо. Питайте Рейзи.
11.
baihui
19.01.2019 09:27:41
1
11
Незабавната Национализация и Народният Съд ще оправят всички Простотии на "Прехода"!
10.
будура
19.01.2019 08:58:39
0
6
те пак нямат информация какво се случва там
9.
въпрос
19.01.2019 08:46:13
0
3
Има ли доклад по ОВОС или ЕО
8.
Петър
19.01.2019 08:14:02
0
3
"Теренът е частен..."
Глава втора.
КРАЙБРЕЖНА ПЛАЖНА ИВИЦА. ПОЛЗВАНЕ

Чл. 6. (1) Крайбрежната плажна ивица е обособена територия, съставена от отделни морски плажове, представляваща част от морския бряг към прилежащата му акватория.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 27 от 2013 г.) Морският плаж е територия, представляваща обособена част от крайбрежната плажна ивица, покрита с пясък, чакъл и други седиментни или скални образувания в резултат на естествени или изкуствено предизвикани в резултат на човешка дейност процеси на взаимодействие на морето със сушата. Към територията на морския плаж се включват и пясъчните дюни, разположени непосредствено зад плажната ивица или попадащи върху морския плаж.

(3) Морските плажове са изключителна държавна собственост.

(4) Публична държавна собственост, която не може да бъде обявена за частна, са:

1. морските плажове;

2. брегоукрепителните и брегозащитните системи и съоръжения за предпазване от вредното въздействие на водите, изградени в имоти - държавна собственост, извън границите на населените места;

3. прилежащите на морето крайбрежни езера, лагуни, лимани и влажни зони;

4. пясъчните дюни;

5. (изм. - ДВ, бр. 27 от 2013 г.) островите, включително и създадените в резултат на човешка дейност.

(5) Публична общинска собственост, която не може да бъде обявена за частна, са брегоукрепителните и брегозащитните системи и съоръжения за предпазване от вредното въздействие на водите, с изключение на тези по ал. 4, т. 2.
Теренът е Държавен, при това публичен! Винаги е бил, и сега си е такъв!
7.
Gordon Shumway
19.01.2019 00:16:12
4
7
Свети Тома е на любимците на властта - Главболгарстрой. Бивши ДС ченгета, лоялни към Москва, които откраднаха земята от бившата пионерска идиотщина на Аркутино. Цялата земя е тяхна и ще я застроят цялата за руснаци, защото си плащат на властта. А бедния и прост народ, който си избира Тиква, да ходи да почива на радиоактивния плаж преди Черноморец.
6.
bbfaktor
18.01.2019 22:24:26
0
3
В същото време стана ясно, че срещата между премиера Бойко Борисов и държавния секретар на САЩ Майк Помпейо, която трябваше да се състои на Световния икономически форум в Давос, пропада. Причината е, че президентът Доналд Тръмп отмени посещението на американската делегацията заради липсата на бюджет, което блокира работата на федералното правителство.

Очакваше се в Давос Борисов и Помпейо да обсъдят точно следката за F-16. И там трябваше да бъдат изяснени и параметрите на продажбата на изтребителите на България, както и деликатните въпроси като крайната цена и срока на доставка.

Тръмп, Макрон и Тереза Мей няма да отидат в Давос Виж още
Тръмп, Макрон и Тереза Мей няма да отидат в Давос
Вероятно затова, макар решението на парламента да е факт от сряда, от фирмата-производител на F-16 заявиха, че нямат официално съобщение от българското правителство за старта на преговорите. Те обясниха, че американската държава трябва да го получи, тъй като става въпрос за преговори на държавно равнище, съобщи БНР.

Разговорите обаче може да не започнат скоро. Причината - вече повече от 20 дни мното правителствени институции са затворени заради бюджетна криза, предизвикана от искането на президента Доналд Тръмп да осигури финансиране на стената с Мексико.

Затова и от посолството на САЩ в България не успяха да потвърдят дали официално са получили решението на българския парламент.

Министерството на външните работи посочи, че не е водещо и не разполага с информация за изпратено запитване.

Същевременно в София представител на компанията производител увери, че е имало разговори с Министерството на отбраната. Но и той не посочи дата за начало на преговорите.

Според бившия командващ силите на НАТО в Европа ген. Филип Брийдлав започването на преговори за Ф-16 е първата наистина голяма стъпка към увеличаване на капацитета на българските ВВС в НАТО.

"За петнайсетте години членство в НАТО България наистина допринесе за Алианса. От доста години вие сте разчитали на оборудването и техниката, наследена от членството ви във Варшавския договор. Нормално е за тези години командващите на военновъздушните сили и хората, които работят, да са полагали усилия да променят нагласите си от съветски стил на работа към стил, характерен за НАТО", каза Брийдлав.

Според него МиГ-29 покрива нуждите за охрана на българското въздушно пространство.

"Има определени притеснения по отношение на поддръжката и обслужването му. Вярвам обаче, че България има намерението да бъде допринасяща не само за сигурността на собственото си въздушно пространство, но и за сигурността на НАТО. Би било хубаво и български самолети да отговарят за
5.
Кафеджия
18.01.2019 21:19:35
0
6
Върнете рубриката "КАФЕ"
4.
Куче влаче... камион
18.01.2019 21:06:23
0
7
Не знаех, че Свети Тома е на Шулева, но си спомням как Рейзито се появи по бтв и каза, че затворили пътя заради безопасността на хората. Още тогава му се смяха за опашатата лъжа. По-късно с "вълните на асфалта" се изложи още повече като каза, че били направени нарочно, за да не заспиват шофьорите на волана... Без думи...

Няма ли да дойдат някакви международни наблюдатели и да ги наврат у на кучето да не казвам кое тия душмани на народа?
3.
Ха ха
18.01.2019 20:04:09
1
10
Св. Тома на бившата министърка Лидия Шулева построено в границите на Натура 2000. Заради това Моше Шулева имам предвид затвориха пътя до Дюни, а св. Тома го построиха на китното полуостровче изключителна държавна собственост в нарушение на конституцията. Преди 3 месеца като видях пропадането се зарадвах защото майката Природа си знае работата ....
2.
123
18.01.2019 19:46:39
1
3
Омръзна ми във фб да гледам кучета и котки и мутри на едни и същи дебили противни казни фейсове
1.
Созополчанин
18.01.2019 19:39:57
0
8
Какво се маете и чудите !!! Съвсем нормално, Главбулгарстрой си стои втора аст на к-с Свети Тома. Който може го може, то си беше в нещата да има продължение на комплекса. Бреха упреквали ха-ха. Брега не се укрепва с гундаментна плоча. До лятот ще има поне 3-4 етажа на зелено....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Край на една епоха: Срутиха емблематичния „Интерхотел Поморие“ Край на една епоха: Срутиха емблематичния „Интерхотел Поморие“ Инвеститорът ще възстанови автентичния облик на соцсградата Диалог в живописта обединява Пиронков и Стефанов в новата изложба „Теза/Антитеза/Синтез“ Диалог в живописта обединява Пиронков и Стефанов в новата изложба „Теза/Антитеза/Синтез“ Бургаската художествена галерия открива кураторски проект, който противопоставя и едновременно обединява два напълно различни визуални езика в живописта Димо Алексиев рестартира кариерата си с нови роли, репетиции и надежда за по-добри дни Димо Алексиев рестартира кариерата си с нови роли, репетиции и надежда за по-добри дни След осъдителната присъда и общественото напрежение актьорът започва нов професионален етап с участие в „Солунските съзаклятници“ Хибриден сайт открадна текст на Флагман.бг, изкриви го и предизвика политически трус в държавата Хибриден сайт открадна текст на Флагман.бг, изкриви го и предизвика политически трус в държавата От вчера насам "новината", че Слави Трифонов напуска ИТН, е абсолютен вайръл Четирима бургаски каратеки тръгват към световния връх в Саудитска Арабия Четирима бургаски каратеки тръгват към световния връх в Саудитска Арабия Илия Топал, Иван Горчев, Рая Иванова и Калина Първанова заслужено получават шанс за световната сцена след впечатляващ сезон с медали за Бургас и България 33,47 лв. за най-основните продукти и как живеят пенсионерите в бедните райони и защо пазарската чанта тежи все повече 33,47 лв. за най-основните продукти и как живеят пенсионерите в бедните райони и защо пазарската чанта тежи все повече Разликите между столицата и Северозапада стават все по-осезаеми. Малко магазини, ниски доходи и ограничена конкуренция оформят цените, които много семейства едва понасят След 26-годишна възраст: държавата спира да покрива здравните осигуровки на студентите След 26-годишна възраст: държавата спира да покрива здравните осигуровки на студентите Хиляди младежи пропускат да внесат здравните си вноски в периода между училище и университет или след навършване на 26 години. Ето какво казва законът КЗК образува открити производства срещу Столична община по жалби на фирми КЗК образува открити производства срещу Столична община по жалби на фирми Решенията за производствата са публикувани на интернет страницата на Комисията Генетични изследвания за респираторни инфекции и хранителни непоносимости в лаборатория „ЛИНА“ Генетични изследвания за респираторни инфекции и хранителни непоносимости в лаборатория „ЛИНА“     Точната диагностика е първата стъпка към правилното лечение и спокойствието на пациента Николай Младенов оглавява изпълнителния комитет за управление на Газа след войната Николай Младенов оглавява изпълнителния комитет за управление на Газа след войната Българският дипломат поема ключова роля в следвоенното управление на Газа, след като арабските държави блокираха кандидатурата на Тони Блеър
Пето дете за Джак Озбърн - светлина за семейството след смъртта на Ози Пето дете за Джак Озбърн - светлина за семейството след смъртта на Ози Новината за още едно бебе идва като светъл лъч за сина на Ози, който преживя загубата на баща си, само дни преди да научи, че семейството му отново ще се увеличи Руснаците също страдат от войната, Путин им вдига драстично данъците Руснаците също страдат от войната, Путин им вдига драстично данъците Най-драматична е промяната, която засяга малкия и средния бизнес Тръмп в защита на Мъск: „ЕС върви в лоша посока“ след глобата от 120 млн. евро за X Тръмп в защита на Мъск: „ЕС върви в лоша посока“ след глобата от 120 млн. евро за X Американският президент постави под въпрос регулациите на ЕС, защити Илон Мъск и отправи нови икономически предупреждения към Канада и Мексико Истината за сините кучета в Чернобил Истината за сините кучета в Чернобил Ветеринари разкриват причината  Pegasus превзе Европа: Турският гигант купи най-големия чешки авиопревозвач Pegasus превзе Европа: Турският гигант купи най-големия чешки авиопревозвач С придобиването на Smartwings турската Pegasus прави най-смелата си стъпка към разширяване в Централна Европа, превръщайки се в ключов играч на регионалния авиационен пазар Два морски дрона на Украйна са унищожени край България Два морски дрона на Украйна са унищожени край България ВМС имат нужда от още хеликоптери, за да се справят с този тип задачи Световен гигант в брокерския сектор стъпва в България, за да преобърне изцяло пазара Световен гигант в брокерския сектор стъпва в България, за да преобърне изцяло пазара Компанията, създадена през 1983 г. в Остин, Тексас, днес е глобален колос с близо 190 000 брокери в повече от 50 държави , което я превръща в най-мащабната мрежа в своята индустрия Тръмп разреши износ на чипове Nvidia за Китай Тръмп разреши износ на чипове Nvidia за Китай След разговор с президента Си, Доналд Тръмп позволи износа на по-старите чипове H200 за Китай срещу дял за държавата Земетресение с магнитуд 7,5 удари Япония: десетки ранени, вълни от цунами и токови удари в Хокайдо Земетресение с магнитуд 7,5 удари Япония: десетки ранени, вълни от цунами и токови удари в Хокайдо Стотици хиляди без ток, цунами вълни и опасения за нови земетресения – Япония отново е разлюляна от природна стихия Талибаните върнаха шериата: 13-годишно момче екзекутира убиеца на семейството си пред 80 000 души в Афганистан Талибаните върнаха шериата: 13-годишно момче екзекутира убиеца на семейството си пред 80 000 души в Афганистан След завръщането на талибаните на власт, публичните екзекуции в Афганистан отново се провеждат пред хиляди зрители – този път с участието на дете
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план Виц на деня Виц на деня Турист в балкана пита местен жител:
- Извинете, как най-бързо мога да изкача баира?
- Ами... да взема да отвържа кучето...
Виц на деня Виц на деня - Капитане, истина ли е, че жена на кораба носи голямо нещастие?
- Не е вярно! Носи абсолютно същото нещастие, каквото и на сушата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много грешни отговори са нужни, за да се стигне до верния
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори