България смая света покрай Джиро дИталия
Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино
Големият старт (Гранде партенза) на 109-ата колоездачна Обиколка на Италия показа България в изключително позитивна светлина пред света. Трите първи етапа на "Джиро д`Италия" на наша територия изненадаха дори самите организатори на едно от най-големите спортни събития на планетата. Перфектна организация, отлични условия, всенароден ентусиазъм и оригинални хрумвания бяха отличителните черти на "българската" част от обиколката.
"Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, благодарение на България - заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино.
Хората в тази страна са толкова щастливи, толкова подкрепящи - такова нещо не се е случвало никога преди това. Шокирани бяхме от този толкова голям и неочакван от нас ентусиазъм. Тук атмосферата е най-добрата, която сме преживявали на "Джирото", розовият цвят е навсякъде".
Според Белино само на финала в София, която стана едва 13-ата столица, посрещнала етап в 109-годишната Обиколка на Италия, е имало около 100 000 зрители. Много по-голям брой съобщи столичният кмет Васил Терзиев, според когото по улиците са излезли 250 000 души. Отчитайки ентусиазма и кадрите от ТВ излъчванията, общият брой на хората, които в трите дни бяха край трасето и в стартиращите и финални градове на етапите - Несебър, Бургас, Велико Търново, Пловдив и София, се оценява на над 500 000. Това е невероятен брой посетители на каквото и да е спортно състезание в България.
А всички тези хора, както и общините, през които преминаваше колоездачната колона направиха всичко възможно, за да се спрат телевизионните камери върху тях.
"Това, което видяхме по телевизията е невероятно", заяви Паоло Белино и наистина беше така. Не става дума само за отличното телевизионно излъчване, което запозна целия свят с красотите на България - нещо, което нито една реклама не може да направи сама.
Същевременно общините организираха фензони, концерти, фестивали и всякакви забавления за жители и гости. А народното творчество се развихри в пълна степен - организации, дружества и отделни фенове се надпреварваха да покажат нещо оригинално, а всички приумици стигнаха до ТВ зрители в 200 държави.
В Бургас, например, камерите от вертолета уловиха огромния велосипед, изобразен от възпитаниците на спортното училище, които бяха тренирали няколко седмици, за да се получи всичко както трябва:
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък

Тервелчо, що ги премълчаваш тез "детайли"? М?
Тервелчо, що ги премълчаваш тез "детайли"? М?
Тервелчо, що ги премълчаваш тез "детайли"? М?
Докато ние спорим тук, италианците от RAI, европейците по Eurosport, феновете в САЩ по Max и дори тези в Австралия и Латинска Америка по SBS и DSports, видяха една модерна, гостоприемна и зашеметяващо красива България. Хеликоптерите заснеха нашето море и планини така, както нито една туристическа кампания досега не е успявала.
Това не бяха просто затворени улици – това бяха стотици часове безплатна реклама в най-гледаното време по целия свят. Нека се гордеем, че бяхме перфектни домакини, вместо да рушим магията с дребнавост. България е на световната карта и изглеждаше феноменално!
Напишете как хората по трасето се организираха доброзорно от местните феосали кметове .как се извадифа администраций,училищаспортни клубове .как припадаха деца и възрастни в очакване на това чудо,
Не всичко е така както изглежда.
Напишете как хората по трасето се организираха доброзорно от местните феосали кметове .как се извадифа администраций,училищаспортни клубове .как припадаха деца и възрастни в очакване на това чудо,
Не всичко е така както изглежда.
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
Вместо да се гордеете,че това състезание се случи в Бургас,и всичко премина перфектно,млади и стари се вълнувахме толкова много от години не сме преживяли такива вълнение и радост,пак ше се намери някой който да плюе и да е недоволен!!!
Бъдете по добри!!!!
Добре, че се раззелени,за да не се виждат незаконните сметища и циганските катуни. Ярък пример е циганската махала в Нова Загора.
Сега се връщам от Краков - по илиците и градинките няма нито един отпадък - нито фас, нито хартийка, бутилка! Абсолютно чисто! И другото - хората са облечени съвсем обикновено, жените са без грим и пак са красиви!
Кога ще ги стигнем поляците!