×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Хранителни добавки поскъпнаха с над 50 на сто за три месеца
  • Спасяват с операция бедрото на Малена Замфирова
  • ЦИК започва разяснителната кампания за изборите
  • Щангите на протест срещу Стефан Ботев
  • Прочута биография на Карл Густав Юнг излезе на български
  • САЩ разрешиха на Индия да купува руски петрол
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Излъгаха ли ни за убиеца на полицай Петър Бъчваров - турската Конституция забранява екстрадициите


Излъгаха ли ни за убиеца на полицай Петър Бъчваров - турската Конституция забранява екстрадициите
Сержант Петър Бъчваров бе убит на 7 ноември т.г. с куршум в главата, турците заловиха двама братя овчари
Тема в развитие
Излъгаха ли ни за убиеца на полицай Петър Бъчваров - турската Конституция забранява екстрадициите Вижте оградата, където е бил застрелян граничният полицай Бъчваров (ВИДЕО) Според следствен експеримент: Граничният полицай Петър Бъчваров бил убит от осколки Вижте протоколите от разпита на братята, убили граничния полицай Трябва да се навакса: Ваксиналното покритие у нас е под 90% Военният от стрелбата край Елхово бил в шок, стрелял по повиканото от него подкрепление Убиецът на граничния полицай Петър Бъчваров се жалва: Исках само да го сплаша Съдът в Одрин освободи единия от обвинените за стрелбата край Елхово Ще бъдат ли екстрадирани у нас убийците на българския граничен полицай Кадър от ареста на двамата братя, убили граничния полицай Петър Бъчваров - били изпечени крадци в Турция Демерджиев: Задържаните за убийството на полицая не са каналджии, нито трафиканти на дрога Погребват младши инспектор Петър Бъчваров в униформа на "Гранична полиция" Бургаските полицаи отдадоха почит на загиналия си колега Петър Бъчваров Проф. Владимир Чуков: Убийството на границата е терористичен акт Главният секретар на МВР: Не е логично каналджии да стрелят с ловна пушка по полицай Нова версия за убийството на граничаря: Мигрант стрелял по него за отмъщение Валентин Попов: Оръжието на полицаите ни на границата е старо, за музея е Елхово в траур, Петър Бъчваров убит от турци Извънредно! Има задържани в Турция за убийството на граничния полицай край Елхово Борисов "убеден": Президентът трябва незабавно да смени Демерджиев Сарафов за трагедията край Голям Дервент: Иззети са видеозаписи от термокамерите, разпитан е колегата на загиналия БСП иска до 20 години затвор и отнемане на цялото имущество на полицаите, помагащи на каналджии НА ЖИВО: Военният министър с подробности за трагедията край Голям Дервент Елхово скърби за сержант Петър Бъчваров, бил единственият син на образцово семейство В парламента: Минута мълчание за убития на границата полицай, чакат Демерджиев за обяснение Генади Тенев: Отдавна воюваме с мигрантите и даваме жертви Въоръжават граничарите с автомати? Демерджиев иска помощ от Турция срещу каналджиите Разкриха как е убит сержант Петър Бъчваров, 15 изстрела и по военослужещия Сержант Петър Бъчваров от Елхово е убитият на границата полицай Министърът на отбраната: Военнослужещият не се е оттеглил при стрелбата на границата Кой стреля по граничаря? Полк. Велков: Каналите за мигранти се използват и за трафик на терористи Границата охранявана по дилетантски начин? Полицаите не можели да боравят с автомати Убиецът на полицая в Голям Дервент е избягал в Турция, издирват го Извънредно: Престрелка край Елхово, убит е полицай
виж още
скрий
19 Ноември 2022, Събота, 19:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Искаме правна помощ от Турция в разследването за смъртта на българския граничен полицай

България очаква от властите в Турция отговор на молбата за правна помощ за изясняване на смъртта на сержант Петър Бъчваров, който бе убит на 7 ноември т.г.-навръх професионалния празник на МВР, докато изпълнява наряд по охрана на границата. Информацията съобщи пред Дарик Дойчин Дойчев, окръжен прокурор на Ямбол.

Следственият експеримент, извършен от следователи от Ямбол и експерти от отдел „Криминалистика“ към Националната следствена служба (НСлС) установи, че граничният полицай е застрелян с фронтално с гладкоцевно оръжие от турската страна на пограничната ограда край село Голям Дервент, община Елхово, а при откриването на стрелбата се е намирал близо до открит отвор в телената ограда. Още на 8 ноември беше обявено, че за престъплението са задържани двама братя-турски граждани, като по-късно съдът в Одрин освободи  единия от тях. Другият обаче остава в ареста.

Ще бъдат ли екстрадирани у нас убийците на българския граничен полицай

Демерджиев: Задържаните за убийството на полицая не са каналджии, нито трафиканти на дрога

Крайъгълният камък в разследването ще са данните, които очакваме от властите в Турция, казва прокурор Дойчин Дойчев. Молбата за правна помощ е изпратена до Анкара, непосредствено след инцидента. В нея са посочени няколко групи конкретни въпроси, свързани с хода на следствените действия, а с оглед и на спецификата, че заподозрените са чужди граждани, и установяване на самоличността, възрастта, съдебното им минало и пр.

По думите на прокурор Дойчев, процесуалните способи за събиране на данни, които да имат доказателствена тежест в съда се различават от коментарите в медиите и се базират на ред, постановен между двете държави в двустранния договор за правна помощ между България и Турция.

Към момента на наша територия са извършени редица процесуални действия, вкл. и няколко следствени експеримента, като съвсем скоро се очакват и резултатите от балистичната и съдебно-медицинската експертиза. Очаква се отговора на Турция. Той ще определи и по-нататъшните действия на властите у нас, включително за евентуално искане за екстрадиция на задържания. Тази възможност коментира непосредствено след инцидента в Елхово и вътрешният министър Иван Демерджиев, макар източници от съдебната система да изразиха скетпицизъм относно вероятността турският гражданин да бъде изправен пред български съд. Причината-  някои структурни ограничения, и по-специално заложеният в Конституцията избор на Турция - да не допуска екстрадиция на гражданите си.

В този случай, ще се наложи  процесът срещу подсъдимия у нас да се води задочно.


В категории: Ямбол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 06/03/2026, Петък 21:33 5
Тервел ИЛИЕВ Коя е най-упоритата зодия Коя е най-упоритата зодия 06/03/2026, Петък 20:21 0
13
Коментара по темата
13.
real
21.11.2022 01:31:19
0
0
Извинявай ама "Бат ти Митьо" да не е гражданин на Турция!?А и той нищо не е направил там.
Няма нищо общо!
Тук става въпрос за турски граждани!!!
12.
Иван
20.11.2022 12:24:07
1
0
Лъжат много ясно.Бате Митко защо го върнаха
11.
родител .
20.11.2022 09:41:46
0
3
Абе прах в очите ни Както там водят задочно срещу онези граничари които простреляха турския рибар бракониер така и ние задочно ще водим дело срещу техния убиец на българския граничар Докато случая с рибаря е по непредпазливост то с граничаря от упор е умишлен .Всичко е за успокоение на загубилите си детето и авторитет на правосъдието че са загрижени Накрая и двата случая че приключат със споразумение и спогодби
10.
Митю с Питоня от Арбанаси
20.11.2022 01:11:30
1
1
Те не са спряли да ви лъжат порят въ кът рибиии,пълнят въ къ агнятъъъ и ви харесва
9.
kuaji
20.11.2022 00:12:01
0
1
NA KOLKO KM E GRANICATA SED OGRADATA
8.
Не
19.11.2022 22:27:44
0
23
Са ви излъгали. Правото е сложна работа. Не е за обикновени хора и екипа на Флагман. Има конвенции, които Турция е ратифицирала. По силата на тези конвенции искаше и Бг гранични полицаи за техните рибари. Отделна работа е какво ще реши местния съд. А Флагман да се научи накрая, че с жълта журналистика не става. Нещата са до акъл. Не става само с папане, за да се отвори статия....
7.
...
19.11.2022 22:17:04
1
0
Въпроса е кой вярва на подобна трудова злополука, много често засягаща и невъоръжени длъжностни лица? Били сме и в подобни експирименти няколко пъти, типични киберпрестъпления, извършени от диагностицирани, много често с трайно уредена трудоустроеност.
6.
Лост
19.11.2022 21:34:28
1
10
По добре да си остане там. Има по-голям шанс да го осъдят. А тука само адвокати, прокурори и съдии ще гледст да намажат нещо.
5.
!!!!!
19.11.2022 21:15:37
1
15
Нали писахте статии и за Брендо търсен от 20държави и с няколко задочни присъди ...човека от 2015г. гражданин на Украйна и до там,a именно конституцията е като руската и гласи,техни граждани не подлежат на екстрадиране при никакви обстоятелства.Украинците го пуснаха на другия ден .хаха
4.
!!!!!
19.11.2022 21:09:46
2
17
Че кой Ви каза,че ще има екстрадиция!??Дебили такива.От Турция и Русия екстрадиция няма!!!
Нали щяхте хакера да екстрадирате....жалки журналистически похвати!Вземете да научите малко международно право и юридически закони.
3.
До 2
19.11.2022 20:52:34
6
21
Тиквата им изпрати тихомълком гюленистите които се опитаха да свалят ердоган и радевските нещастници ще го направят.
2.
Добре
19.11.2022 20:21:58
2
28
Сега да не им изпращаме задържаните от нас за атентата им!
1.
...
19.11.2022 20:04:43
7
37
За съжаление очаквах, че ще стане така. Ние също не изпратихме нашия граничар и сега това им е ответната реакция...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро Осезаем ръст и на пазара на наемите, няма по-ниска цена от  От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер Една история от първо лице за дядо Йордан и баба Ирина Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Изборите ще се провалят, ако МВР не използва агентурния си апарат, каза пък бившият заместник-градски прокурор на София  Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) В контролната зала 24 часа в денонощието се следят количеството на валежите, реките, язовирите и още редица показатели, които дават възможност за бърза реакция при опасност от наводнения Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Тя ще достигне своите пикове в края на 2027-2028, прогнозира полковникът       Модерен и достоен паметник на Васил Левски изграждат в центъра на Бургас Модерен и достоен паметник на Васил Левски изграждат в центъра на Бургас Общинският съвет решава в края на месеца дали ще одобри инициативата на Фондация „Гордите българи” Започнаха дейностите по подмяна на водопроводната мрежа по ул. „Иван Вазов“ в Несебър Започнаха дейностите по подмяна на водопроводната мрежа по ул. „Иван Вазов“ в Несебър Реконструкцията ще се извършва на три етапа, които следват посоката от претоварната станция към Несебър Наркотици, оръжия и 15 000 евро  са иззети в София Наркотици, оръжия и 15 000 евро са иззети в София Специализираната операция на СДВР доведе до задържането на няколко предполагаеми дилъри и образуване на досъдебни производства Брадърът от „Меден рудник“ Виктор отваря бръснарница в Поморие Брадърът от „Меден рудник“ Виктор отваря бръснарница в Поморие На 17 април по кината ще излезе игрален филм с негово участие – „Вампирите“ Трус в ПП „Възраждане“: Бургаски депутат се замогнал за няколко години, пращат Цончо Ганев за водач, за да спре разпада Трус в ПП „Възраждане“: Бургаски депутат се замогнал за няколко години, пращат Цончо Ганев за водач, за да спре разпада Борис Аладжов си закупил наскоро чисто нов джип Мазда, а освен това само в сметката си имал над 200 хил. лева, ядосвали се в местната структура
Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Певицата говори открито за здравето си и пътя към правилното лечение Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници САЩ и Обединените арабски емирства са действали като посредници Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според публикации в западни издания Кремъл е предоставил данни за американски военни активи в Близкия изток Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Освободените руски военнослужещи са прехвърлени в Беларус за медицинска помощ преди завръщането им в Русия Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Схемата е насочена към около 150 семейства, живеещи в жилища, финансирани от данъкоплатците, а Министерството на вътрешните работи изчислява, че може да спести 20 милиона британски лири БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран Няма да има избор на ръководство, а само отчет на настоящото управление Изписват бай Добри Изписват бай Добри 81-годишният ветеран е в стабилно състояние Китай привлича милиони туристи на фестивали на вишневия цвят Китай привлича милиони туристи на фестивали на вишневия цвят От Ухан до Пекин розовияъ цъфтеж се превръща в културно събитие и символ на обновление
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори