В парламента: Минута мълчание за убития на границата полицай, чакат Демерджиев за обяснение
Засега не е ясно дали вътрешният министър ще се яви в Народното събрание
„Предлагам да се свържем с министъра на вътрешните работи и вицепремиер Иван Демерджиев и да го поканим да представи информация в Народното събрание за ситуацията на българо-турската граница във връзка с убийството на сержант Петър Бъчваров от Елхово.“ Това предложение направи зам.-председателят на Народното събрание и зам.-председател на БСП Кристиан Вигенин от парламентарната трибуна.
„Да ни информира за това какви мерки се предприемат по охраната на границата и какви мерки се предприемат по ограничаването на потока от нелегални имигранти“, каза още Вигенин и отново призова министърът да бъде поканен, доколкото ситуацията изисква информация пред българските граждани.
Председателстващият заседанието на парламента Росен Желязков обяви, че ще уведоми Демерджиев за желанието на БСП. Засега обаче няма яснота дали той ще се яви в Народното събрание (НС).
Заради инцидента на границата от прокремълската националистическа партия „Възраждане“ излязоха с декларация, с която поискаха да се разреши на граничните полицаи да могат да ползват оръжие при заплаха за живота им. Лидерът на формацията Костадин Костадинов обясни, че в момента те нямали такова право. Негов призив за минута мълчание в памет на загиналия бе подет и от председателстващия заседанието Росен Желязков, след което депутатите отдадоха почит със ставане на крака.
До 1 година - България и Украйна стават първи съюзници?
270 седмици тормоз и едно мълчание, което уби: историята на Билгин Алишев“
Зимната селекция на ЦСКА създаде няколко проблема, Христо Янев търси решение
На 28 януари празнуват хора с редки, но красиви имена
Намалена видимост и заледявания по пътищата, към Малко Търново е особено опасно
Защо няма бивш президент
Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта
Затопляне у нас от днес, но Средиземноморски циклон носи дъжд и сняг
Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си
Трагедията с 18-годишния Билгин ни връща към съдбата на Петя Дубарова
Тези 4 зодии ще получат важен сигнал, който ще промени живота им
Щастливи ли сме в леглото? Колко често трябва да правим любов
