×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • "Евро", "безобразие" и "протест" са най-знаковите думи в България за 2025 година
  • Обраха инкасо автомобил в Ихтиман
  • Тръмп покани Путин в Съвета за мир за Газа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нова версия за убийството на граничаря: Мигрант стрелял по него за отмъщение


Нова версия за убийството на граничаря: Мигрант стрелял по него за отмъщение
Станимир Станев се опита да отрече твърдението, че патроните на граничните полицаи са с пластмасови топчета, които се разпадали от старост
Тема в развитие
Излъгаха ли ни за убиеца на полицай Петър Бъчваров - турската Конституция забранява екстрадициите Вижте оградата, където е бил застрелян граничният полицай Бъчваров (ВИДЕО) Според следствен експеримент: Граничният полицай Петър Бъчваров бил убит от осколки Вижте протоколите от разпита на братята, убили граничния полицай Трябва да се навакса: Ваксиналното покритие у нас е под 90% Военният от стрелбата край Елхово бил в шок, стрелял по повиканото от него подкрепление Убиецът на граничния полицай Петър Бъчваров се жалва: Исках само да го сплаша Съдът в Одрин освободи единия от обвинените за стрелбата край Елхово Ще бъдат ли екстрадирани у нас убийците на българския граничен полицай Кадър от ареста на двамата братя, убили граничния полицай Петър Бъчваров - били изпечени крадци в Турция Демерджиев: Задържаните за убийството на полицая не са каналджии, нито трафиканти на дрога Погребват младши инспектор Петър Бъчваров в униформа на "Гранична полиция" Бургаските полицаи отдадоха почит на загиналия си колега Петър Бъчваров Проф. Владимир Чуков: Убийството на границата е терористичен акт Главният секретар на МВР: Не е логично каналджии да стрелят с ловна пушка по полицай Нова версия за убийството на граничаря: Мигрант стрелял по него за отмъщение Валентин Попов: Оръжието на полицаите ни на границата е старо, за музея е Елхово в траур, Петър Бъчваров убит от турци Извънредно! Има задържани в Турция за убийството на граничния полицай край Елхово Борисов "убеден": Президентът трябва незабавно да смени Демерджиев Сарафов за трагедията край Голям Дервент: Иззети са видеозаписи от термокамерите, разпитан е колегата на загиналия БСП иска до 20 години затвор и отнемане на цялото имущество на полицаите, помагащи на каналджии НА ЖИВО: Военният министър с подробности за трагедията край Голям Дервент Елхово скърби за сержант Петър Бъчваров, бил единственият син на образцово семейство В парламента: Минута мълчание за убития на границата полицай, чакат Демерджиев за обяснение Генади Тенев: Отдавна воюваме с мигрантите и даваме жертви Въоръжават граничарите с автомати? Демерджиев иска помощ от Турция срещу каналджиите Разкриха как е убит сержант Петър Бъчваров, 15 изстрела и по военослужещия Сержант Петър Бъчваров от Елхово е убитият на границата полицай Министърът на отбраната: Военнослужещият не се е оттеглил при стрелбата на границата Кой стреля по граничаря? Полк. Велков: Каналите за мигранти се използват и за трафик на терористи Границата охранявана по дилетантски начин? Полицаите не можели да боравят с автомати Убиецът на полицая в Голям Дервент е избягал в Турция, издирват го Извънредно: Престрелка край Елхово, убит е полицай
виж още
скрий
09 Ноември 2022, Сряда, 08:03 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Използвана е ловна пушка и боеприпаси, които нанасят сериозни поражения, каза зам.-главният секретар на МВР Станимир Станев

Няколко са версиите, по които работим за убийството на граничаря Петър Бъчваров – за трафик на наркотици, за каналджийство, а другата, която е по-малко вероятно е отмъщение от страна на недопуснат мигрант. Най-вероятно е човек, който е отишъл да убива там за отмъщение. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия заместник-главният секретар на МВР Станимир Станев.

„Информацията, която имаме, е, че задържаните са турски граждани, но какви са мотивите и целите тепърва ще бъде изяснено. Намерено е и оръжието. Използвана е ловна пушка и боеприпаси, които нанасят сериозни поражения“, добави той.

„Оцелелият военнослужещ разказва, че при патрулирането установяват отвор в оградата. Те спират автомобила, слизат и двамата. Полицаят осветява въпросният отвор и търси следи за преминаване на наша територия. В този момент се стреля по него. Колегата пада на земята. След това се виждат светлини от други изстрели. Служителят от армията отвръща на огънят, който е насочен към него и към служебният автомобил“, заяви Станев. 

„Изяснява се колко са били хората от другата страна. Те са се оттеглили в Турция“, добави той.

Зам.-главният секретар на МВР поясни, че намерените гилзи на територията на южната ни съседка потвърждават, че със сигурност е стреляно от там. Това ставало ясно и от следите, които са останали по джипа, по който е стреляно. 

Тази агресия е необяснима и за мен, каза той, след като водещият Виктор Николаев изтъкна, че е логично мигрантите и каналджиите да се скрият, докато премине наряда, а не да стрелят по униформените служители. 

Досега, през последните 50 години, не е извършван такъв акт, заяви Станимир Станев. 

Според зам.-главния секретар на МВР техниката по българо-турската граница не е поддържана добре през последните години. „Тази техника е изградена преди доста години. Работеща е, поддържа се с наличните средства, но проблемът е, че от малко повече от 2-3 години назад за тази техника реално не са отделяни необходимите ресурси, за да бъде абсолютно на 100% ефективна”, уточни Станев. 

Той обаче подчерта, че служителите на реда, които охраняват периметъра, са добре оборудвани и разполагат с два пълнителя – един с бойни и един със стоппатрони. На лобното място на граничния полицай обаче нямало стационарни камери, които да са уловили момента на престрелката.

Станимир Станев подчерта нуждата от нова ограда на границата ни с Турция, подобна на тази между нея и Гърция. По думите му това не означавало, че старата трябва да бъде премахната.

„Имаше един случай с агресия от страна на мигрант от марокански произход, който извади нож на наш колега, но той беше от „Жандармерията“. Служителят възпроизведе доста изстрели в безопасна посока, за да спре атаката срещу него. На метър и половина от колега мароканецът размахваше нож. Колегата стреля с боен патрон и го рани по крака“, добави той.

Водещият обаче изтъкна, че патроните, които давали на граничните полицаи са пластмасови топчета отпред, които се разпадали от старост, а радиостанциите издържали не повече от три часа. Фенерите си ги купуват сами, добави Николаев. 

„Не бих казал, че това е вярно. Някои може би предпочитат да си купят, но оборудване има“, уверява Станев. 

„Има уреди за нощно виждане и в дори в автомобила, по който е стреляно, е бил в наличност. Термовизионните камери са монтирани на коли, които са собственост на „Гранична полиция“. В случаят такъв автомобил е имало, но не на това място, но всеки ден се движи и извършва наблюдение“, добави той.

Междувременно главният секретар на МВР Петър Тодоров каза в „Тази сутрин“ по бТВ, че разследващите работят по 3-4 версии и една от тях е за отмъщение. Не е изключено стрелецът да е бил трафикант на забранени стоки, или наркотици. 


В категории: Крими


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Костадинов чака Радев на дебат Костадинов чака Радев на дебат 19/01/2026, Понеделник 21:18 1
Тервел ИЛИЕВ Слави Трифонов с коментар за оставката на Радев Слави Трифонов с коментар за оставката на Радев 19/01/2026, Понеделник 20:40 7
Тервел ИЛИЕВ Буруджиева: Румен Радев има за какво да иска прошка Буруджиева: Румен Радев има за какво да иска прошка 19/01/2026, Понеделник 19:47 2
Тервел ИЛИЕВ България с жена президент България с жена президент 19/01/2026, Понеделник 19:34 4
Тервел ИЛИЕВ Дани Ганчев каза за ЦСКА и футбола Дани Ганчев каза за ЦСКА и футбола 19/01/2026, Понеделник 18:40 0
10
Коментара по темата
10.
читател
09.11.2022 13:47:05
0
1
Силовото министерство очевидно не е в състояние да се справи с основната си задача ..Какви хора се назначават в МВР .Промяната трябва да е проверка работата на всяка служба на всеки служител с персонална оценка и тестове за интелигентност включително детектор на лъжата .Да се преустанови кадровата практика за хората да се търсят длъжности вместо за длъжността подходящ човек .
9.
Трол
09.11.2022 12:14:01
0
6
Накрая ще го отнесе някой мижав мигрант. Че покрай смъртта на двамата полицаи, кацата много замириса. А сега още повече.
8.
ER_DrТурците
09.11.2022 11:03:13
0
3
Може би все пак е случайност. Оказали са се на уговорено от други bd09място, а ония отсреща са решили, че им правят клопка.
7.
Основна версия
09.11.2022 09:45:21
7
11
Уреждане на канал. Скарали са се за пари. Гръмнали са го. Военния се е насрал и избягал. И по нова отначало казаха, че е избягал.
6.
До 4
09.11.2022 08:48:26
2
15
Ми виждат се особено в тъмното, се виждат много добре , когато се стреля с огнестрелно оръжие. И снайпер , ти някога стрелял ли си с оптичен прицел , въобще знаеш ли как се стреля с оптичен прицел ? Да знаеш ,че няма нищо общо с американските филми. Определено службите ще разберат какво се е случило. Но както винаги ще бъде поднесена удобна версия на обществото. Жалко за младия мъж. Сигурно има някакво оборудване, но дали са обучени и тренирани да му използват пълните възможности е друг въпрос. Отдавна е ясно ,че сухопътната граница с Турция трябва да стане приоритет. Много ще се изговори и нищо няма да се направи.
5.
Mislesht
09.11.2022 08:47:51
4
18
Намирисва ми и то много яко. Задавам си разни въпроси:
1. От къде тези "турски граждани" са знаели, че граничарите ще са точно там в определеното време на мястото на стрелбата?
2. Дава се много противоречива информация от страна на МВР.
3. Има нещо изключително гнило в тая работа, па накрая да не се окаже, че убийството е организирано от колегите му за заради разпределение на канали...
4.
Нещо ни баламосват
09.11.2022 08:30:23
3
17
1. След това се виждат светлини от други изстрели
2. намерените гилзи на територията на южната ни съседка потвърждават, че със сигурност е стреляно от там.
------------
Какви светлини се виждат? Нали не е стреляно с трасиращи патрони? От какво разстояние е стреляно, като се знае, че преградното съоръжение е на известно разстояние от граничната бразда? Ако е стреляно от Турция, то оръжието трябва да е ловен снайпер, но днес гл. секретар на МВР каза, че патрона бил със сачми. Изобщо много противоречива информация
3.
Герберасин
09.11.2022 08:20:30
18
13
Набирам насрани джандари и военни за свинеферми в чехия.
2.
Викайте Валерката
09.11.2022 08:20:04
2
22
да направи нова ограда!
1.
;)
09.11.2022 08:18:59
5
21
MNOGO E PROSTO, TREPETE VSEKI MIGRANT NA GRANICATA S KOR6UM V GLAVATA
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гласувай ТУК в онлайн анкетата за Личност на годината 2025 на Флагман.бг! Гласувай ТУК в онлайн анкетата за Личност на годината 2025 на Флагман.бг! Всеки може да даде своя вот до 23:59 ч. на 30 януари т.г., когато ще бъде определен победителят от първия етап на класацията  Честит нов месия! Той ще ви оправи Честит нов месия! Той ще ви оправи След 1-2 години обаче разочаровани маси от "осанна" ще крещят "анатема" Бургас изпревари Варна по болни от грип, втори е в България по заразени Бургас изпревари Варна по болни от грип, втори е в България по заразени Заболелите в югоизточната област са 249 на 10 000 души  Конституционният съд последно препятствие на генерала към властта? Конституционният съд последно препятствие на генерала към властта? Оказва се, че няма срок, в който да бъде обявено решението и теоретично е възможно до изборите Румен Радев да си остане президент Румен Радев подава оставка, завеща президентството на Илияна Йотова Румен Радев подава оставка, завеща президентството на Илияна Йотова Държавният глава със силна реч срещу кукловодите, които спускат директиви на парламента и използват властта като бухалка Може ли всеки бургазлия да вложи свои пари в суперсграда върху основите на непостроения ГУМ Може ли всеки бургазлия да вложи свои пари в суперсграда върху основите на непостроения ГУМ Днес изтече крайният срок за предаването на проектите в международния конкурс за градоустройството на най-скъпата част от Бургас, утре очаквайте резултати във Флагман Дебора с 400 шева обясни защо се отказва от мечтата си да стане певица Дебора с 400 шева обясни защо се отказва от мечтата си да стане певица Тя призна, че липсата на продуцентска подкрепа и високите разходи са я спрели Една банкнота от 100 лева в перфектно състояние след 2-3 г. може да ви донесе много пари Една банкнота от 100 лева в перфектно състояние след 2-3 г. може да ви донесе много пари Именно състоянието на банкнотата е ключово за нейната бъдеща цена, посочват експерти НАП глоби „Бургасбус“ с 2600 евро за билетите. Казусът стига до съда и Общинския съвет НАП глоби „Бургасбус“ с 2600 евро за билетите. Казусът стига до съда и Общинския съвет Санкцията е за увеличение от 77 на 80 евроцента, отчетено като нарушение на Закона за въвеждане на еврото Какво е добре да направим в дните след новолунието в Козирог Какво е добре да направим в дните след новолунието в Козирог Това е онзи период, в който ентусиазмът е по-тих, но решенията имат по-дълъг живот
Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Мери Джо Бутафуоко, оцеляла от случая „Лонг Айлънд Лолита“, разказва за травмата, която никога не отминава Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Арлиндо де Соуза си отиде на 55 години след усложнения от бъбречна недостатъчност Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността По подобие на модерната тенденция "Да се завърнем на село", но с по pinterest визия  "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление На 19 януари Руската православна църква чества Богоявление или Теофания Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Над 150 души са ранени след сблъсък на два високоскоростни влака в Андалусия Никога не правете тази грешка с електроуредите в дома Никога не правете тази грешка с електроуредите в дома Когато се свържат към удължител, се получава претоварване, което може да доведе до прегряване, разтопяване на пластмасата и дори до пожар САЩ отново са единствената глобална суперсила САЩ отново са единствената глобална суперсила Китай имаше възможност да се превърне в основен претендент, но действията на Доналд Тръмп предотвратиха това Кейт Мидълтън потресе с визия Кейт Мидълтън потресе с визия Съпругата на принц Уилям беше домакин на прием за женския отбор по ръгби на Англия в замъка Уиндзор Богатите са по-богати от всякога Богатите са по-богати от всякога Богатството на милиардерите е нараснало рязко до рекордните 18,3 трлн. долара, показва последният доклад на Oxfam
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП към Норвегия: Вече не съм длъжен да мисля за мир Виц на деня Виц на деня Между колеги:
- Колега, тая новата пусна ли ти?
- Не, а на теб?
- И на мен не.
- Ей, тая е баси боклука!
Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Баба ми казваше:
"Под 12 см, нито е токче, нито е сняг, нито е мъж!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори