Проф. Владимир Чуков: Убийството на границата е терористичен акт
Тя е чувствителна зона за Турция, тъй като България се явява сухопътната й врата към Европа, каза той
Убийството на границата на полицая Петър Бъчваров е терористичен акт. Това каза в интервю за БНТ арабистът проф. Владимир Чуков.
България трябва да насочи вниманието си към онези външни фактори, които може да притъпят този мигрантски натиск, заяви той в „Денят започва“.
„Турция не е същата, както преди 1-2 години. Трябва ясно да поставим въпроса пред властите в съседната страна, че пазенето на общата ни граница не може да е функция от лидерски взаимоотношения, както бе преди няколко години“, изтъкна арабистът.
„Границата ни е една много чувствителна зона за Турция, тъй като България за съседите се явява сухопътната врата към Европа и богатия европейски пазар. Българската дипломация има много важна роля в случая. Тя трябва да убеди Анкара, че пазейки българската граница, те си гарантират огромният пътникопоток и стокооборот с Европа“, подчерта той.
„Това, което стана преди два дни, ни напомня граница между Афганисатн и Иран. Там много често има престрелки по границата, когато иранските граничари ловят наркотрафиканти“, заяви проф. Чуков.
Граничната ни бразда започва да се превръща в граница от Близкия изток, а не на Европа, добави той.
„Турските работодатели започват да се оплакват от липсата на евтина сирийска работна ръка. Къде отиват тези хора? Естествено целта им е Европа и пътят им минава през България“, изтъкна професорът.
„Мигрантите имат респект от гръцката полиция, която е квалифицирана като чудовищна. Говорят и за унгарските им колеги, че са безапардонни“, каза още той.
Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница
16/07/2026, Четвъртък 13:00
0
Внимание, бургазлии: Пръскат „Богориди“ и „Александровска“ срещу листни въшки този петък
Ето защо жените буквално изнемогват в жегите
Ексминистър взриви скенерите на летището: Светна като радиоактивен пред Гранична полиция!
Всеки втори от първите проверени камиони на „Тракия“ със скъсани гуми
Страхът на Томас Тухел уби мечтата на Англия: Пресата на Острова съсипа селекционера за катастрофалния обрат
Остават два дни до MAX FIGHT 66: Бургас очаква грандиозна бойна галавечер, а официалният кантар е утре пред Общината
Изненада! Ива Митева е изборът за четвърти зам.-министър на транспорта
НСИ отчете нещо невиждано от месеци, цените най-после тръгнаха надолу
Безсънна нощ на Острова: Британските медии съсипаха Меси и компания заради "мръсна война"
Челси разгневи собствените си фенове: Изтри пост за героя на Аржентина срещу Англия
Огромен пожар изпепели склад, огнеборци водиха епична битка с пламъците в индустриалната зона

Ганьовския русофилокомунист, като се оцапа за 100тен път, все му е виновен, някой друг. България била врата към Европа хахаха. Чукчев, ти, Радето, Корни и Боко, и 80% русофилоДебилите населяващи тази територия, сте доказателство, че бугаристан, по-скоро е врата към Оркистан-Мацква. Хранилката ви, манталитета ви и всичко уродливо на 100% припокрива манталитета на любимата ви катастрофирала пРосия.
Вие, ако сте вратата към Европа, Европа щеше да е гладна, пропаднала, мобилизирана за война и въобще...
С така врата, като, вас, може да има само разграден-разграбен двор. Затова бугаристан, не е приет в Шенген, защото ЕС ви знае русофилоКомуняшките сигански чалъми. Чукчев, всичколог и експерт по рубладжийскоОлигофренска пропаганда.
Но за овакантените длъжности подготвени хора но не за хората длъжности .
Работодател, който се оплаква от липса на евтина работна ръка си заслужава фалита. Не искат ли да им работят ангария?