Смърди ли разследването срещу Никола с АТВ-то от Слънчев бряг и защо в Бургас след дни ще ври

Готви се голям протест в петък, ще има хиляди пред Съдебната палата на Бургас за въззивната мярка за неотклонение
В Бургас след пет дни ще ври. Хиляди се очаква да се съберат пред Съдебната палата за един от най-големите протести, правени в града през последните няколко години.
Причината – освобождаването от ареста на 18-годишния Никола Бургазлиев, който с АТВ помете петима души в Слънчев бряг и прати двама от тях в кома. (ВИЖТЕ ТУК)
Случаят предизвиква сериозно обществено недоволство още преди съдия Никола Дойчев от Районния съд на Несебър да постанови по-леката мярка за тийнейджъра, тъй като стана ясно, че и бащата – Георги Бургазлиев, и майката Роса Ралева работят в РУ Несебър.
Георги е началник от средния ешалон в районното управление с ключова позиция, защото реално ръководи инспекторите, а Роса Ралева е бивш разследващ полицай, но от няколко години е в Криминална полиция.
Това нямаше как да не хвърли съмнение върху самото разследване, защото, ако се вярва на близките на пострадалите – то направо смърди.
Едно от техните твърдения е най-скандално – че пробата на Никола за алкохол и наркотици, например, не е взета „на терен“ след инцидента пред свидетели, както би трябвало да стане с всеки простосмъртен, а в Районното управление, без никаква гаранция за обективност и независими свидетели.
Семейството твърди, че не им е предоставен и ключов запис от охранителната камера, който по думите им показва умисъла в действието на Никола Бургазлиев.
"Надяваме се това видео да е приобщено към разследването. Да не изчезне! Сезирахме всички отговорни институции. Разследването вече е прехвърлено от Несебър към Бургас. Поето е от прокурор Маджаров. Ще се настояваме за нова кръвна проба, която да изчисли назад във времето, в момента на ПТП-то, дали има данни за алкохол и наркотици и тя да бъде взета пред наш представител и независими свидетели", каза пред Флагман.бг адв. Георги Радков, който представлява пострадалото семейство.

По време на съдебното заседание по мярката за неотклонение в Несебър защитата декларира, че има готовност да бъде дадена кръвна проба, както и урина за допълнителен тест.
„Защитата твърди, че е направена кръвна проба, но кога и къде, пред кого – за нас не е известно. Направили сме искане да се вземе нова проба – пред независими свидетели. Да е ясно, че Никола Бургазлиев е дал тази проба, а не някой друг. Само така ще бъдат разсеяни всички съмнения. До нас достигна информация, че първоначалната му проба е светнала за положителни тестове за наркотици и алкохол. Ако действително е така, ще е крайно смущаващо. Тук говоря за прикриване на доказателства, осуетяване на разследване и множество лица трябва да бъдат привлечени под отговорност само за този случай. Заради това сме направили искания, включително и за записите от боди камерите, за да се изземат от "Вътрешната сигурност", да се анализират. Настояваме също така да се прегледат охранителните камери в самото РУ, да се вземат сведения от всички полицаи в района. Бихме искали ДНК експертиза на самите полицаи, които са взели тази проба“, добави адв. Радков.
Макар и да не го споменем директно, идеята за последната проба е ясна – да се сравни ДНК-то от теста на Бургазлиев с това на полицаите, за да се установи дали няма съвпадение и действително ли пробата е на 18-годишния тийнейджър, а не на някой от полицаите, например.
Адв. Радков вече е изискал да бъде направен анализ за активността на телефона преди сблъсъка.
Една от версиите, за които Флагман.бг вече писа, е, че е много вероятно Никола да си е ровил в телефона преди инцидента, да не е видял, че навлиза в насрещното и се появява на джипа пред него, след което да се паникьосал и да е натиснал газ вместо спирачка. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
„Дори ако погледнете този запис, който вие публикувахте, ще забележите, че не е натиснал спирачките, защото стоп системата щеше да е светнала. Това не се случило, дори напротив – той ускорява, което показва, че е натиснал газта", добави адв.Георги Радков.
Разследването вече е прехвърлено към Бургас, а прокурорът Стела Мешова, която се яви на мярката за неотклонение, е била дежурният обвинител, показа нашата проверка. Всъщност, участието й се приема противоречиво, защото в Несебър се твърди, че тя и Роса Ралева, майката на обвиняемия, ако не близки приятелки, то поне са добри познати. Това показва и активността им в социалните мрежи.
Поне засега обаче изглежда, че Стела Мешова си е свършила работата. В събота тя поиска от съда постоянна мярка, изнесе добра пледоария и представи разбираемо тезата на държавното обвинение.
Съдия Никола Дойчев обаче реши, че трябва да освободи под домашен арест Никола Бургазлиев, мотивирайки се с „младата възраст“, „липса на криминални регистрации“, „съдействие по разследването“.

Любопитен момент е, че с това АТВ, на почти същото място, преди две години бе блъснатата бременна жена, която буквално е пометена и пратена в павилион с царевица, след което бе с тежки наранявания и 30% изгаряния. Алиме Ахмед загуби след инцидента бебето си, а и до днес остава с огромни изгаряния по лицето, гърба и гърдите. Това разследване продължава. Втора година. И не е стигнало доникъде.
В това време въпросните АТВ-та продължават да работят. Фирмата номинално се води на някой си Димитър Шомилов, но има слух, че катаджия от Несебър стои зад нея.



















Жалко че си скрит под клавиатурата
Даеба мамка ти недоклатена
Голям защитник на полицейският син се извъди.
Ако блъснат някой ден твой близък да не ревеш тука в коментарите
Хайде Димитров, само ти знаеш и можеш.
Има точно толкова колкото да изкара беля на хората.
Но за нещастие белята е огромна и тоя ако не го вкарат в затвора мисля че държавата я няма никъде наоколо.
Тояга трябва за някой по нагоре и то неокастрена
Защото в Несебърските прокуратура и съд случайни НЯМА.
Споделила е с баща си че синчъто на полицаите е много арогантно и мръсно копеленце.
Е мисля че това ми стига да разбера какво ще му е бъдещето.Най вероятно няма да влезе в затвора.Възпитанието ако беше на място ,описанието от неговата позната щеше да е по различно .А то е че този е абсолютен нагляр......като родителите си
Ако има и най-малките съмнения за влияние за смекчаване ситуацията, нека тия Бургазлиеви ( жалко че са съвместими имената им с "хубавия ни град"), нека ги сполети подобна ситуация....но с кон. Че конете поне големи гов..... Тропат!
Бог да пази България!
Всичко се продава на пътя на копринката, а Радев е комисионер на всяка сделка!
Промяната е към шок и ужас!
Срещу съдебната система.
Възмутен и отвратен съм.
Убийства, убийства и няма справедливост.
А, Господ гледа и отвън, и отвътре... и въздава, че вече и доста бързо въздава...
И досега няма резултат
но те са наши хора и гласуват за нас!
Не трябва да има дело. Трябва да ги защитим!
Недай си Боже някой на почине - пълен обрат ще настъпи! Ще гледат да трупат дивиденти от случилото се! Келешът ще се окаже зад граница, въпреки, че е в домашен арест!
Каза ми че и той и компанията му са много проблемни и нагли
Не трябва съжаление за такива.
Максимална присъда и нищо друго за него
Със сигурност ще отида да ги подкрепя.
Това трябва да спре веднъж завинаги
На всички замесени полицай трябва да бъде повдигнато обвинение и народителите на този Никола също.
И те са за затвора
Със сигурност ще отида да ги подкрепя.
Това трябва да спре веднъж завинаги
На всички замесени полицай трябва да бъде повдигнато обвинение и народителите на този Никола също.
И те са за затвора
Напълно съм съгласен с вас!