Следовател с ужасни разкрития за мигрантите край Локорско, живите прегръщали мъртвите
Задържаният организатор Виктор Кузмов от Бургас утре застава пред съда
Трагедията за оцелелите в камиона-ковчег, че те са се прегръщали с мъртви техни другари. Това каза пред бТВ следователят от Националната следствена служба Мариан Маринов.
Единият от мигрантите дори се е свързал по телефона с организаторите и е казал, че хората загиват, добави той.
Оцелял при инцидента край Локорско е свидетелствал, че мигрантите са плащали различни суми за всеки етап от превозването им до Западна Европа.
„Той твърди, че е дал 7000 евро, за да бъде превозен от България до Германия“, уточни той.
Водачът на камиона е получавал по 100 евро на човек.
„Задържахме едно от лицата, за което имаме данни и може би ще се докаже, че той е организатор. Той с кого комуникират все още нямам информация. С него се свързват други лица от Турция, които му ги прехвърлят през границата и той тук ги поема“, разказва следователят.
Тайниците, в които са превозвани бежанците, са били подсилени с метал и предпазни фолиа, за да не бъдат засечени от граничната специализирана техника. Проблем с вентилацията е довел до трагедията.
Задържаният организатор Виктор Кузмов утре застава пред съда.
Той живее на метри от полицейското управление в Бургас. Женен е за афганистанка.
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой

С автобуса като убиха бургаските полицаи, вътре пак ли са се прегръщали тия мангали??? Много бързо забравяме какво ни причиняват тия мигранти... Сега и за тях ли да мисля...
Спящия ни президент защо не издаде указ за стрелба на месо за този който премине границата? Родните ни граничари, дето гъзовете им станаха по 100 кила от едене и пийене и далаверимпекс с трафика на мигранти - специално за тях трябва да се върне смъртното наказание...
После ще ми излиза президента, заедно с всичките ни родни политици и ще ми обясняват, че им пукало за държавата ... То държава не остана вече... Ако на някой му пукаше - щеше да излезе гордо пред всички и да каже какво правим - дупим се на ЕС и САЩ или поемане по собствен път на развитие с възраждане на държавата ...
".В следствие на корупция на границата ни твоят с токсични храни,ощетяват бюджета,т.е нас и наводняват Европа и България с мигранти.
и алкохола си взема своето ,о скука и лесно заработени пари.