Следовател с ужасни разкрития за мигрантите край Локорско, живите прегръщали мъртвите
Задържаният организатор Виктор Кузмов от Бургас утре застава пред съда
Трагедията за оцелелите в камиона-ковчег, че те са се прегръщали с мъртви техни другари. Това каза пред бТВ следователят от Националната следствена служба Мариан Маринов.
Единият от мигрантите дори се е свързал по телефона с организаторите и е казал, че хората загиват, добави той.
Оцелял при инцидента край Локорско е свидетелствал, че мигрантите са плащали различни суми за всеки етап от превозването им до Западна Европа.
„Той твърди, че е дал 7000 евро, за да бъде превозен от България до Германия“, уточни той.
Водачът на камиона е получавал по 100 евро на човек.
„Задържахме едно от лицата, за което имаме данни и може би ще се докаже, че той е организатор. Той с кого комуникират все още нямам информация. С него се свързват други лица от Турция, които му ги прехвърлят през границата и той тук ги поема“, разказва следователят.
Тайниците, в които са превозвани бежанците, са били подсилени с метал и предпазни фолиа, за да не бъдат засечени от граничната специализирана техника. Проблем с вентилацията е довел до трагедията.
Задържаният организатор Виктор Кузмов утре застава пред съда.
Той живее на метри от полицейското управление в Бургас. Женен е за афганистанка.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

С автобуса като убиха бургаските полицаи, вътре пак ли са се прегръщали тия мангали??? Много бързо забравяме какво ни причиняват тия мигранти... Сега и за тях ли да мисля...
Спящия ни президент защо не издаде указ за стрелба на месо за този който премине границата? Родните ни граничари, дето гъзовете им станаха по 100 кила от едене и пийене и далаверимпекс с трафика на мигранти - специално за тях трябва да се върне смъртното наказание...
После ще ми излиза президента, заедно с всичките ни родни политици и ще ми обясняват, че им пукало за държавата ... То държава не остана вече... Ако на някой му пукаше - щеше да излезе гордо пред всички и да каже какво правим - дупим се на ЕС и САЩ или поемане по собствен път на развитие с възраждане на държавата ...
".В следствие на корупция на границата ни твоят с токсични храни,ощетяват бюджета,т.е нас и наводняват Европа и България с мигранти.
и алкохола си взема своето ,о скука и лесно заработени пари.