Следовател с ужасни разкрития за мигрантите край Локорско, живите прегръщали мъртвите
Задържаният организатор Виктор Кузмов от Бургас утре застава пред съда
Трагедията за оцелелите в камиона-ковчег, че те са се прегръщали с мъртви техни другари. Това каза пред бТВ следователят от Националната следствена служба Мариан Маринов.
Единият от мигрантите дори се е свързал по телефона с организаторите и е казал, че хората загиват, добави той.
Оцелял при инцидента край Локорско е свидетелствал, че мигрантите са плащали различни суми за всеки етап от превозването им до Западна Европа.
„Той твърди, че е дал 7000 евро, за да бъде превозен от България до Германия“, уточни той.
Водачът на камиона е получавал по 100 евро на човек.
„Задържахме едно от лицата, за което имаме данни и може би ще се докаже, че той е организатор. Той с кого комуникират все още нямам информация. С него се свързват други лица от Турция, които му ги прехвърлят през границата и той тук ги поема“, разказва следователят.
Тайниците, в които са превозвани бежанците, са били подсилени с метал и предпазни фолиа, за да не бъдат засечени от граничната специализирана техника. Проблем с вентилацията е довел до трагедията.
Задържаният организатор Виктор Кузмов утре застава пред съда.
Той живее на метри от полицейското управление в Бургас. Женен е за афганистанка.
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа

С автобуса като убиха бургаските полицаи, вътре пак ли са се прегръщали тия мангали??? Много бързо забравяме какво ни причиняват тия мигранти... Сега и за тях ли да мисля...
Спящия ни президент защо не издаде указ за стрелба на месо за този който премине границата? Родните ни граничари, дето гъзовете им станаха по 100 кила от едене и пийене и далаверимпекс с трафика на мигранти - специално за тях трябва да се върне смъртното наказание...
После ще ми излиза президента, заедно с всичките ни родни политици и ще ми обясняват, че им пукало за държавата ... То държава не остана вече... Ако на някой му пукаше - щеше да излезе гордо пред всички и да каже какво правим - дупим се на ЕС и САЩ или поемане по собствен път на развитие с възраждане на държавата ...
".В следствие на корупция на границата ни твоят с токсични храни,ощетяват бюджета,т.е нас и наводняват Европа и България с мигранти.
и алкохола си взема своето ,о скука и лесно заработени пари.