Брутално! Вижте ковчега, в който бургаски каналджии натъпкаха 52-ма мигранти
Двамата шофьори над година трафикирали мигранти по подобна схема, сега от алчонст натъпкали двойно повече бежанци в клетката
52-мата мигранти от случая "Локорско" са били натъпкани в да ковчега с височина от по 60-ина см, става ясно от снимките, които току-що бяха разпространени от Прокуратурата на Република България.
Тайници са били специално пригодени, за да заблудят полицейски служители, ако по пътя бъдат спрени.
От думите на зам.-главния прокурор Борислав Сарафов стана ясно, че шофьорите е трябвало да получат по 100 евро на превозен мигрант - от турската граница до българо-сръбската, а босът на канала - бургазлията Виктор К. - между 500 и 1000 евро.
Участниците в схемата признали, че каналът работел безупречно от януари 2022 година. Курсовете се извършвали поне по два пъти месечно.
До този момент обаче возили по 30-ина души, докато в злополучния 17 февруари, двамата шофьори - мъже от Каблешково, са решили да направят по-голям удар - от алчност са качили и натъпкали като животни 52 мигранти, всички мъже, на възраст от 13 до 35 години.
В някои от случаите обаче тези тайници били опаковани с фолио, за да не се засича по-високата температура от специализираната техника на Гранична полиция. При фаталния курс това не се случило, а камионът връщал изгорели газове в клетката. Това довело до задушаване на няколко от мигрантите.
Още преди Траянови врата те започнали да тропат силно. Двамата шофьори обаче продължили, без изобщо да се трогнат. Отбили край село Локорско, тъй като вече ударите ставали много силни и някой можел да ги разкрие.
"Видели замаяни, но и мъртви мигранти. В този момент са изоставили камиона. Отишли са до автогарата в София и са хванали автобуса за Бургас, където бяха задържани", обясни зам.-главният прокурор Борислав Сарафов.
Той изчете експеризите, които посочили, че хората са били наблъскани като консерви. Затова се стигнало до задушаването. Те умирали продължително време - между 30 и 60 минути.
Служебният министър на здравеопазването Асен Меджидиев каза, че на пострадалите 34 човека е предоставена медицинска помощ. 27 от тях са настанени в 5 болници.
Към момента 19 души остават в лечебни заведения. Освободени днес са 8 души и повечето от тях са настанени в държавната агенция по бежанците на "Военна рампа", където им е предоставен психолог, дежурен лекар, дрехи и храна.
В момента в "Пирогов" има трима души, които вчера са били интубирани. Двама от тях са екстобирани. Контактни са и няма опасност за живота им. Посетени са дори от посланика на Афганистан. Има и двама души в реанимация и още 5 души в отделението с лоши показатели в кръвната картина.
В болница "Св. Анна" остава един човек в реанимация, който е контактен. В "Токуда" има четирима, които са стабилни. Още 4 души са настанени в МВР болница, но също са в стабилно състояние.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Г*З,глава затрива са казали хората
Кармата е реално нещо,адът също,но доста хора ще го разберат това след като каруцата се обърне