Брутално! Вижте ковчега, в който бургаски каналджии натъпкаха 52-ма мигранти
Двамата шофьори над година трафикирали мигранти по подобна схема, сега от алчонст натъпкали двойно повече бежанци в клетката
52-мата мигранти от случая "Локорско" са били натъпкани в да ковчега с височина от по 60-ина см, става ясно от снимките, които току-що бяха разпространени от Прокуратурата на Република България.
Тайници са били специално пригодени, за да заблудят полицейски служители, ако по пътя бъдат спрени.
От думите на зам.-главния прокурор Борислав Сарафов стана ясно, че шофьорите е трябвало да получат по 100 евро на превозен мигрант - от турската граница до българо-сръбската, а босът на канала - бургазлията Виктор К. - между 500 и 1000 евро.
Участниците в схемата признали, че каналът работел безупречно от януари 2022 година. Курсовете се извършвали поне по два пъти месечно.
До този момент обаче возили по 30-ина души, докато в злополучния 17 февруари, двамата шофьори - мъже от Каблешково, са решили да направят по-голям удар - от алчност са качили и натъпкали като животни 52 мигранти, всички мъже, на възраст от 13 до 35 години.
В някои от случаите обаче тези тайници били опаковани с фолио, за да не се засича по-високата температура от специализираната техника на Гранична полиция. При фаталния курс това не се случило, а камионът връщал изгорели газове в клетката. Това довело до задушаване на няколко от мигрантите.
Още преди Траянови врата те започнали да тропат силно. Двамата шофьори обаче продължили, без изобщо да се трогнат. Отбили край село Локорско, тъй като вече ударите ставали много силни и някой можел да ги разкрие.
"Видели замаяни, но и мъртви мигранти. В този момент са изоставили камиона. Отишли са до автогарата в София и са хванали автобуса за Бургас, където бяха задържани", обясни зам.-главният прокурор Борислав Сарафов.
Той изчете експеризите, които посочили, че хората са били наблъскани като консерви. Затова се стигнало до задушаването. Те умирали продължително време - между 30 и 60 минути.
Служебният министър на здравеопазването Асен Меджидиев каза, че на пострадалите 34 човека е предоставена медицинска помощ. 27 от тях са настанени в 5 болници.
Към момента 19 души остават в лечебни заведения. Освободени днес са 8 души и повечето от тях са настанени в държавната агенция по бежанците на "Военна рампа", където им е предоставен психолог, дежурен лекар, дрехи и храна.
В момента в "Пирогов" има трима души, които вчера са били интубирани. Двама от тях са екстобирани. Контактни са и няма опасност за живота им. Посетени са дори от посланика на Афганистан. Има и двама души в реанимация и още 5 души в отделението с лоши показатели в кръвната картина.
В болница "Св. Анна" остава един човек в реанимация, който е контактен. В "Токуда" има четирима, които са стабилни. Още 4 души са настанени в МВР болница, но също са в стабилно състояние.
Държавата създава приложение, което ще показва в реално време цените на основните хранителни продукти
Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха
Съдбоносни промени очакват тези зодии в следващите три месеца
Нежна, кремообразна и освежаваща – тази сладоледена торта буквално се топи в устата
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант

Г*З,глава затрива са казали хората
Кармата е реално нещо,адът също,но доста хора ще го разберат това след като каруцата се обърне