×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честваме Деня на Европа: 9 май – символ на мира и единството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Задържаните за трагедията с мигрантите край Локорско са вече 8, петима от Бургас, Каблешково и Обзор


Задържаните за трагедията с мигрантите край Локорско са вече 8, петима от Бургас, Каблешково и Обзор
Мъртвото дете, което е намерено сред задушилите се мигранти, е на 6-7 години
Тема в развитие
И на втора инстанция оставиха Валентин Христов в ареста Ще остане ли в ареста бургаския бизнесмен Валентин Христов заради трагедията „Локорско“ Екстрадираха у нас бургаския бизнесмен Валентин Христов, обвиняем за каналджийската схема "Локорско" Съдът не пусна от ареста обвиняемите за смъртта на 18-те мигранти След трагедията "Локорско" - бизнесменът Валентин Христов съгласен да бъде екстрадиран Арестуваният в Гърция заради смъртта на 18 мигранти в Гърция Валентин Христов е съгласен да бъде екстрадиран Съдът остави в ареста петимата, обвинени за камиона ковчег с мигранти Каналджиите от "Локорско" влязоха мълчаливи в съдебната зала Прокуратурата поиска постоянен арест за Виктор Кузмов и още 4-ма от зловещата каналджийска схема Кой е Виктор Кузмов – от топ дизайнер до тартор на каналджийската мрежа „Локорско“ Каква е ролята на бургаския бизнесмен Валентин Христов в каналджийската мрежа "Локорско" Следовател с ужасни разкрития за мигрантите край Локорско, живите прегръщали мъртвите Извънредно! Задържаха издирвания в Гърция за смъртта на 18 мигранти в камиона - ковчег Само във Флагман.бг! Издирваният заради "Локорско" бургаски бизнесмен Валентин Христов проговори Издирваният каналджия от случая "Локорско", избягал в Гърция, чакаме да го арестуват до часове Вътрешният министър със странен коментар: Явно респектираме каналджиите, за да започнат да използват тайници Бизнесменът Виктор Кузмов - босът на каналджийската мрежа Брутално! Вижте ковчега, в който бургаски каналджии натъпкаха 52-ма мигранти Шофьорите на камиона-ковчег са от Каблешково, оставили мигрантите да умират мъчително в клетка Кои са арестуваните в каналджийската мрежа, убила 18 мигранти Виктор от Бургас е един от арестуваните заради смъртта на мигрантите край София Двама заварчици от Каблешково арестувани заради каналджийската схема Задържаните за трагедията с мигрантите край Локорско са вече 8, петима от Бургас, Каблешково и Обзор Част от оцелелите мигранти са в реанимация, не са се хранили с дни Подробности за единия каналджия от камиона-убиец от случая „Локорско” Поне трима от каналджиите са в сградата на ОДМВР в Бургас Главният секретар на МВР за случая "Локорско": Петимата задържани са криминално проявени Мигрантите от камиона в Локорско са преминали границата със стълба Министър Демерджиев: Осъждан за каналджийство е виновен за мъртвите мигранти Задържаха в Бургас двама мъже, свързани със случая с откритите мъртви мигранти, един се издирва Меджидиев за инцидента с мигранти край София: 14 души са настанени в болници в столицата 20 мигранти се задушиха в камион на каналджия край София
виж още
скрий
18 Февруари 2023, Събота, 09:50 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Собственикът на камиона е формално такъв, проверява се кой реално стои зад превозното средство

Задържаните по случая със загиналите 18 афганистанци в изоставен камион край София вече станаха осем. Петима от тях са от Бургаска област. За момента те са с мярка за неотклонение за 24 часа.

 Кой каква роля има в трагедията се изяснява в момента. Както Флагман.бг писа, всички задържани бяха закарани в сградата на МВР-Бургас през нощта за разпит. По неофициална информация , арестуваните са от Бургас, Карнобат, Каблешково и Обзор.

 По-рано стана ясно, че има и други задържани - един от заподозрените е заловен на 5 км от камиона в района на Локорско, а другите двама са арестувани в смолянско село и столичен квартал. Собственикът на камиона е формално такъв, проверява се кой реално стои зад превозното средство.

Мъртвото дете, което е намерено сред задушилите се мигранти, е на 6-7 години. Камионът е бил "запечатан" с дървени греди, така че да не могат да излязат хората отвътре.

 Оцелелите са били с разранени ръце и крака, тъй като са опитвали да излязат. Превозното средство е било изоставено на мястото поне 24 часа.

Припомняме, че сигналът за изоставения камион с мигранти е получен около 14:15 часа от местни жители, които забелязали съмнителни хора в района. В него са открити десетки нелегални мигранти. Те са били в тайник под превозван дървен материал. Пострадалите са 34-ма. Възрастта им e между 15 и 25 години.

"Сигналът е подаден от граждани. Първи са реагирали от Столична община. Казах ми, че трябва да се занесе вода, защото има камион с бежанци и на място видях какво е станало", коментира пред бтв кметът на Локорско Цветелина Гаврилова.

Жители на селото коментират, че е практика там да бъдат изоставяни бежанци. До момента това се е случвало 3-4 пъти. Разследването е поето от националната следствена служба. Най-вероятно днес ще има още информация по случая.


В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Емел МАХМУД Спортът, а не парите, ни прави по-щастливи Спортът, а не парите, ни прави по-щастливи 09/05/2026, Събота 08:01 0
Тервел ИЛИЕВ Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп 08/05/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Цените на храните в световен мащаб растат Цените на храните в световен мащаб растат 08/05/2026, Петък 21:20 0
10
Коментара по темата
10.
истината
18.02.2023 13:49:52
0
12
Убийци! Камион ковчег!! в този разграден двор наречен държава - никой не се страхува да краде убива и мами! толкова порутена държава БГ никога не е била!! 34г измами -игри на "демокрация' див капитализъм- тоталитарщина и платени медии корумпирани полицаи съдии и всякаква сган във властта- най жалкият живот като европейци и работещи бедни за 2-3 шишета олио на ден - или 30 яйца -както искате го смятайте!
9.
пенсионер
18.02.2023 13:49:17
0
10
пРИ ТОЛКОВА СИГНАЛИ ЧЕ НЕ ЗАПРЪВ ПЪТ ИМА ЗАБЕЛЯЗВАНИ МИГРАНТИ В ЛУКОРСКАТА ГОРА ПОТВЪРЖДАВА КЛИНИЧНАТА СМЪРТ НА ОПЕРАТИВНИТЕ СЛУЖБИ ЗА СИГУРНОСТ В МВР
8.
Я
18.02.2023 12:52:29
3
0
Измисли ли са нова мярка за неотклонение.
7.
Делфина
18.02.2023 12:32:04
1
4
удариха ми схемата се няма да имам пари да карам на тате бмвето казаха че няма да ме закачат като изпях Илко ама ко стана
6.
Ami
18.02.2023 12:01:47
7
9
Бре бре.Абе те мангивците са си дефакто престъпници.Всеки нелегален мигрант е престъпник.Ако оживеят направете една кариера да носят камъни.Навремето ги разстрелваха на границата още
5.
Мда
18.02.2023 11:57:12
1
20
След като толкова бързо ги заловиха, значи много добре знаят кои са тези хора занимаващи се трафик, въпросът е защо след като стане белята, а не преси това ги хващат и скапания съд ги пуска за по 1000лв или ние сме прости и не виждаве как едни полицай и едни магистрати живеят охолно с техните заплати питам къде са военна прокуратура и НАП а да и те са същите лели с по 1000лв заплата ама ходещи по дкъпи почивки, защо ли
...няма държава Бойко и еба мамата и тази енеррция която са нацрали ще отнеме поне още 5 години да се изчисти държавата от тези паразити на държавни служби
4.
Учуден
18.02.2023 11:56:33
1
28
Демерджиев уж много я хвалеше тая Бургаска дирекция,пък то ко стана?Пак корупция отвсякъде!
3.
7887
18.02.2023 11:08:47
0
16
Камионът с търговска регистрация се оказа с бургашка. на на
2.
Каблешково
18.02.2023 10:53:02
0
19
Дайте снимки кой е този от Каблешково
1.
Червото
18.02.2023 10:03:37
3
46
На “собственика”на камиона брат му е криминален следовател в Поморийско!!
Обществена тайна!
Камиона е направил поне 10 курса преди този с негова протекция
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Втора вечер на СОЛиСиМи: Музика, която докосва сърцето и нови световни премиери Втора вечер на СОЛиСиМи: Музика, която докосва сърцето и нови световни премиери Фестивалът продължава и тази вечер с концерт „Филм без име“, който ще бъде посветен на магията на филмовата музика Хороскоп за 9 май 2026: Пари и успех за Скорпиона, а Водолеят сияе от любовта Хороскоп за 9 май 2026: Пари и успех за Скорпиона, а Водолеят сияе от любовта  Емоции, нови възможности и важни прозрения очакват зодиите в ден, подходящ за обучение, срещи и лични промени Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Може силно да се притесните, ако отворите последния брой на най-тиражирания италиански всекидневник - спортния в. “Гадзета дело Спорт”, който направо ще ви накара да почервенееш от радост и удивление двете чудесни заглавия на челото на вестника Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Причина за скандала е забележка, направена на съседи за шума, който вдигат на улицата, пред жилищата им Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Той обжалва пред ВКС с последна надежда да намали присъдата си, но удари на камък Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Очаква се в понеделник да има нови областни управители и още зам.-министри Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Избягвам да ги коментирам, защото те се отнасят към мен с презрение и аз, като добре възпитан човек, им отговарям със същото, сподели той ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ Изборът на Станчо Станев е неочакван за мнозина. Той ще е заместник-председател на службата, след избора на титуляр  Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Не може да видите такава в България Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Първият етап впечатли с живописните гледки и високото темпо на състезанието
Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Кандев е с много висок рейтинг, след като определено се справи през последните няколко месеца  Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Cъдиитe в Meждyнapoдния тъpгoвcĸи cъд нa CAЩ пocтaнoвиxa, чe aдминиcтpaциятa нa Tpъмп нe e имaлa ocнoвaниe дa въвeдe тapифи cъглacнo тъpгoвcĸия зaĸoн Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Баровско заведение на брега на Темза е станало обект на дръзки крадци с маски Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня Отива един в публичен дом и казва:
- Искам момиче с огромни гърди и тясна слива.
След пет минути идва една от работничките, оглежда се и пита:
- Къде е тоя с големите ръце и малката пишка?!
Виц на деня Виц на деня Медицинска сестра се кара на болния:
- Стига си гледал телевизия! Айде лягай в леглото!
- Ами ако ни хванат?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори