Бизнесменът Виктор Кузмов - босът на каналджийската мрежа
Каналът е работил от януари м.г., а Кузмов е получавал между 500 и 1000 евро за трафикирано лице
Виктор Кузмов (52 години) e босът на канала за трафик на мигранти, който бе разбит от МВР в последните часове, след като нелепо загинаха 18 афганистанци, съобщиха току-що колегите от 24 часа.
Проверка на Флагман.бг показа, че на името на Кузмов има регистрирани 7 фирми с различен предмет на дейност - в Бургас, Несебър и Асеновград, предимно в сферата на транспорта.
Според прокуратурата той е тарторът на канала и мозъкът на цялата схема. Поне по два пъти месечно в камион с тайник са превозвали от Бургаско до сръбската граница нелегални мигранти. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).
Каналът е работил от януари м.г., а Кузмов е получавал между 500 и 1000 евро за трафикирано лице.
Шофьорите, които са превозвали нелегалните - по 100 евро на мигранти. Кузмов има няколко присъди, а първото му осъждане е в далечната 1999 година. Последното му наказание е 5 месеца условно за каналджийство.
Установено е, че той е бил реалния собственик на камиона, който закупил от мъж на име Тачо Тачев от Търговище. Припомняме, че Виктор снощи сам се яви в ОД на МВР в Бургас, минути, след като стана ясно, че полицаи са открили камиона. 52-годишният мъж се опитал да обясни, че возилото било откраднато, но никой не му повярвал.
В същото време стана ясно, че името на шофьора е Атанас Атанасов. Той е от Каблешково, работи като автомонтьор-заварчик. Атанасов е обвинен за причиняването на смъртта на мигрантите, нерегламентиран превоз, както и за член на банда каналджии. Той вземал по 100 евро на мигрант.
Както по-рано днес стана ясно под наказателна отговорност са подведени 6 лица. Единият е в неизвестност, напуснал е страната, издадена му е Европейска заповед за арест, издирва се и чрез Шенгенската информационна система.(ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
Голяма руска компания фалира
Иран подава ръка на САЩ: Пезешкиан вижда най-добрия момент за сделка
Мария Илиева и Стенли разтърсиха гората край Изгрев на „Странджа манджа“
Каква детска грешка? Тези момчета и момичета са психопати
Тагарев с тревожна версия за взривилия се дрон: Възможна е руска операция под фалшив флаг
Как да загубим изборите в пет прости стъпки
Зеленски бие тревога: Путин готви скрита мобилизация на стотици хиляди за натиск над Европа
Стягат трафика към София: Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ в пиковите часове
Край на двойните етикети: От днес цените в магазините може да са само в евро
Тежка трагедия сполетя Лионел Меси
Голям празник е! Шест красиви имена черпят днес
Тревожни новини за Джо Байдън: Ракът се е разпространил отвъд костите

Все едно точно вие не знаете, че е вальо лайното близък до очите, или се повтаря историята с пламен русев който е тема табу тук?