×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо Бойко Борисов назначава комисиите за концесии на плажовете и има ли в тях хора от службите


Защо Бойко Борисов назначава комисиите за концесии на плажовете и има ли в тях хора от службите
До дни се очаква да бъдят обявени резултатите от конкурсите, които до голяма степен останаха скрити за медиите
Тема в развитие
Само във Флагман.бг! Наемателят на Северния плаж в Бургас склони, сваля цените за 2 шезлонга и чадър на 12 лв. Дилемата пред новия стопанин на плажа в Бургас: Да събори ли заведение за 1 млн.лева Министър Николина Ангелкова в битка за намаляване на цените на чадърите на Северния плаж в Бургас Доволна съм, че плажът „Бургас – север” ще има стопанин, надявам се догодина да има концесионер Победителят в търга за Северния плаж на Бургас плати наема от 720 000 лева – договорът влиза в сила веднага Стана ясно кой спечели търга за наем на Северния плаж в Бургас Сериозна битка за наема на „Бургас-Север”, 8 фирми посягат към атрактивната плажна ивица Тежки проблеми преди сезона в Бургас! Северният плаж без спасители, няма кой да изчисти ивицата Тръгна нов търг за Северния плаж в Бургас, плажните капани работят на ръба на закона Изненадваща развръзка! Атанас Атанасов се размина с концесията на Северния плаж в Бургас, ивицата премина към Областна управа Интригата се заплете! Постъпи нова жалба срещу Северния плаж в Бургас Само във Флагман.бг! Близка фирма до Атанас Атанасов на път да поеме концесията на Северния плаж в Бургас?(ОБНОВЕНА) Концесията за Северния плаж в Бургас тръгва до дни Изненадваща развръзка! Северният плаж в Бургас с нов концесионер още този сезон Северният плаж в Бургас остава без концесионер за лято 2017, жалба на анонимна компания постави сезона под въпрос Само във Флагман.бг! Отрязаха анонимната варненска компания, която искаше да саботира сезона в Бургас Само във Флагман.бг! Ето кои са новите концесионери на топ плажовете в Бургаско Извънредно! Ето ги концесионерите на шест от най-атрактивните плажни ивици в Бургаска област Ето как Министерството на туризма отстрани кандидат-концесионер, предложил нула лева за чадър и шезлонг, с невероятен мотив За плажните концесии на Ангелкова и витаминът ПИ по Светите земи Какво ще стане, ако Северният плаж на Бургас е без стопанин през лято 2017 Българската туристическа камара с призив към Томислав Дончев: Процедурите за плажовете да са прозрачни Защо Бойко Борисов назначава комисиите за концесии на плажовете и има ли в тях хора от службите Процедурите за концесии на плажовете изглеждат нечистоплътни и предрешени Жестоката битка за Северния плаж в Бургас започна подло! Жалба праща концесията при служебния кабинет на Румен Радев Само във Флагман.бг! Отварят офертите за концесията на Северния плаж, новият стопанин ясен до края на седмицата Само във Флагман.бг! Искате Северния плаж в Бургас? Извадете по 1 млн.лв. на година! Наемателят на Северния плаж в Бургас дължи 190 хил.лв., затова ипотекирахме имоти на г-н Атанасов
виж още
скрий
23 Декември 2016, Петък, 11:12 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов

Според Министерството на туризма присъствието на репортери на откритите заседания може да доведе до жалби в съда и анулиране на конкурсите


До дни може да има официално избрани концесионери за седем от осемте плажа по Южното Черноморие, за които тази седмица се проведоха конкурси. Това коментират запознати с процедурите.

Осемте плажа са „Дюни-юг“ (Община Созопол), „Обзор-юг“, „Свети Влас-изток“, „Нов плаж „Свети Влас“, „Бургас-север“, „Къмпинг Нестинарка“ (Царево), „Къмпинг Оазис“ (Царево), „Поморие-централен“.


Според закона комисиите тази седмица проведоха открити заседания. На тях обаче не бяха допуснати журналисти, а само кандидат-концесионери. На въпросните заседания се отварят пликовете за проверка дали са спазени изискванията на конкурсната документация.

В същия ден според закона се свиква и закрито заседание, на което се извършва оценка и класиране на офертите. Ако документацията е с голям обем и сложност, това може да се случи в рамките на три дни.

Една от осемте процедури бе блокирана заради жалба в Комисията за защита на конкуренцията, която трябва да излезе с решение другата седмица. Става въпрос за конкурса за големия плаж „Бургас-север“.

(ИМА ЛИ ОПАСНОСТ ПЛАЖЪТ ДА ОСТАНЕ БЕЗ СТОПАНИН И КАКВИ ЩЕ СА ПОСЛЕДИЦИТЕ ЗА БУРГАЗЛИИ - ОЧАКВАЙТЕ ВЪВ ФЛАГМАН.БГ)

За останалите седем ивици вероятно комисиите вече са взели своите решения, които е вероятно да бъдат трансформирани в решения на Министерския съвет още идната седмица. Така победителите в конкурсите може да бъдат обявени официално още в сряда – след евентуалното редовно заседание на правителството в оставка.

Решенията на Министерския съвет за победителите в конкурсите обаче може да се обжалват в 10-дневен срок от публикуването им в Държавен вестник.

Любопитен факт е, че по закон комисиите за конкурсите се организират от Министерството на туризма, но се назначават от министър-председателя – в случая този в оставка Бойко Борисов.
Те са междуведомствени и в тях влизат представители на Министерството на туризма, Министерството на финансите, на специализираната администрация на Министерския съвет и на Министерството на вътрешните работи.

Репортер на „Флагман“ се опита да присъства на откритите заседания на комисиите, но не бе допускан. Оправданието е витиеват член от закона, според който представителите на тези органи не могат да дават изявления.

Главният секретар на Министерството на туризма Албена Михайлова коментира пред „Флагман“, че ако журналисти бъдат допуснати на откритите заседания, това може да компрометира процедурата и да се ползва като повод за жалба в съда от загубили кандидат-концесионери. Съдът от своя страна можел да реши, че законът наистина е нарушен и конкурсът в крайна сметка да бъде анулиран. Това обаче е спорна теза, защото не е ясно как присъствието на репортери пречи, ако то по презумпция допринася за прозрачността. Още повече, че на процедури за обществени поръчки достъпът на медии не може да бъде ограничаван.

За първи път тази година конкурсите за плажовете се провеждаха в Министерството на туризма. Досега това бе правомощие на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ).

Потърсихме информация в МРРБ – дали и при тях не са допускани медии. Оттам ни отговориха, че не е имало такъв казус, просто защото е нямало журналистически интерес. Според МРРБ обаче въпросът е особен, защото в състава на комисиите имало представители и на службите и дори на ДАНС. А те се пазели от публичност и снимки.

Вероятно в тази графа влизат представителите на специализираната администрация на Министерския съвет и на Министерството на вътрешните работи, за които има законово изискване да излъчат представители в комисиите.

Според опозицията в парламента в лицето на Атанас Зафиров (БСП) законът е порочен и следва да се промени. Той смята, че медиите трябва да може да присъстват дори при отварянето на офертите, когато се вижда кой какво предлага – както е при обществените поръчки.

Депутатът заяви, че е готов да предложи измененията, но това в този парламент едва ли ще стане, тъй като Народното събрание ще бъде закрито до месец, а и сега излиза в двуседмична ваканция.



Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
11
Коментара
11
Коментара по темата
11.
Eve
15.01.2017 08:03:52
0
0
Thanks for helping me to see things in a dirnefeft light.
10.
Канатлъ паша
31.12.2016 09:24:11
0
0
А бе, радват се,но не им личиХайде обратно в мизерията.
9.
hideout
28.12.2016 10:49:00
0
1
Колко е паднал стандартът при демокрацията!
8.
Bлaдo
27.12.2016 10:25:58
0
1
Не се изпускат лесно комисионните! И само това да е файдата , не е малко.
Песове които лаят силно рядко хапят.Арбайт.... нихт оплакване
7.
Кибик2
23.12.2016 16:37:47
0
2
КОЛКО Е БЕЗГРАНИЧНА ПРОСТОТИЯТА ЧОВЕШКА! КОМПЛЕКСАРИ МНОООГО!
6.
В новините в 16:30 по NEW TV
23.12.2016 15:20:39
1
0
Наръгаха с нож младеж в столичен мол. Повече по тази новина гледайте в следобедните новини на NEW TV и още теми:
В Милано застреляха и убиха атентатора от Берлин Анис Амри.
Какви са разписанията на влаковете и автобусите, и как е трафикът в цялата страна.
Как завърши годината Владимир Путин?
А в НДК грейна елха от скрап.
5.
КЪВ НАСКО ВЕ
23.12.2016 15:09:46
1
6
ТОЗ ПЪК АТАНАС ИЗОБЩЕ НЕ ТРЯБВА ДА МУ ДАВАТ ДА ПРИПАРВА ДО ПЛАЖА ЩОМ ДЪЛЖИ ПАРИ И НЕМОЖЕ ДА ПЛАЩА. МИ КО ДА НЕ МИ КАЖЕТЕ, ЧЕ ОТ ПЛАЖА НЕМОЖЕ ДА ИЗКАРВА ПАРИ ДА СИ ПЛАЩА НА ДЪРЖАВАТА А? А ВЕ ТЪП КРЕТЕН НАСКО ЛИ СИ КЪВ СИ?!?! ЗНАМ ЧЕ ЧЕТЕШ ГЕЙ!!!
И ОНАЯ МИРИЗЛИВА ДУПКА ФИЕСТА-ПАРОДИЯ!!! ДА ГО ДАДЪТ НА НЯКОЙ ЧОВЕК С ВИЗИЯ И ПЕРСПЕКТИВЕН НЕ НА ТОЗИ ГНУСЕН КРАДЕЦ АТАНАС!
4.
До Атанас
23.12.2016 15:04:33
4
3
Атанасе , наркоманче няма ли да спреш с тези статии вече?
3.
awe ne me interesuva koi kvo we
23.12.2016 14:59:45
5
3
po tapi plajove ot bulgarskite ne sum vijdal
2.
Кибик
23.12.2016 14:51:37
0
12
Плажовете не могат да са тъпи! Такива ги правят НЕКАДЪРНИТЕ,ТЪПИ И АЛЧНИ КОЦЕСИОНЕРИ които задължително са "мой човек" на Профаните които ни управляват.
1.
BEACH MASTER
23.12.2016 14:27:32
7
5
ПО-ТЪПИ ПЛАЖОВЕ ОТ БЪЛГАРСКИТЕ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ НИКЪДЕ!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Сигнал до Флагман.бг: Луда гонка с 4 коли по бул. „Стефан Стамболов“ тази вечер Сигнал до Флагман.бг: Луда гонка с 4 коли по бул. „Стефан Стамболов“ тази вечер В 23:04 часа преминаха с бясна скорост пред Новата поща, помислиха си, че са в „Бързи и яростни“, казва очевидец Стоян от Равадиново с Ауди А8 е виновен за тежката катастрофа, която блокира пътя за Созопол Стоян от Равадиново с Ауди А8 е виновен за тежката катастрофа, която блокира пътя за Созопол Карал е с несъобразена скорост и е помел маздата на помориец  1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг 1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг Бургазлията е задържан за 24 часа, след като полицията го проверила край бензиностанция „Петрол“ „Летя само с приятели“? Читателка на Флагман.бг показа платен ваучер за полет с Венци Иванов „Летя само с приятели“? Читателка на Флагман.бг показа платен ваучер за полет с Венци Иванов След репортажа на Флагман.бг жена твърди, че е платила за тандемен полет, а на място именно Иванов сканирал QR кода й Лекарите спасиха всички тежко пострадали край Маринка, последният пациент вече е изписан Лекарите спасиха всички тежко пострадали край Маринка, последният пациент вече е изписан 23-годишният мъж от Приморско постъпил трудно контактен и в тежко състояние, но вече се възстановява у дома Две трасета за АМ „Черно море“, но нито едно още няма зелена светлина Две трасета за АМ „Черно море“, но нито едно още няма зелена светлина Магистралата трябва да свърже „Хемус“ при Слънчево с „Тракия“ при Ветрен, а изборът между вариантите от 112 и 115 км остава отворен Отровна примамка за мечка погубила осем лешояда в Централен Балкан Отровна примамка за мечка погубила осем лешояда в Централен Балкан Животновъдът сложил отрова в труп на крава след нападение над стадото му - сред жертвите е Боев, първият брадат лешояд, върнат в българската природа след десетилетия AI камери и пожарни хидранти да пазят Белите дробове на Бургас от огнени стихии (ВИДЕО) AI камери и пожарни хидранти да пазят Белите дробове на Бургас от огнени стихии (ВИДЕО) Деница Груева от СНЦ "Сухото дере" предлага работеща система за ранно откриване на огън и бърз достъп до вода в един от най-рисковите райони край града „Странджа-Сакар“ 2.0: Правителството ъпгрейдва соц рецептата срещу обезлюдяването с 15 млн. евро и шест заплати „Странджа-Сакар“ 2.0: Правителството ъпгрейдва соц рецептата срещу обезлюдяването с 15 млн. евро и шест заплати Четири десетилетия след „Републиката на младостта“ държавата отново плаща на хората да напускат големия град - този път няма комсомолски набор и безплатен апартамент, а онлайн заявление, европейски пари, наем, транспорт и солиден бонус срещу осем месеца работа Бургаски депутат се скара на вицепремиера Иво Христов, че похвалил Бургас Бургаски депутат се скара на вицепремиера Иво Христов, че похвалил Бургас Мирослав Иванов нарече Иво Христов „тотално неадекватен“, а под поста му заваляха въпроси дали помни от кой район е избран
GPS заглушител в София: ДАНС, Келари, Таки и Ами - какво знаем до този момент GPS заглушител в София: ДАНС, Келари, Таки и Ами - какво знаем до този момент Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца Почивката край кристално чистото море се превърнала в грозна сцена - мъж извадил животното от водата, откъснал щипките му и го хвърлил обратно Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие За поредна година събитието ще събере изследователи, преподаватели и медицински специалисти от различни области на здравеопазването, които ще споделят научни разработки, професионален опит и актуални постижения в медицината Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари Браншът вече внесе искането си в Столичния общински съвет - само горивата са поскъпнали с 24%, а при одобрение минималната дневна тарифа ще доближи 0,80 евро на километър САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре Американските военни твърдят, че през южния канал вече извеждат близо 10 млн. барела дневно, докато официалното корабно проследяване вижда едва седем съда за денонощие Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26 Музикална буря връхлита Бургас! Атанас Колев, FIRE, V:RGO x SKG, Торино и Пашата и още на Teen Boom Fest' 26   Входът е свободен! КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника Разследването е показало, че компаниите предварително са обменяли чувствителна търговска информация и са съгласували ключови елементи от офертите си Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро Камионът слязъл от ферибот от Барселона, а кучетата Айс и Фрида надушили двойно дъно в полуремаркето - вътре имало 53 пакета марихуана и 26 блока кокаин Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство 83-годишният Игор Лаптев е ветеран от Афганистан, работил е по информационната сигурност в КГБ и ФСБ, а по-късно оглавява компания за защитени комуникационни системи София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка Вижте позицията на Кристиян Шкварек 
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори