×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честният пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас на Кръстовден
  • Повечето германци се страхуват от руска атака срещу НАТО
  • След дроновете над Полша и Румъния: Зеленски обвини Русия в разширяване на войната
  • Над 100 хиляди души се събраха на антимигранстки митинг в Лондон
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Изненадваща развръзка! Атанас Атанасов се размина с концесията на Северния плаж в Бургас, ивицата премина към Областна управа


Изненадваща развръзка! Атанас Атанасов се размина с концесията на Северния плаж в Бургас, ивицата премина към Областна управа
Северният плаж в Бургас може да остане неохраняем - без спасители, без шезлонги и чадъри, както и плажни заведения
Тема в развитие
Само във Флагман.бг! Наемателят на Северния плаж в Бургас склони, сваля цените за 2 шезлонга и чадър на 12 лв. Дилемата пред новия стопанин на плажа в Бургас: Да събори ли заведение за 1 млн.лева Министър Николина Ангелкова в битка за намаляване на цените на чадърите на Северния плаж в Бургас Доволна съм, че плажът „Бургас – север” ще има стопанин, надявам се догодина да има концесионер Победителят в търга за Северния плаж на Бургас плати наема от 720 000 лева – договорът влиза в сила веднага Стана ясно кой спечели търга за наем на Северния плаж в Бургас Сериозна битка за наема на „Бургас-Север”, 8 фирми посягат към атрактивната плажна ивица Тежки проблеми преди сезона в Бургас! Северният плаж без спасители, няма кой да изчисти ивицата Тръгна нов търг за Северния плаж в Бургас, плажните капани работят на ръба на закона Изненадваща развръзка! Атанас Атанасов се размина с концесията на Северния плаж в Бургас, ивицата премина към Областна управа Интригата се заплете! Постъпи нова жалба срещу Северния плаж в Бургас Само във Флагман.бг! Близка фирма до Атанас Атанасов на път да поеме концесията на Северния плаж в Бургас?(ОБНОВЕНА) Концесията за Северния плаж в Бургас тръгва до дни Изненадваща развръзка! Северният плаж в Бургас с нов концесионер още този сезон Северният плаж в Бургас остава без концесионер за лято 2017, жалба на анонимна компания постави сезона под въпрос Само във Флагман.бг! Отрязаха анонимната варненска компания, която искаше да саботира сезона в Бургас Само във Флагман.бг! Ето кои са новите концесионери на топ плажовете в Бургаско Извънредно! Ето ги концесионерите на шест от най-атрактивните плажни ивици в Бургаска област Ето как Министерството на туризма отстрани кандидат-концесионер, предложил нула лева за чадър и шезлонг, с невероятен мотив За плажните концесии на Ангелкова и витаминът ПИ по Светите земи Какво ще стане, ако Северният плаж на Бургас е без стопанин през лято 2017 Българската туристическа камара с призив към Томислав Дончев: Процедурите за плажовете да са прозрачни Защо Бойко Борисов назначава комисиите за концесии на плажовете и има ли в тях хора от службите Процедурите за концесии на плажовете изглеждат нечистоплътни и предрешени Жестоката битка за Северния плаж в Бургас започна подло! Жалба праща концесията при служебния кабинет на Румен Радев Само във Флагман.бг! Отварят офертите за концесията на Северния плаж, новият стопанин ясен до края на седмицата Само във Флагман.бг! Искате Северния плаж в Бургас? Извадете по 1 млн.лв. на година! Наемателят на Северния плаж в Бургас дължи 190 хил.лв., затова ипотекирахме имоти на г-н Атанасов
виж още
скрий
01 Април 2017, Събота, 08:08 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Процедурата не бе приключена до края на работния ден, постъпи нова жалба и министерството предприе екшън план за плажната ивица

Северният плаж в Бургас попада в списъка на неохраняемите плажове, които ще бъдат прехвърлени към областните управители, показа проверка на Флагман.бг. В списъка попадат всички плажове, чиито концесии забуксуваха, в това число и Поморие-Централен.

Заповедта е подписана от министъра на туризма Стела Балтова в края на работния ден. Развръзката е изненадваща, защото се очакваше до снощи да бъде приключена концесионната процедура за най-големия бургаски плаж. Смяташе се, че един от фаворитите е бургаската фирма „Уотърсайд” ЕООД, която се свързва с бившия стопанин на ивицата Атанас Атанасов, а другият е  "Бургас Бийч Къмпани" ООД (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).

Дали заради постъпилата вчера жалба  от „Крам инс” ЕООД (столична компания, собственост на 29-годишния Стоян Германов)(ВИЖ ПОДРОБНОСТИ ЗА ЖАЛБАТА ТУК) или поради нередност в офертите на участниците, министерството е предприело екшън план, с който да гарантира провеждането на летния сезон. Така от снощи ивицата попадна в списъка на неохраняемите плажове (ВИЖ ТУК) и вече е прехвърлена към областния управител на Бургас Вълчо Чолаков.

Съществуват три хипотези – първата е губернаторът да изпълни заповедта и разпореди премахване на всички плажни заведения, след което да обозначи плажа като неохраняем.

Втората е да се прехвърли към Община Бургас, която показа, че може да се справя в подобни ситуации – няколко години адиминистрацията успешно стопанисваше Централния плаж.

А третата, която изглежда най-логична, е да се проведе търг за едногодишния наем на ивицата. За последния вариант не е ясно дали има достатъчно време, за да се избере наемател. Защото това трябва да се случи в рамките на месец, за да може през май да се подготви плажът.

Що се отнася до концесията тя ще продължи, ако няма изрично решение за отмяна от Комисията за защита на конкуренцията или Върховния административен съд. Избраният концесионер обаче ще подпише договора си от 2018 година. Ако процедурата продължи фаворити са "Уотърсайд" ЕООД и "Бургас Бийч Къмпани" ООД. Първата даде максимална концесионна такса, а втората фирма - безплатни чадъри и шезлонги без значение от линията на която са разположени.

В категории: Бизнес


27
Коментара
27
Коментара по темата
27.
Titanik
27.05.2017 03:01:05
0
0
В тази държава с един и половина милиона държавни служители нищо не може да се направи честно.
26.
Пффф
12.04.2017 19:57:07
1
1
Абе като гледам... Много ги чувате работите,нещо да кажете за останалите участници в концесията?Много са готини,направили сте им тестове за наркотици гледам... Цветя за мирисане,абе я се осъзнайте малко!Заради прости хора сега цяло лято ще се любуваме на неохраняем плаж,като ви се ходи на дискотека... Навиряйте се по дупките като мишки на 50 градуса жега и се бийте в гърдите докато не припаднете.Всичко за всеки знаете,така като гледам главно кандидат концесионерите пишат ;)
25.
Drugs
01.04.2017 23:53:22
1
1
I kakvo audi kara,a8 za 5000evro
24.
Гларус
01.04.2017 22:07:02
2
3
Е, това са стари истории, не сте интересни. Кажете нещо по-ново.
23.
s
01.04.2017 21:37:42
2
7
Наско палячо, помниш ли като влизаше в еврофутбола и като крещеше на висок глас "Сложи ми две хиляди лева на Монтана на 10 коефициент да бият Левски" и чичките вътре оставаха втрещени, а после като излезеше от пункта звънеше по телефона на тоя на касата и му викаше " Отказвам се от залога, анулирай ми фиша и после ще мина да си взема обратно парите" АААХАХХХАХАХАХАХА
За какво се правеше на милионер, че пилееш пари без да ти пука кокошкар наведен
22.
ханку брат
01.04.2017 20:28:37
3
7
До 17-Какво като има Ауди-това е най-лъжливият и некоректен"бизнесмен"в Бургас-няма нищо на негово име-2 те дела които водих срещу него пропаднаха-защото всичките му фирми за кухи-като него!Дължи на 100 фирми пари и се крие като мишка-не си вдига телефоните-постоянно носа му е напудрен-и при положение,че всички го знаят-не знам кога ще си получи заслуженото...
21.
Веселяк
01.04.2017 19:03:49
0
3
Честитооо на новия концесионер!!!!
20.
Честито
01.04.2017 18:30:51
0
3
Браво ,големи сте мислите ги нещата и ще ви се случат. Който е дол труд и време също и опит ще му се случат нещата. Лятото ще покаже кой е той,но му честитя и той си знае.
19.
Гларус
01.04.2017 17:00:10
0
3
Ебахти бабата. До сега не съм чувал баба със скъсани терлици. Да си купи домашни обувки или гуменетки.
18.
До 17
01.04.2017 16:47:42
3
2
Ккво има? Хахахахахахгаахгага
Я отиди виж в НАП какво има?
За това няма фирма на негово име! За това му взимат апартамента в момента и гаража даже хахахахахаха този е скъсан като терлиците на баба ми
17.
off
01.04.2017 16:19:54
2
1
Ne e vqrno.Toi kara audi ,ima magazini i red drugi biznesi.Osaznaite se!
16.
Гларус
01.04.2017 16:19:52
1
3
Ейй, брат, желязна логика имаш. Ураааа! Да живеят магистралите.
15.
Хора
01.04.2017 16:15:14
2
1
Хора атанас няма да издържи до 2018! Ще му вземат всичко! Банкито го притискат, Нап го притиска и има да връща пари на 100 човека! Този е изгармял като бушон и всеки който се излъже да му даде при назаем миже да ги пише на пясъка!
14.
Всичко е ясно
01.04.2017 16:10:39
1
1
Насито става 1ви , Жорето втори,насито се отказва и Жорето печели на 200хил наем, после всички сядат на маса да опъват магистрали и живеят щастливо
13.
Гларус
01.04.2017 16:03:48
0
2
Ейй, пак отвориха чувала с идиотите! Я да видим сега колко ще излязат.
12.
Хахаха
01.04.2017 15:29:59
2
2
Тук гледам някой коментарчета сигурна са от атанасчо или оня жорко, да ви питам жорко какво стана с твоята фирма където участва? Инколко пари си дал назаем на атанасчо че иска от целия град някакви смешни суми. Най-вероятно ще ги пишеш на пясъка жорко след като загубите плажчето честито ви идиоти ;) къде се борите в А лига с гол гъз
11.
Веселяк
01.04.2017 13:51:14
3
2
Много правилно. Как не ви е срам.
10.
off
01.04.2017 13:01:39
3
3
E ne vi li e sram?Takav trudolybiv i otgovoren 4ovek.Apogei na burgaskiq biznes,cenitel i daritel.....a vie"narkoman".Ta toi e liceto na bs
9.
Запознат
01.04.2017 12:45:38
0
0
При цена 0лв просто формулата не излиза... проста математика.. затова другите дават цена 0,01 лв.
Палмс са също с цена 0 лв (0,001 лв=0 лв)
8.
Гларус
01.04.2017 12:30:53
1
5
Абе кой ти гледа наркоман ли си или не си, важно е кой колко ще плати.
7.
Гонзо
01.04.2017 12:26:59
4
3
Пригответе се да честитите на братята Маргини и след това ниско да се наведете.
6.
ЗапоЗнат
01.04.2017 12:18:23
0
0
Сега да ви кажа че или Бургас бийч или Палмс ще спечели , защотото Атанас има не добра финансова ибосновка и така 1в ще стане Палмс , а ако признаят 0 ще бъде изместена от Бургас Бийч :) и честито на Наско ;)
И също няма никой дисквалифициран заради 0 , а заради финансовия анализ идиоти такива
5.
ZapoznAt
01.04.2017 12:17:42
1
2
Котенцата са добре май
4.
Хахаха
01.04.2017 12:16:15
5
9
Атанас нищо няма да спечели , ще видите , на никой не му се работи с наркомани
3.
Коментар
01.04.2017 12:00:17
1
1
Като цяло Номер 2 е прав.
С уговорката, че Крам Инс е назад в класирането и незнам за какво се бори изобщо.
Друга фирма е в тройката, но и тя е с 0 лв за услуга
2.
...
01.04.2017 11:30:46
2
1
Ето реалната ситуация към момента:
Фирмата Уотърсайт дава най - висока цена и ако е защитена с финансовия план ще спечели.
Фирмите Бургас Бийч и Крам Инс нямат ( втората е с по-добри условия ) ще бъдат отстранени заради цената от 0 лв за шезлонгг ( вече има такива решения за други плажове за които има подписани договори и жалбите бързо ще паднат)
Във връзка с гореизложеното, ще спечели или Уотърсайт или 4тата в класирането ..

Това е реалната ситуация..
1.
Стойко
01.04.2017 11:08:02
1
3
Сега областната управа пак на него ще го даде,това в отработен вариант,същото важи и за Поморие-централен и там ще е старият концесионер
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
С пъстро хоро „Меден рудник“ отбеляза своя празник С пъстро хоро „Меден рудник“ отбеляза своя празник Специален поздрав към гостите на тържествата отправиха зам.-кметът Диана Саватева и териториалният директор Магдалена Манолова. Посрещаме в Бургас Свещения Пояс на Пресвета Богородица Посрещаме в Бургас Свещения Пояс на Пресвета Богородица Може да видите реликвата пред катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий“ в 18.00 часа Гонзо избра този треньор за националния отбор Гонзо избра този треньор за националния отбор В неговия щаб се очаква да попадне и Явор Вълчинов Българин с голям удар на борсата, спечелил е над 70 000 милиона лева Българин с голям удар на борсата, спечелил е над 70 000 милиона лева  Моят на милионерите от заплата драстично се увеличава заради ежегодните бонуси „Акулите“ с голяма победа в Несебър и внесоха интрига в битката за елита „Акулите“ с голяма победа в Несебър и внесоха интрига в битката за елита Радост за феновете на „Янтра“ и „Дунав“, защото след загубата от „Черноморец“ „Вихрен“ се смъкна от второто на четвъртото място Промяната бръкна в джоба ви, оскъпи магистралата с 50 на сто, изчисли Борисов и заговори за скъсан бъбрек Промяната бръкна в джоба ви, оскъпи магистралата с 50 на сто, изчисли Борисов и заговори за скъсан бъбрек  Премиерът Росен Желязков пък увери, че се отнася сериозно към вота на недоверие, но не вижда шанс да падне правителството  Адвокат оспори в съда правото на МВР да глобява за скорост от тол камерите Адвокат оспори в съда правото на МВР да глобява за скорост от тол камерите Според жалбата данните от тол камерите може да се ползват само за проверка на това дали водачите имат винетка, "Гражданска отговорност" и технически преглед Как да не загубим пари преди приемането на еврото? Не бързайте да обменяте левовете! Как да не загубим пари преди приемането на еврото? Не бързайте да обменяте левовете!  Според Георги Захариев сега не е моментът да се инвестира в имоти Автомагистрала "Европа" влиза в експлоатация от днес Автомагистрала "Европа" влиза в експлоатация от днес Регионалният министър Иван Иванов коментира, че трафикът ще бъде облекчен, тъй като с нея се осигурява пълна свързаност от турската до сръбската граница Областен управител от ГЕРБ припозна "Новото начало" Областен управител от ГЕРБ припозна "Новото начало" Този уикенд партията на Делян Пеевски съобщи за заседание на общинския съвет, на което той е присъствал.
Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив ържавата не е отпуснала обещаните средства, а застрахователят – не е изплатил щетите НАСА проучва планета, подобна на Земята НАСА проучва планета, подобна на Земята Тя е една от седемте планети с размерите на Земята, които орбитират около червеното джудже Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Градът е препълнен с посетители и се наблюдава вълна от "удари" на прословутите „джобни крадци“ Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Първоначално гледахме от стаите си, а когато се случи експлозията, всичко се разклати, добавя той Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Руските военни са знаели точно къде летят дроновете им и това не е било своеволно решение на някакви командири от по-ниско равнище, заяви той Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Не се потвърждават обаче твърденията за пламъци в една от най-големи петролни рафинерии на Русия  Ватикана се преобрази в сцена на музика и светлина Ватикана се преобрази в сцена на музика и светлина Андреа Бочели и Фарел Уилямс участваха в безплатния концерт Започна производството на супертанк в САЩ Започна производството на супертанк в САЩ Войник от US армията във Форт Блис пък бе арестуван за опит да предаде чувствителна военна информация на руското разузнаване в замяна на гражданство Европа се събужда! Милион англичани на протест срещу миграцията в Лондон Европа се събужда! Милион англичани на протест срещу миграцията в Лондон Потресаващо е това, защото се случва с страната, която взе чудовищни мерки да смаже всякаква местна съпротива срещу замяната на населението с хора от Африка и Азия Връща ли се Черната смърт? Застрашени ли сме от бубонната чума и Чикунгуня Връща ли се Черната смърт? Застрашени ли сме от бубонната чума и Чикунгуня Потвърден е нов случай на бактериалното заболяване, наречено от историците Черната смърт, при жител на монголския регион Хоувсгул, който е граничен с Русия
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори