Само във Флагман.бг! Министерски съвет днес дава Северния плаж в Бургас за 20 години на изненадваща фирма
Йордан Хаджихристев, бизнесмен от Смолян е почти сигурният нов концесионер на Северния плаж в Бургас
09 Август 2017, Сряда, 10:30 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ„Палм инвест” ЕООД от Смолян поема концесията на най-големия бургаски плаж
Изненадваща и непозната за Бургас фирма е на път да поеме концесията на Северния плаж в Бургас, научи Флагман.бг от изключително достоверен източник. На започналото преди минути заседание на Министерски съвет ще бъде разгледано предложението за предоставяне на ивицата за 20 години на „Палм инвест” ЕООД от Смолян. Предложението е под №14 в дневния ред на МС.
Компанията е спечелила търга на Министерството на туризма, получила е най-висока оценка за комплексното си предложение – инвестиции, цена на шезлонг и чадър, както годишна наемна цена. Тя е с двоен резултат над останалите.
На второ място в процедурата е „Крам инс” ЕООД, трети са „Уотърсайд” ЕООД. Последната фирма е свързана с бившия наемател на плажа Атанас Атанасов.
„Палм инвест” ЕООД е регистрирана в Смолян през 2016 година. Фирмата е еднолична собственост на 37-годишния Йордан Тодоров Хаджихристев. Справка на Флагман.бг показа, че Хаджихристев участва в няколко фирми, опериращи в сферата на строителството, хотелиерството и други. Хаджихристев се занимава с йога, поддържа активна гражданска позиция и често се появява в смолянските медии.
В процедурата участваха шест фирми, а концесията постоянно бе забавяна заради жалби(ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ). Това наложи плажната ивица да бъде отдадена под наем, докато се избере концесионер, за да се обезпечи сезонът. Процедурата бе спечелена от "Съмър инвест" ЕООД, която има 5-годишен договор, но той ще бъде анулиран, след като бъде подписана концесията с "Палм инвест".
Според източници на Флагман.бг "Съмър инвест" и "Палм инвест" имат много общо, макар и по документи да нямат допирни точки.
В категории:
Бизнес
Нова пречка пред сделките с имоти: Искат енергиен сертификат при продажба и наем
Лияна Панделиева за убийството в Пловдив: Това не е единичен случай, а част от процес на детска агресия
Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Дилъри пращали фентанил от София до Русе по куриер, криели дрогата в маратонки
ООН бие тревога: Задава се нова голяма война
Жегата не отстъпва: Оранжев код в 21 области, следобед идват бури и градушки
Гонка с полицията завърши с арест и 460 хил. евро, разбиха и наркооранжерия
Имен ден на 8 август: Емил и Емилиан черпят заради светец, отказал да се подчини на император
Дневен хороскоп за 8 август: Любов за Лъва, а Стрелците да се доверят на интуицията
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа
В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943"

герб-дпс-бсп крадливата напаст на България!
Кой ходи в чалга клубовите? Селяните, мутрите, циганите и турците.