×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Извънредно! Ето ги концесионерите на шест от най-атрактивните плажни ивици в Бургаска област


Извънредно! Ето ги концесионерите на шест от най-атрактивните плажни ивици в Бургаска област
Новите концесионери са изкючително интересни
Тема в развитие
Само във Флагман.бг! Наемателят на Северния плаж в Бургас склони, сваля цените за 2 шезлонга и чадър на 12 лв. Дилемата пред новия стопанин на плажа в Бургас: Да събори ли заведение за 1 млн.лева Министър Николина Ангелкова в битка за намаляване на цените на чадърите на Северния плаж в Бургас Доволна съм, че плажът „Бургас – север” ще има стопанин, надявам се догодина да има концесионер Победителят в търга за Северния плаж на Бургас плати наема от 720 000 лева – договорът влиза в сила веднага Стана ясно кой спечели търга за наем на Северния плаж в Бургас Сериозна битка за наема на „Бургас-Север”, 8 фирми посягат към атрактивната плажна ивица Тежки проблеми преди сезона в Бургас! Северният плаж без спасители, няма кой да изчисти ивицата Тръгна нов търг за Северния плаж в Бургас, плажните капани работят на ръба на закона Изненадваща развръзка! Атанас Атанасов се размина с концесията на Северния плаж в Бургас, ивицата премина към Областна управа Интригата се заплете! Постъпи нова жалба срещу Северния плаж в Бургас Само във Флагман.бг! Близка фирма до Атанас Атанасов на път да поеме концесията на Северния плаж в Бургас?(ОБНОВЕНА) Концесията за Северния плаж в Бургас тръгва до дни Изненадваща развръзка! Северният плаж в Бургас с нов концесионер още този сезон Северният плаж в Бургас остава без концесионер за лято 2017, жалба на анонимна компания постави сезона под въпрос Само във Флагман.бг! Отрязаха анонимната варненска компания, която искаше да саботира сезона в Бургас Само във Флагман.бг! Ето кои са новите концесионери на топ плажовете в Бургаско Извънредно! Ето ги концесионерите на шест от най-атрактивните плажни ивици в Бургаска област Ето как Министерството на туризма отстрани кандидат-концесионер, предложил нула лева за чадър и шезлонг, с невероятен мотив За плажните концесии на Ангелкова и витаминът ПИ по Светите земи Какво ще стане, ако Северният плаж на Бургас е без стопанин през лято 2017 Българската туристическа камара с призив към Томислав Дончев: Процедурите за плажовете да са прозрачни Защо Бойко Борисов назначава комисиите за концесии на плажовете и има ли в тях хора от службите Процедурите за концесии на плажовете изглеждат нечистоплътни и предрешени Жестоката битка за Северния плаж в Бургас започна подло! Жалба праща концесията при служебния кабинет на Румен Радев Само във Флагман.бг! Отварят офертите за концесията на Северния плаж, новият стопанин ясен до края на седмицата Само във Флагман.бг! Искате Северния плаж в Бургас? Извадете по 1 млн.лв. на година! Наемателят на Северния плаж в Бургас дължи 190 хил.лв., затова ипотекирахме имоти на г-н Атанасов
виж още
скрий
11 Януари 2017, Сряда, 10:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Не е приключила процедурата за "Поморие-централен"

Концесионерите на шест от най-атрактивните плажове в Бургаска област бяха гласувани на днешното заседание на Министерски съвет, показа проверка на Флагман.бг. Точката не попадаше в дневния ред, но е внесена като извънредна.

Правителството одобри новите стопани на морските плажове „Къмпинг „Оазис“, „Дюни-юг“, „Обзор-юг“, „Нов плаж „Свети Влас“, „Свети Влас-изток“  и „Къмпинг Нестинарка“. Концесионерите са определени след проведени конкурси и ще стопанисват плажовете за срок от 20 години. Не е приключила процедурата за Поморие-централен, както и тази за "Бургас-Север".

Новите стопани на другите плажове са:

За концесионер на плаж „Къмпинг „Оазис“ е определен „Оазис бийч“ ООД. Той ще предлага цена на чадър и на шезлонг от по 6 лв. в платената зоната на плажа.

Концесионер на „Дюни-юг“ е „ГБС-ТУРС“ ЕАД. Цената за ползване на чадър и шезлонг е от по 7 лв.

Плажът „Обзор-юг“ ще се стопанисва от „Еспи Агро“ ООД. Цената за шезлонг и чадър е от по 3 лв.

Концесионер на „Нов плаж „Свети Влас“ и на „Свети Влас-изток“ е „Венид Бийч“ ООД. Цената на шезлонг и на чадър и за двата плажа е от по 8 лв.

„Перла турист” ООД е концесионер на плаж „Къмпинг „Нестинарка“. Ползването на чадърите и шезлонгите ще се заплаща с по 0,36 лв.

Размерът на концесионните плащания за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика за определяне на минималния размер на концесионното плащане за морските плажове, както и предложените от концесионерите размери на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане.

Кабинетът одобри и подписването на допълнително споразумение с концесионера на морски плаж „Аркутино“ за извършване на укрепителни дейности на намиращия се в него вълнолом. Съоръжението е брегоукрепващо и вълнозащитно, като се използва и за пристан. В сключения през 2001 г. договор за концесия със срок от 20 години не са предвидени инвестиции след 2010 г.

Въпреки това концесионерът е изготвял и представял инвестиционните си програми за всяка година със заложени средства за опазване на околната среда и водите, както и за борбата със свлачищата, ерозията и абразията в района. На основа на допълнителното споразумение, концесионерът на крайбрежната плажна ивица ще извърши укрепителни дейности на вълнолома, съгласно Закона за концесиите.

Сключването на допълнителното споразумение ще определи допълнителен предмет на концесията за извършване на строителни и монтажни работи за частична реконструкция и рехабилитация на вълнолома с финансиране, предложено от концесионера, в размер на 434 000 лв. С оглед направените инвестиции, срокът на концесията се удължава до 2027 г.



В категории: Бизнес


4
Коментара
Флагман.БГ Главен прокурор подаде оставка Главен прокурор подаде оставка 24/11/2025, Понеделник 22:00 0
Флагман.БГ Тежък разговор между Винисиус и боса на Реал Тежък разговор между Винисиус и боса на Реал 24/11/2025, Понеделник 21:45 0
Флагман.БГ Реал Мадрид се извини за огромен гаф Реал Мадрид се извини за огромен гаф 24/11/2025, Понеделник 21:03 0
Флагман.БГ Почина член на легендарната група АББА Почина член на легендарната група АББА 24/11/2025, Понеделник 20:40 0
Флагман.БГ Млади лекари отново на протест Млади лекари отново на протест 24/11/2025, Понеделник 20:18 1
Флагман.БГ Граждански арест в голям роден град Граждански арест в голям роден град 24/11/2025, Понеделник 20:03 0
Тервел ИЛИЕВ Китай с позиция относно войната, Си говори с Тръмп Китай с позиция относно войната, Си говори с Тръмп 24/11/2025, Понеделник 19:41 1
Флагман.БГ 42-годишен удари полицаи 42-годишен удари полицаи 24/11/2025, Понеделник 19:21 0
Флагман.БГ 19-годишна българка опита да се самоубие 19-годишна българка опита да се самоубие 24/11/2025, Понеделник 19:03 0
Тервел ИЛИЕВ Бербатов предизвиква възхищение в Леверкузен Бербатов предизвиква възхищение в Леверкузен 24/11/2025, Понеделник 18:41 0
4
Коментара по темата
4.
,,,
11.01.2017 16:36:25
0
5
Много ми е интересно как цената за чадър и шезлонг на плаж Нестинарка ще бъде по 36 стотинки???Никога не е била толкова и не вярвам и сега да бъде такава.
3.
Стойко
11.01.2017 13:53:09
2
6
Доволните са хора на ГЕРБ ,недоволните са на БСП .Затова едните лаят за да могат да отложат подписването до служебното правителство ,другите бързат всичко да приключи.Иначе са едни и същи.Такива цени на чадърите ще има само на края на плажните ивици където не може хавлия да се постели.Хубавите места ще бъдат преотдадени на заведенията и баровете и там шезлонга ще е 20-30-40лв както и досега е било на просволутият плаж в Поморие.Хубавите места са дадени на Кариби и рая бийч и скубят ,пък нека човека с гражданска позиция ви обяснява че е заложил цена 0лева...
2.
хахаха
11.01.2017 13:39:19
0
12
вчера обясняваха на дълго и нашироко по телевизиите че нямало никаква корупция защо процедурите само били започнати и щели да бъдат завършени от следващия кабинет, а днес внесли извънредна точка в дневния ред на МС само и само те да изберат печелившите
1.
коко
11.01.2017 13:17:48
0
8
Укрепителните работи по вълнолома ще го превърнат в яхтено пристанище.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дрон с термокамера улеснява огнеборците в Бургас, ще помага и за издирването на хора Дрон с термокамера улеснява огнеборците в Бургас, ще помага и за издирването на хора Кметът на Бургас Димитър Николов сподели, че днес са го дарили на  Регионалната дирекция за пожарна безопасност и защита на населението Започват възстановяването на пропадналата велоалея до „Сарафово“ Започват възстановяването на пропадналата велоалея до „Сарафово“  Надеждна дренажна система ще отвежда подпочвените води в морето Млади лекари отново на протест Млади лекари отново на протест "Няма да ни излъжете", зоват те Преизбраха Петър Кънев за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество Преизбраха Петър Кънев за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество Драгомир Стойнев откри 66-ата Генерална асамблея на ПАЧИС в София Бургаска рецепта как да те помнят с добро 75 години след смъртта ти Бургаска рецепта как да те помнят с добро 75 години след смъртта ти Името на Иван Търколев звучи като благослов. Не защото е бил фабрикант. Не защото е строил къщи. А защото е строил мостове между хората 42-годишен удари полицаи 42-годишен удари полицаи Шокиращ случай в русенска механа Сигнал до Флагман.БГ: Това не е просто лунен пейзаж, а улица в центъра на Бургас (ВИДЕО) Сигнал до Флагман.БГ: Това не е просто лунен пейзаж, а улица в центъра на Бургас (ВИДЕО) Кога най-проблемните улици в бургаския жк „Възраждане“ ще бъдат ремонтирани, питат хората Благомир Коцев влезе във варненския затвор, но може да излезе на свобода в четвъртък Благомир Коцев влезе във варненския затвор, но може да излезе на свобода в четвъртък Каквото и да реши обаче Варненският окръжен съд, то няма да е окончателно, защото най-вероятно ще бъде обжалвано  До 5 бона такса GSM в затвора До 5 бона такса GSM в затвора СИМ карти и апарати се превъртат през няколко лишени от свобода БДУ с амбиции за летен кампус и нови бизнес партньорства БДУ с амбиции за летен кампус и нови бизнес партньорства Университетът "Проф. д-р Асен Златаров" отчита ръст на приема и планира иновативни проекти с подкрепата на Община Бургас и европейските приоритети
Продадоха на търг най-скъпия комикс в света за рекордна сума Продадоха на търг най-скъпия комикс в света за рекордна сума Изданието е първи брой и струва 9,12 млн. долара В Истанбул забраниха храненето на бездомни кучета В Истанбул забраниха храненето на бездомни кучета По данни на турското правителство из градовете и селските райони в Турция обикалят повече от 4 милиона бездомни кучета 14 полицаи са отстранени заради подозрения в обир и изнасилване на ученичка 14 полицаи са отстранени заради подозрения в обир и изнасилване на ученичка Те са нахлули в дома на момичето в събота, взели са бижутата и телефона, след което са я насилили сексуално Ударен скок на цените на храните в Италия Ударен скок на цените на храните в Италия От октомври 2021 г. до октомври 2025 г. цените на хранителните продукти са се увеличили с 24,9% Отиде си легендарният актьор Удо Киер Отиде си легендарният актьор Удо Киер Той е изиграл близо 300 роли в холивудското и европейското кино Руските банки играят на котка и мишка със западните технологични гиганти Руските банки играят на котка и мишка със западните технологични гиганти Наред с архитектурната трансформация на мобилните приложения, се оформя и нов интелектуален пласт – AI Ето защо ликуват гърците  Ето защо ликуват гърците  Броят на посетителите на страната достигна 31,6 милиона. Фермери блокират пристанища и митници в Гърция Фермери блокират пристанища и митници в Гърция Стачните действие ще са на 30 ноември, като не се изключва и затваряне и на летища  САЩ и Украйна с нов план за мир - Германия се намеси рязко САЩ и Украйна с нов план за мир - Германия се намеси рязко "Оптимистично настроен съм", каза американският държавен секретар Марко Рубио Роклята – същата, а мъжът  друг Роклята – същата, а мъжът  друг Анистън с копие на роклята, която е носила с Брад Пит, на първата си поява с Джим Къртис
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Носорогът на стероиди звъни постоянно на бизнесмени, за да не протестират Виц на деня Виц на деня Деца на холивудски звезди си говорят:
- Ти имаш ли братя и сестри?
- Не, но имам трима бащи от първата си майка и четири майки от първия си баща.
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ние правим с*кс само когато имаш нужда от пари?!
- Е, не ти ли е достатъчно често?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж застава на колене пред една жена с надеждата, че след време ролите ще се сменят.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори