Тръгна нов търг за Северния плаж в Бургас, плажните капани работят на ръба на закона
24 Април 2017, Понеделник, 08:20 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка Иван КОЛЕВПроцедурата за избор на наемател е обявена днес, обектите ще се отворят на 29 май
Забатачената концесия на Северния плаж в Бургас, която се обжалва на всяка възможна инстанция /ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ/ доведе до екшън план за намирането на нов стопанин на ивицата.
Тази сутрин е обявен търг за 5-годишния наем на Северния плаж. Офертите ще се приемат до 28 май, а ден по-късно предложенията ще се отворят в Министерството на туризма и още до края на май ще бъде избран новият стопанин на плажа.
Министърът на туризма Стела Балтова, която днес е на работно посещение в Бургас, уточни, че концесионната процедура няма да бъде спирана, а в договора за наем изрично ще бъде упоменато условието, че той спира действието си, когато се избере концесионер.
Служебният министър на туризма Стела Балтова не успя да отговори на въпроса на Флагман. Бг дали плажните капани, които в момента работят на плажа, са законни.
Общо приета практика е те да плащат наемите си на стопанина на плажа, но реално в момента такъв няма, тъй като договорът на бившия наемател Атанас Атанасов отдавна е изтекъл. Де факто собственик на плажа към днешна дата е Министерството на туризма, което обаче не е потърсило наемите си от плажните капани и е оставило това на бъдещия стопанин.
Плажните заведения буквално са на ръба на закона и би следвало да бъдат премахнати, ако не се избере наемател, коментираха юристи, до които Флагман.Бг се допита.
В същото време Стела Балтова съобщи, че процедурата за избора на концесионер на плажа Поморие-централен е приключила и Министерски съвет трябва да го отвърди на следващото заседание.
В категории:
Бургас
Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
Министрите на туризма и регионалното развитие започнаха съвместна работа по реформата, свързана с курортната инфраструктура
Представиха проектобюджета на Несебър
Водеща от бТВ слезе от ефир, защото е бременна. Всички питат кой е бащата
