Съд и за колегите, прикривали полицая убиец!
Някои от служителите на реда се чувстват безнаказани в Бургас и могат да извършват тежки престъпления
19 Септември 2014, Петък, 13:21 ч.
Автор: Слави АНГЕЛОВВ Бургас има нещо сбъркано, ако полицията проявяваше толкова хъс и изобретателност срещу бандитите, както да прикрива престъпленията на колегите си, това щеше да бъде най-спокойното място в страната
Ако полицията в Бургаския регион работи с толкова хъс и изобретателност срещу бандитите, както прикрива престъпленията на колеги, вероятно този морски район на страната нямаше да бъде само едно от най-добрите места за живеене, но и сред най-спокойните в страната.Факт е обаче точно обратното - престъпността там е с над средната интензивност за страната, а Бургас се нарежда директно зад София в най-кървавата класация - тази на регистрираните умишлени убийства.
Очевидно е, че криминалният жанр е проблем за този район. Проблем е също така преодоляването на проблема, което наложи дори в морския град да бъде командирован като началник (не за първи път) външен човек за региона - професионалист, доказал се и в по-тежка "оперативна обстановка", казано на полицейски жаргон.
Дори и той обаче не е застрахован срещу тежкия приятелски огън в гръб, на който бургаската дирекция на МВР е подложена усилено в последните 30 дни. Първите изстрели отекнаха като скандална новина в края на август от Слънчев бряг. Трима полицаи се оказаха пребити през нощта от превъзхождащи ги по брой крадци в претъпкания до козирката курорт.
Ден по-късно обаче се разбра, че крадците не са крадци, но и полицаите са много далече от професията. Многобройни свидетели заявиха, че тримата служители на МВР са били много пияни, просили са си отстъпки в заведенията с полицейските карти, а накрая са закачали твърде агресивно приятелката на буен млад мъж от Дупница, посегнали и на него, а той в отговор ги е шамаросал пред охранителните камери на дискотека.
След отрезвителния пердах тримата са се държали отново супернагло в заведението, където им оказали първа помощ. Цялата тази история, която показва между другото и какви паразитни навици са си утвърдили от години много от полицаите при посещение на заведения, би била невероятен резил за вътрешното министерство на всяка нормална държава, каквато обаче България определено не е.
В категории:
Бургас
Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30
Сложете 3 зърна черен пипер в портфейла: Какво гласи странното поверие за парите
Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС
Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ
Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал
Родени за пари? Тези 14 дати се свързват с най-силен финансов потенциал според нумерологията
Двама полицаи спасиха бебе: Майката ще разкаже за драмата с щастлив край
Къща в Сицилия за 1 евро: Наро отвори офертата и за чужденци, но истинската сметка идва после
10 години след смъртта: Ексхумираха бивш турски министър, проверяват дали е бил отровен
Меган и Хари се връщат във Великобритания, хора на Тръмп твърдят: Заради него е
Вода разцепи асфалта във Варна, улици в ж.к. "Бриз" се превърнаха в реки
Шокиращи данни: 10-годишно дете е бременно, най-младата родилка у нас е била на 11

Иначе споко: "родният иванчо ви пази"