Вижте апокалипсиса на „Нестинарка” след потопа
Сезонът реално приключи, а туристическият бранш се готвеше да приема гости поне до началото на октомври
Един от най-красивите български плажове – Нестинарка в Царево е като след апокалипсис. Репортер на Флагман.бг засне шокиращи кадри 24 часа след бедствието. Плажната ивица е затрупана с наноси, огромни дървета, с всякакъв тип боклуци.
Голяма част от чадърите и шезлонгите за напълно унищожени. Пострадала е и част от инвентара на бийч баровете. Повечето от тях се готвят реално да приключат сезона.
Ресторантьор разказа пред Флагман.бг, че специално за „Нестинарка” са имали планове да работят до началото на октомври. Имало предвидени фестивали, които да удължат сезона, но с оглед на случилото се, всичко за туристическия бранш от този край на българското Черноморие, вече е приключило за тази година.
В този момент на „Нестинарка” има около 1500 туристи. За да не бедстват част от тях в хотелските комплекси, БЧК осигури вода и хранителни пакети.
Мнозинството от туристите обаче реши да напусне „Нестинарка” и заради това в момента по алтернативния път, минаващ през старо шосе, е затапен от стотиците автомобили.
Преминаването от „Нестинарка” до Царево отнема 2 часа.
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
