Преля и река Караагач, нивото на водата върху моста е 1,2 м, Царево е напълно отцепен (ВИДЕО)
Пороят, който започна внезапно отново в 14:30 часа, усложни още повече бедственото положение
Внезапно засилилият се около 14:30 часа дъжд влоши още повече обстановката по Южното Черноморие. Фронтът, който дойде откъм Черно море, буквално потопи главния път между високата част при Приморско и река Караагач.
Резултатът след около час е, че реката преля. Мостът е напълно потопен. Нивото на водата вече минава метър и 20 и по него може да премине само верижна техника. Има спасителни отряди с джипове, включващи доброволци, но заради вдигащото се ниво на реката, от около 30 минути насам вече не се предприемат никакви действия.
Заклещени са стотици автомобили по главния път Приморско-Царево, както и по черните пътища, водещи към курортните села.
Къмпингите наоколо опитват да се евакуират и от тях по черния път се виждат множество коли, които обаче са закъсали.
Вижте заснетото от Флагман.бг видео в 15:40 часа.
На място пристигна и кметът на Китен Николай Марков. Вижте какво казва той:
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа

В смисъл че върху моста има 1,2 м вода, която кротко си стърчи над него?
Мостът въобще не е заливан, камо ли да има 1,2 ?? м. вода върху него !
Става дума за един нисък участък от пътя , близо до моста, който реката е заляла, тъй като този участък се намира под нивото на моста !
Каза го самият кмет на Китен !