Преля и река Караагач, нивото на водата върху моста е 1,2 м, Царево е напълно отцепен (ВИДЕО)
Пороят, който започна внезапно отново в 14:30 часа, усложни още повече бедственото положение
Внезапно засилилият се около 14:30 часа дъжд влоши още повече обстановката по Южното Черноморие. Фронтът, който дойде откъм Черно море, буквално потопи главния път между високата част при Приморско и река Караагач.
Резултатът след около час е, че реката преля. Мостът е напълно потопен. Нивото на водата вече минава метър и 20 и по него може да премине само верижна техника. Има спасителни отряди с джипове, включващи доброволци, но заради вдигащото се ниво на реката, от около 30 минути насам вече не се предприемат никакви действия.
Заклещени са стотици автомобили по главния път Приморско-Царево, както и по черните пътища, водещи към курортните села.
Къмпингите наоколо опитват да се евакуират и от тях по черния път се виждат множество коли, които обаче са закъсали.
Вижте заснетото от Флагман.бг видео в 15:40 часа.
На място пристигна и кметът на Китен Николай Марков. Вижте какво казва той:
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа

В смисъл че върху моста има 1,2 м вода, която кротко си стърчи над него?
Мостът въобще не е заливан, камо ли да има 1,2 ?? м. вода върху него !
Става дума за един нисък участък от пътя , близо до моста, който реката е заляла, тъй като този участък се намира под нивото на моста !
Каза го самият кмет на Китен !