Преля и река Караагач, нивото на водата върху моста е 1,2 м, Царево е напълно отцепен (ВИДЕО)
Пороят, който започна внезапно отново в 14:30 часа, усложни още повече бедственото положение
Внезапно засилилият се около 14:30 часа дъжд влоши още повече обстановката по Южното Черноморие. Фронтът, който дойде откъм Черно море, буквално потопи главния път между високата част при Приморско и река Караагач.
Резултатът след около час е, че реката преля. Мостът е напълно потопен. Нивото на водата вече минава метър и 20 и по него може да премине само верижна техника. Има спасителни отряди с джипове, включващи доброволци, но заради вдигащото се ниво на реката, от около 30 минути насам вече не се предприемат никакви действия.
Заклещени са стотици автомобили по главния път Приморско-Царево, както и по черните пътища, водещи към курортните села.
Къмпингите наоколо опитват да се евакуират и от тях по черния път се виждат множество коли, които обаче са закъсали.
Вижте заснетото от Флагман.бг видео в 15:40 часа.
На място пристигна и кметът на Китен Николай Марков. Вижте какво казва той:
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

В смисъл че върху моста има 1,2 м вода, която кротко си стърчи над него?
Мостът въобще не е заливан, камо ли да има 1,2 ?? м. вода върху него !
Става дума за един нисък участък от пътя , близо до моста, който реката е заляла, тъй като този участък се намира под нивото на моста !
Каза го самият кмет на Китен !