Преля и река Караагач, нивото на водата върху моста е 1,2 м, Царево е напълно отцепен (ВИДЕО)
Пороят, който започна внезапно отново в 14:30 часа, усложни още повече бедственото положение
Внезапно засилилият се около 14:30 часа дъжд влоши още повече обстановката по Южното Черноморие. Фронтът, който дойде откъм Черно море, буквално потопи главния път между високата част при Приморско и река Караагач.
Резултатът след около час е, че реката преля. Мостът е напълно потопен. Нивото на водата вече минава метър и 20 и по него може да премине само верижна техника. Има спасителни отряди с джипове, включващи доброволци, но заради вдигащото се ниво на реката, от около 30 минути насам вече не се предприемат никакви действия.
Заклещени са стотици автомобили по главния път Приморско-Царево, както и по черните пътища, водещи към курортните села.
Къмпингите наоколо опитват да се евакуират и от тях по черния път се виждат множество коли, които обаче са закъсали.
Вижте заснетото от Флагман.бг видео в 15:40 часа.
На място пристигна и кметът на Китен Николай Марков. Вижте какво казва той:
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата

В смисъл че върху моста има 1,2 м вода, която кротко си стърчи над него?
Мостът въобще не е заливан, камо ли да има 1,2 ?? м. вода върху него !
Става дума за един нисък участък от пътя , близо до моста, който реката е заляла, тъй като този участък се намира под нивото на моста !
Каза го самият кмет на Китен !