Преля и река Караагач, нивото на водата върху моста е 1,2 м, Царево е напълно отцепен (ВИДЕО)
Пороят, който започна внезапно отново в 14:30 часа, усложни още повече бедственото положение
Внезапно засилилият се около 14:30 часа дъжд влоши още повече обстановката по Южното Черноморие. Фронтът, който дойде откъм Черно море, буквално потопи главния път между високата част при Приморско и река Караагач.
Резултатът след около час е, че реката преля. Мостът е напълно потопен. Нивото на водата вече минава метър и 20 и по него може да премине само верижна техника. Има спасителни отряди с джипове, включващи доброволци, но заради вдигащото се ниво на реката, от около 30 минути насам вече не се предприемат никакви действия.
Заклещени са стотици автомобили по главния път Приморско-Царево, както и по черните пътища, водещи към курортните села.
Къмпингите наоколо опитват да се евакуират и от тях по черния път се виждат множество коли, които обаче са закъсали.
Вижте заснетото от Флагман.бг видео в 15:40 часа.
На място пристигна и кметът на Китен Николай Марков. Вижте какво казва той:
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

В смисъл че върху моста има 1,2 м вода, която кротко си стърчи над него?
Мостът въобще не е заливан, камо ли да има 1,2 ?? м. вода върху него !
Става дума за един нисък участък от пътя , близо до моста, който реката е заляла, тъй като този участък се намира под нивото на моста !
Каза го самият кмет на Китен !