Проф. Пламен Киров зове за уволнение на съдия Гьокова, затворила си очите за зверствата на изверг
Когато пред вас има потресаваща картина на насилие над дете, за какво да чакате експертизи, попита той
Съдийката, която пусна на свобода обвиняемия (б.а. за побоят и рязането на Добора Михайлова с макетно ножче), уронва престижа на българския съд и трябва да бъде освободена. Това каза в интервю за предаването „Твоят ден“ по NovaNews конституционалистът проф. Пламен Киров.
„Учудва ме как може един магистрат да си затвори очите пред очевидни неща. Потресаващо е да се спори в дебрите на юридическите норми и тълкования кое е средна и кое е лека телесна повреда“, подчерта той.
„Не видях реакция на Българския хелзински комитет, а когато се отнасяше за Джок Полфрийман те бяха много настоятелни и активни. Нека да живее БХХ, Полфрийман, Върховният касационен съд и Окръжния съд в Стара Загора!“, възкликна професорът.
Оказва се, че наистина има гнили ябълки и те не са в прокуратурата, а в съда, добави той.
„Както и да изменяте НК, няма ли кой да го прилага, резултатът ще е все един и същ и хората ще са по улиците с чувство за незащитеност на техните права и с накърнено чувство за справедливост. За да бъде отстранен главният прокурор беше нужно един месец. Колко време ще е нужно на Висшият съдебен съвет да отстрани един магистрат, който със своите действия е уронил престижа на българския съд“, попита той.
„Говоря за съдийката (б.а. Татяна Гьонева), която пусна на свобода един изверг, един рецидивист. Тя е могла да бъде запозната с неговата съдимост. Очевидно не може да загърбите очевидните факти и да се позовавате на някакви юридически тънкости“, сподели проф. Киров.
"Не може да загърбите очевидните факти и да се позовавате на тънкости. Когато пред вас има потресаваща картина на насилие над дете, за какво да чакате експертизи? Как може да се твърди, че е лека телесна повреда? Имаме закони, но няма кой да ги прилага. Наказателният кодекс е написан през 1968 г. и е кръпка върху кръпка. Българските парламентаристи не намериха сили и време да приемат един нов и съвременен кодекс", коментира Киров.
„Да не говорим как може да допусне МВР такива хора (като Георги Николаев) да бъдат охранители в дискотеките, където отиват нашите деца!“, добави той.
„Аз бях учуден как може да бъде отстранен главен прокурор, заради това, че казал, че в парламента има политически боклуци. Ами това е масовото съзнание на народа. Ако срещнете по „Витошка“ 100 човека и ги питате какви хора работят в Народното събрание, сигурно 80% ще ви кажат същото. В същото време имаме една съдийка, която си е затворила очите пред очевидното. Тя уронва ли престижа на съдебната власт с действията си?“, попита професорът.
„А погледнахте ли в какъв вид се появи пред камерите председателят на Окръжния съд в Стара Загора? Ако това не е уронване престижа на съдебната власт, не знам кое е или този текст е вкаран в Конституцията само, за да се справяме с неудобните магистрати и други да ги толерираме“, каза още той.
История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат
Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море
Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига
Пирин Галов покори 500 км и 40 000 метра изкачване и завърши втори на „Тичино 500“
Военни обезвредиха четири артилерийски гюлета, открити в Дунав край Силистра
Яхтклуб "Черноморец Бургас" покори Охридското езеро с впечатляващи победи
Васил Петров празнува 30 години на сцена с безплатен концерт в Поморие
Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани
Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му
Българските грации с бронз на Световното първенство в Германия
Човешката небрежност подпалва България: 90% от пожарите тръгват заради хора
61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите

Шо не качите снимките от ГЕРБ-аджийската изява на индивида? А ?А ? А ? А? А? А? А? А?
Ай кажете е ай ай ай - шот ГРОБ ши ви са разсърдят -налЕ?
И после кака ви кАтя трябва да ходи да се обеснява ..
И съд за Динко бозавия
И той е насилник нали млати едно беззащитно момиче
Изродите в затвора
В Америка щеше да е 30г наи малко.... Чакам бозавия да се издъне и да го вкарат в пандиза.....