×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Носителят на “Златна палма” “Обикновен инцидент” на Джафар Панахи в програмата на 24-ти “София Филм Фест на брега”
  • 500 плувци от 30 клуба ще мерят сили в „Парк Арена – ОЗК“
  • Андрей Янкулов свиква ВСС за определяне на временно и.ф. главен прокурор
  • Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Nexo ще плати 45 милиона долара на американските регулаторни органи


Nexo ще плати 45 милиона долара на американските регулаторни органи
Основаната от българи компания ще плати 22,5 милиона долара неустойка и допълнително същият размер глоби
Тема в развитие
Христо Иванов: След акцията в Nexo възможността третият мандат да дойде в ДБ значително е намаляла Сарафов: Преговаряме с една от най-големите международни одиторски компании, която да провери Nexo Бойко Борисов: Ако няма виновен за NEXO, да го пишат на нас Приоритет на Гюров от ПП за шеф на БНБ: Компании като Nexo с достъп до пазара на финансови услуги Бойко Борисов: След Nexo вече не е възможна коалиция на евроатлантиците с мандат на ДБ Настимир Ананиев за Nexo: Това не е разследване, а акция "Кал и каскети" Уж най-големите борци за справедливост мълчат за Nexo, понеже самите те са в центъра на схема Томислав Дончев: Няма да тричаме ДБ за Nexo, готови сме да разговаряме с тях за кабинет Христо Иванов за Nexo: Ще понесем щета Асен Василев: Nexo e димка на прокуратурата, за да заглушат скандала с къщата в Барселона Делян Добрев: Асен Василев дали вече не е избягал на някой остров? Петима служители на Nexo са финансирали "Демократична България" с по 20 000 лв. Свързаха Асен Василев с аферата Nexo, искали да внедрят криптовалутата в БОРИКА Настимир Ананиев се закани да съди наред, започва със Слави и Тошко Трифонов: Асен Василев е ходил всеки ден в офисите на Nexo да ги съветва Тома Биков: Проверява се дали Nexo не е финансирал ПП ОБЗОР: Защо разследват криптоборсата Nexo, в която замесен се оказа съратник на Настимир Ананиев Политически съратник на Настимир Ананиев замесен в аферата Nexo Прокуратурата: За пет години през Nexo са преминали над 94 млрд. долара, клиент е финансирал терористични актове Спецполицаи влязоха във фирма за криптовалута в София
виж още
скрий
20 Януари 2023, Петък, 07:51 ч.
Автор: Флагман.Бг

Компанията ще прекрати нерегистрираното предлагане на крипто продукти

Компанията Nexo се е съгласила да плати 45 милиона долара на американските регулаторни органи и ще прекрати нерегистрираното предлагане на крипто продукти.

Това съобщи Комисията за ценни книжа и борси на Съединените щати, която обвини Nexo, че е нарушила правилата, предлагайки продукт за крипто кредитиране, информира БНТ.

За да избегне разследване на властите, основаната от българи компания ще плати 22,5 милиона долара неустойка и допълнително същият размер глоби.

В извънсъдебното споразумение Nexo не признава или отрича констатациите на агенцията. Компанията трябва да плати паричната санкция в рамките на 12 месеца.

С това се слага край на проверките на американските регулатори на дейността на Nexo, касаещи бизнеса на компанията.
 


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
9
Коментара
9
Коментара по темата
9.
до 8
20.01.2023 10:04:28
9
5
Нещо сам си противоречиш...
Глоба се плаща от неизрядната фирма, което и ти сам признаваш. Ако в САЩ има възможност за подобни споразумения, в България не ми е известно.
Пак казвам и се надявам да ти влезе в главата - Нексо е нарушила законите в САЩ и затова е глобена, т.е. Нексо са закононарушители!
Това, че са си платили на американците дали обяснява даренията за ДБ??? Или понеже са платили в САЩ, това означава, че изчиства имиджа им в България???
На това му се казва отвличане на вниманието и замитане на следите.
8.
До 3
20.01.2023 09:21:51
25
41
Пак нищо не си разбрал!Именно защото не са били изрядни в осем американски щата затова са се споразумяли с регулаторите на съответната глоба.Не са били изрядни,щото са предлагали кредити или лихви в крипто на граждани на тези щати,а не са били регистрирани в тези щати за съответната дейност.В България дори не е регламентирана тази дейност с крипто,т.е. тъй като не е упомената в закона търговията с крипто и няма какво е забранено и какво е разрешено,то Гешев гони Михаля...,демек което не е забранено е разрешено!Затова рейдъра Гешев си измисля,че Нексо била криминална,демек уж финансирало тероризъм.Накрая тия 45 мишки ще ги плати българския данъкоплатец след българската държава бъде осъдена!!!!
7.
да
20.01.2023 09:14:27
10
12
Не сме с дървени глави, а си имаме истинска мафия. Тя си иска пълната власт. Nexo пречи. Дарява законно, обаче не на когото трябва. Всеки дръзнал да подпомага демократичните партии ще бъде смачкан. Това е посланието.
6.
Моляяяяя.....?
20.01.2023 09:11:53
1
8
"За да избегне разследване на властите, основаната от българи компания ще плати 22,5 милиона долара неустойка и допълнително същият размер глоба"-измислици премислици.Кой автор на Флагман измъдри тази глупост?В САЩ нЕма избягване от разследване за разлика от тука!А глобата от 22,5 млн си е според закона точно толкова колкото и са задълженията към американските регулатори,а именно 22,5 млн,тотал 45 млн.
5.
Дааа
20.01.2023 09:02:51
2
10
Сега, познайте кой ще плати глобата на маеркианците...
Незаконни арести, очерняне на доброто им на компанията... Едни 45 милиона без пропуснатите ползи ще плати българския народ.
Мафията разполага с парите ни и си прави каквото си иска.
4.
Факт
20.01.2023 09:00:53
5
13
САЩ и ЕС редовно налагат глоби в ИТ сектора , дори на Фейсбук. Това не означава, че са престъпни организации. Ама ние тука с дървените глави сме голяма работа.
3.
до 2
20.01.2023 08:44:10
6
17
ако Нексо са изрядни, защо плащат???
Май под бомбето няма нищо?
Асенката Василев и той си плати в извънсъдебен спор. Пак защото е невинен....
2.
бомбето
20.01.2023 08:25:21
6
19
С нетърпение очаквам сега да видя брифинга на нашата прикривотура с говорителката сийка и моя адаш, каскета...
1.
Всичко запари
20.01.2023 08:03:48
13
11
Алчни свине, американците два пъти по големи
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво направи Кристина Димитрова с наследството на Агент Тенев Какво направи Кристина Димитрова с наследството на Агент Тенев Певицата разкри, че част от наследството вече звучи в нови дуети и проекти Хампарцумян се отметна, че еврото няма да вдигне лихвите Хампарцумян се отметна, че еврото няма да вдигне лихвите През 2025 г. финансистът ни уверяваше, че няма да има промяна, година по-късно вече прогнозира плавно покачване БДУ подписа меморандум за сътрудничество с Медицински център „Стем Плюс“ БДУ подписа меморандум за сътрудничество с Медицински център „Стем Плюс“ Студентите ще получат повече възможности за практика и участие в научни проекти ОДМВР-Бургас издирва 17-годишната Елена от жк "Меден рудник" ОДМВР-Бургас издирва 17-годишната Елена от жк "Меден рудник" Момичето е високо около 170 см, с черна коса и бенка над горната устна отдясно Борислав Сандов разказа за посещение на хижа „Петрохан“ и показа терасата Борислав Сандов разказа за посещение на хижа „Петрохан“ и показа терасата Бившият вицепремиер свърза мястото със спирането на промени в Закона за горите Изпълнителите на завещанието на Джефри Епстийн предлагат минимум 25 млн. долара на жертвите Изпълнителите на завещанието на Джефри Епстийн предлагат минимум 25 млн. долара на жертвите Споразумението по колективния иск предстои да бъде одобрено от федерален съдия в Ню Йорк Край на набезите на поморийската ъндърграунд звезда Георги Дърлянов, пратиха го "на топло" Край на набезите на поморийската ъндърграунд звезда Георги Дърлянов, пратиха го "на топло" Той ще лежи 6 месеца в сградата за лишени от свобода, не е изключено обаче престоят му да бъде удължен Братът на убитата Евгения твърди: Орлин и баща му са скачали върху куфара с тялото на сестра ми Братът на убитата Евгения твърди: Орлин и баща му са скачали върху куфара с тялото на сестра ми Николай Чорбанов посочва, че решението на съда е унищожително за семейство му Тежка катастрофа: Кола падна в река в Хасковско, двама загинаха Тежка катастрофа: Кола падна в река в Хасковско, двама загинаха В автомобила са пътували четирима души - жена с дете и двама възрастни, мъж и жена Зимата свършва в неделя, иде ранна пролет, посочи проф. Рачев Зимата свършва в неделя, иде ранна пролет, посочи проф. Рачев Март ще бъде с цялото амплоа на женски възможности - и високи, и ниски градуси, добави той
Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България През 1992г  той превърна вече бившият мъж Андрей Миронов в Андриана Миронова Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Предстоят първи тестове върху хора Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Преките чужди инвестиции са нараснали с 14% до 3.2 млрд. евро Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Вдигнаха сериозно цените Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Официални доклади за 2024/25 г. разкриват 43 отделни пътувания на членове на кралското семейство, при които пътните разходи са били най-малко 17 000 британски лири, което е значително увеличение спрямо 27-те пътувания, регистрирани през предходните 12 месеца Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Вижте на какво се дължи преструктурирането Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Според премиера Киев използва политически натиск и енергийни инструменти Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни През последните години Пентагонът разшири усилията си за каталогизиране, проследяване и разследване на доклади за НЛО чрез своята Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Дейн играеше ролята на патриарха на семейството Кал Джейкъбс в хитовия тийнейджърски сериал на HBO „Еуфория“
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Тате, смятам да се запиша в армията. Чух, че жените си падат по мъже с униформи.
- Не е от униформата, сине. Жените знаят, че ако си бил в армията, си научен да изпълняваш заповеди и да ядеш буламачи.
Виц на деня Виц на деня Една мацка излиза бясна от автосервиза.
- Какво стана? - пита я приятелката и.
- Какво ли. Този идиот вместо да ми оправи колата, ми разправя, че трябвало да ми смени тампона!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пластичната хирургия е като санирането - сменя се фасадата, но канализацията е същата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори