×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Христо Иванов за Nexo: Ще понесем щета


Христо Иванов за Nexo: Ще понесем щета
Тема в развитие
Христо Иванов: След акцията в Nexo възможността третият мандат да дойде в ДБ значително е намаляла Сарафов: Преговаряме с една от най-големите международни одиторски компании, която да провери Nexo Бойко Борисов: Ако няма виновен за NEXO, да го пишат на нас Приоритет на Гюров от ПП за шеф на БНБ: Компании като Nexo с достъп до пазара на финансови услуги Бойко Борисов: След Nexo вече не е възможна коалиция на евроатлантиците с мандат на ДБ Настимир Ананиев за Nexo: Това не е разследване, а акция "Кал и каскети" Уж най-големите борци за справедливост мълчат за Nexo, понеже самите те са в центъра на схема Томислав Дончев: Няма да тричаме ДБ за Nexo, готови сме да разговаряме с тях за кабинет Христо Иванов за Nexo: Ще понесем щета Асен Василев: Nexo e димка на прокуратурата, за да заглушат скандала с къщата в Барселона Делян Добрев: Асен Василев дали вече не е избягал на някой остров? Петима служители на Nexo са финансирали "Демократична България" с по 20 000 лв. Свързаха Асен Василев с аферата Nexo, искали да внедрят криптовалутата в БОРИКА Настимир Ананиев се закани да съди наред, започва със Слави и Тошко Трифонов: Асен Василев е ходил всеки ден в офисите на Nexo да ги съветва Тома Биков: Проверява се дали Nexo не е финансирал ПП ОБЗОР: Защо разследват криптоборсата Nexo, в която замесен се оказа съратник на Настимир Ананиев Политически съратник на Настимир Ананиев замесен в аферата Nexo Прокуратурата: За пет години през Nexo са преминали над 94 млрд. долара, клиент е финансирал терористични актове Спецполицаи влязоха във фирма за криптовалута в София
виж още
скрий
13 Януари 2023, Петък, 22:08 ч.
Автор: Флагман.Бг

Ако се наложи, ДВ е готова да върне дарението

Няма как да проверим всички дарения, защото не сме ДАНС, категоричен бе Христо Иванов  по повод данните, че скандалната Nexo е финансирала ДБ със 100 000 лева. Той поиска да се преразгледа и начина за финансиране на партиите, за да не изпадат и останалите в тяхната ситуация

Това, което мога да кажа с абсолютна сигурност, e че ние по никакъв начин не сме оказвали каквито и да било услуги на тази фирма и нейните ръководители, така че да може да се говори, че те са получавали нещо насреща. Това коментира съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов в предаването "Панорама" по БНТ по повод даренията за коалицията от криптобанката Nexo.

Много неща има да се кажат. Няма какво да потвърждавам. Фактите, на които се основават журналистическите публикации, идват от неща, които ние сме декларирали. Ако имаше нещо, от което ние да се срамуваме, едва ли щяхме да отидем да го декларираме така, че сега да излиза на бял свят, каза Иванов.

Ние сме в ситуация, в която наченките за някакво публично финансиране на партиите, бяха счупени от популизъм. В този цикъл на кампания, всяка политическа партия трябва да намира начин да финансира кампанията, което не е лесна работа. Ние сме се фокусирали върху общността на работещите в ай ти индустриите, защото смятаме, че това е една от индустриите, която има най-малък допир с такива токсични реалности като обществените поръчки и вътрешните регулации. Правим много активни кампании и декларираме всичко, което получаваме от физически лица. Ние нямаме възможност да проверяваме кой стои зад, защото не сме ДАНС, продължи той.

Готови сме, ако има въпроси от българските служби или правоохранителните органи, да отговорим. Но ние сме изпълнили закона, декларирали сме всичко и сега трябва да се обясняваме. И ще се обясняваме, защото разбираме, че това е важно, подчерта Иванов. 

Но извън неизбежните обяснения, които ще последват, може би е време тази щета, която беше нанесена с ликвидирането на адекватната форма на публично финансиране на политическите партии, да започнем да осъзнаваме, че трябва да я възстановим или да влезем в много сериозен разговор за нормата, за отношението между политици и бизнес, така че всички да знаем кога е достатъчно да спазим закона и няма да се окажем в ситуация, в която ние сме се оказали, настоя съпредседателят на ДБ.

Най-почтено е партията да възстанови полученото дарение. Ако има надеждни данни, най-чисто е да се върнат парите, коментира казуса пък зам.-шефът на ГЕРБ Томислав Дончев, който също е в студиото.

Естествено, отвърна с готовност пък Иванов.

Относно съставянето на кабинет с третия мандат Иванов заяви, че с тази ситуация има доста причини да се мисли, че надделяват импулсите да се ходи на избори. По думите му някой ще загуби, ако реши да играе ролята на мост.

Допълни обаче, че има огромно количество аргументи да се направи правителство сега.

"Ако сега не хванем политическия прозорец за Еврозоната, не е ясно кога ще се отвори той. Трябва да започне и процесът за модернизация на армията, работата по Плана за възстановяване и устойчивост, за да се промени начинът на живот", каза Иванов.

Съпредседателят на ДБ изрази "мрачна прогноза", че редовно правителство няма да има до ноември, ако не се реализира третият мандат.

Трябва да отговорим на въпроса как ще се управлява държавата, допълни Иванов.

Според него се правят реалити формати от изборните кампании, което прави трудно намирането на допирни точки в последствие.

Сега е изключително важно да спрем тази тенденция, призова Иванов.

По думите му от "Демократична България" подхождат към ситуацията с изключителна отговорност.

Българското правителство трябва да си възстанови контрола върху всички обекти от критичната инфраструктура, това не означава национализация, а българската държава да има резервни механизми за реакция, допълни още Христо Иванов по повод решението на Народното събрание да се създаде "особен търговски управител", който да действа от името на правителството в обекти от критичната инфраструктура, свързани с националната сигурност в енергийния сектор.


В категории: Политика


6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Украинка отнесе момче от София на морето Украинка отнесе момче от София на морето 20/08/2025, Сряда 08:40 7
Тервел ИЛИЕВ Какво време ни очаква по Черноморието? Какво време ни очаква по Черноморието? 20/08/2025, Сряда 07:15 0
Михаил ДИМИТРОВ Тръмп се превърна в ... матрьошка Тръмп се превърна в ... матрьошка 19/08/2025, Вторник 22:00 2
6
Коментара по темата
6.
Борил
18.01.2023 09:30:42
0
0
ДБ са продажници, които прибират всеки лев, до който могат да се докопат.
5.
Асен
17.01.2023 19:00:40
0
1
Може и да понесат щета, но са отнесли и доста пари, което за ДЛ е по-важното!
4.
Свинчо
14.01.2023 13:51:12
1
1
Богдан та убии
3.
Дрон
14.01.2023 11:38:29
2
6
Не само ще понесете щета, ами ще изчезнете от лицето на земята!
2.
Вие
14.01.2023 07:16:00
1
16
От ДБ сериозно ли си вярвахте ,че ще паднете от небето , ще вдигате протести и ще се представяте за ангели чисти и неопетнени?Гадно нещо е държавната машина и ви се демонстрира нагледно да си опичате акъла и да не си разигравате кончето ,така ги виждам аз работите на другите избори може и да ви няма.
1.
Паника и смут
14.01.2023 00:24:52
5
9
сред крипто неокомунистите.
Ще спре финансирането не само от нашите криптомошеници, но и от уплашените от скандала задокеански фондации.
Неокомунистите ще трябва да преминат отново на руска хранилка, като своите бащи и майки допреди три десетилетия.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
САЩ продават на Европа оръжия за Украйна с 10% надценка САЩ продават на Европа оръжия за Украйна с 10% надценка "Горницата" е достатъчна да покрие разходите по въздушната отбрана на страната По-колко километра на ден изминават щъркелите, за да стигнат топлите страни? По-колко километра на ден изминават щъркелите, за да стигнат топлите страни? Полетът им е удивителен, могат да прекосят България по дължина за по-малко от два дни Експерт по парасейлинг за трагедията в Несебър: Скъсалият се колан е най-малко важният от всички Експерт по парасейлинг за трагедията в Несебър: Скъсалият се колан е най-малко важният от всички "Куца" ли контролът на водните атракциони у нас Екшън в луксозния Грийн Лайф в Созопол: Намушкаха жена след скандал Екшън в луксозния Грийн Лайф в Созопол: Намушкаха жена след скандал Ножът забил се в 35-годишната пострадала е на гаджето й Валя Балканска и ансамбъл "Странджа" с концерт в Свети Влас Валя Балканска и ансамбъл "Странджа" с концерт в Свети Влас Събитието ще се състои в амфитеатъра на 21.08 62-годишен мъж от Врачанско е в неизвестност от 10 дни 62-годишен мъж от Врачанско е в неизвестност от 10 дни Асен Асенов излязъл с каруцата и коня си и повече не се върнал Как ток удари 12-годишно дете в обществен басейн Как ток удари 12-годишно дете в обществен басейн "Днес е моят внук, утре може да са други деца", сподели шокираната му баба Соня Янева Украинка отнесе момче от София на морето Украинка отнесе момче от София на морето 32-годишен българин пък се опита да счупи дрегера Празнуват мъже с име с много стар произход Празнуват мъже с име с много стар произход Могат да почерпят всички, които се казват Самуил Рязък обрат при бургазлийката в "Диви и красиви" Рязък обрат при бургазлийката в "Диви и красиви" Приказка между нея и Марсел май няма да има
Тръмп се превърна в ... матрьошка Тръмп се превърна в ... матрьошка Дървената фигурка с неговия лик е сред най-търсените в Москва Шест загинали при пожарите в Испания и Португалия Шест загинали при пожарите в Испания и Португалия Испанският премиер обяви "национален пакт за климатичната криза" Зеленски отказа среща с Путин, а гаранциите за Украйна неясни Зеленски отказа среща с Путин, а гаранциите за Украйна неясни След като лидерът от Киев отказа да се срещне с руския си колега в Москва, Тръмп се извъртя за разполагането на американски войски в бившата съветска република Арестуваха 16 души заради безредици в Белград Арестуваха 16 души заради безредици в Белград Хора протестират масово срещу Вучич Фалшив Джъстин Бийбър измами цял нощен клуб Фалшив Джъстин Бийбър измами цял нощен клуб В САЩ Жандармерия патрулира на плажове по Черноморието, забраниха къпането Жандармерия патрулира на плажове по Черноморието, забраниха къпането Спасители са развяли червения флаг по цялото румънско крайбрежие, а жандармерия патрулира плажа Окръжна прокуратура-Бургас удължи ареста на тримата задържани за трагедията в Несебър Окръжна прокуратура-Бургас удължи ареста на тримата задържани за трагедията в Несебър Поне до четвъртък в ареста остават капитанът на лодката Христо Раев (43 г.), морякът Камен Тенев (45 г.) и управителят на водната база Петко Стефанов (52 г.) – и тримата от Бургас Издъхна известен фотограф, който бе жестоко пребит, защото направил забележка Издъхна известен фотограф, който бе жестоко пребит, защото направил забележка Обвиняемият за смъртта му е задържан и съдът постанови постоянна мярка „задържане под стража“ Дете почина от рядка инфекция, причинена от „амеба, разяждаща мозъка“ Дете почина от рядка инфекция, причинена от „амеба, разяждаща мозъка“ Симптомите се появяват в рамките на няколко дни и бързо водят до гърчове, кома и смърт Извънредно! Запалиха бял "Торос" пред турския парламент, ето какво символизира (СНИМКИ) Извънредно! Запалиха бял "Торос" пред турския парламент, ето какво символизира (СНИМКИ) Запаленият автомобил не е случаен
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Имаме нужда от примирие, за да направим възможни демократични, открити и законни избори Виц на деня Виц на деня Известен кинорежисьор прави предложение на апетитна млада актриса:
- Ако се снимате в новия ми филм, след година Ви обещавам Оскар!
Актрисата:
- Оскар? Ама аз предпочитам да е момиче...
Виц на деня Виц на деня - Бабо, защо каза на доктора, че си 70, а ти си на 80 години?
- Ааа, докторите с друго око гледат на по-младичките!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да склонява към грях е свещен дълг на дявола
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори