ОДМВР-Бургас с нечувани мерки за сигурност! Отцепиха ОИК в радиус 1 километър (СНИМКИ)
Само бели микробуси с надпис „Общински избори 2015”, конвоирани от полицейски коли, ще бъдат допускани в обсега на зала „Бойчо Брънзов”
Ключови думи:
бургас, местни избори 2015, броене, бюлетини, представителна извадка, полиция, жандармерия, мерки за сигурност, комисар калоян калоянов
25 Октомври 2015, Неделя, 22:16 ч.
Автор: Емел МАХМУД снимки: Евгения ДЖАМБАЗОВАНе се допускат таксита и леки автомобили в този обсег. Крими контингентът да се сниши, съветваме ние
Директорът на ОДМВР-Бургас комисар Калоян Калоянов е въвел нечувани мерки за сигурност и ред в нощта след изборите на територията на общината. Това установи репортер на Флагман.Бг, който в 21 часа ситуира екип в спортна зала "Бойчо Брънзов" в ж. к. "Зорница". Там в 20 часа се премести ОИК, за да започне приемът на протоколите от СИК-овете.
Като никоя година досега видяхме, че в радиус 1 км от залата не може да прехвръкне пиле. Още от кръстовището на МБАЛ-Бургас в посока жилищния комплекс са поставени първите забранителни знаци. Същото се отнася и за подстъпите откъм шосето "Бургас – Варна" между стадион „Лазур” и новия хотел „Милано”. В този кръг достъп ще имат само специализирани микробуси – с бял цвят, на които е изписано „Общински избори 2015”. Тези микробуси ще се движат, конвоирани от полицейски автомобил. На всеки 200 метра до самата зала има допълнителни постове. Изключен е достъпът на всякакви превозни средства, извън въпросните микробуси.

Жандармерията е на крак в пълния си състав
Залата е охранявана от над 100 служители на жандармерията. Организацията е повече от военна – с цел да няма съмнения за подмяна на чували с изборни книжа. При други избори до залата председателите на СИК-ове пристигаха с таксита или с частните си коли, но сега подобен хаос е невъзможен. Към 22,30 часа бяха пристигнали общо 8 микробуса с протоколите от СИК-ове в центъра на Бургас.
Флагман.Бг съветва крими контингентът да се сниши тази нощ, тъй като на всяка крачка дебнат въоръжени полицаи.
Очаквайте първите резултати за това кои партии с колко общински съветници ще влязат в местния парламент около полунощ, когато се предполага, че ще бъдат обработени приблизително 10% от протоколите. Извадката ще е сравнително представителна. Наш екип остава на място.
В категории:
Бургас
,
Местни избори'2015
Убиха с нож звезда от „Топ Гън: Маверик“ и „Джуманджи“ пред дома му
Брокер задържан за измами с жилища "на зелено", прибрал около 200 000 евро
Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал
Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие
Грешка на ватмана е причинила челния удар на два трамвая в София
Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас
Тръмп: Некадърниците, които приспиват с песните си, да си стоят у дома
Полицейска блокада в столичния квартал „Христо Ботев“, 11 души са арестувани
Млада полякиня осуети руския финал на "Ролан Гарос"
Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол
Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи
Дневен хороскоп за 5 юни 2026: Любов за Овена, а Девата придобива магическа сила

Ебаси тъпото изказване: контингента да се снишал......хахах