Първо във Флагман.бг: ГЕРБ ликува с исторически 82 % в Бургас, Димитър Николов чисти екипа си
25 Октомври 2015, Неделя, 20:14 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВАЧакам бързо ОИК да ме върне на работа, каза кметът
ГЕРБ ликува с пълна победа в центъра на Бургас тази вечер, когато стана ясно, че Димитър Николов печели с над 82 % третия си мандат, а партията ще има пълно мнозинство в Общинския съвет. Победата на ГЕРБ е още по-разгромяваща от тази през 2011 година. Димитър Николов, заедно с министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, зам. министърът на енергетиката Жечо Станков и всички общински съветници излязоха с широки усмивки да се поздравят на площад „Атанас Сиреков” пред сградата на Общината.
ГЕРБ празнува и пълно мнозинство в Общински съвет
|
Там дойдоха и представителите на Реформаторския блок, за които предварителните прогнози сочат стабилно присъствие в местния парламент. На площада, завладян от еуфорията на ГЕРБ и Реформаторския блок, нямаше дори и следа от представител на БСП.
„Очаквам ОИК да ме върне на работа, да започна да действам. Липсата на конкуренция на тези избори се отрази на самата кампания, защото тя се прехвърли в битка между общински съветници. Кандидатите за кметове повече се притесняваха дали ще имат преференциален вот в листите си за общински съветници. Бургас заслужава поглед за 10-15 години напред, с голямо развитие, с потенциал. Всъщност това аз не го видях като алтернатива, а градът заслужава професионален поглед. Ще се заема с администрацията, никой не е работил за бюджет 2016 година, защото това е сериозна работа. Ще има промени в кабинета ми, но нека да разберем какви са резултатите. Да благодаря на бургазлии, че няма балотаж”, каза Димитър Николов.
Реформаторският блок е в еуфория на площада, представителите му сред първите честитили победата на Николов
|
Той заяви, че е спокоен за състава на бъдещия Общински съвет. „Ще протегна ръце към всички политически сили, защото съм човек, който изгражда мостове и създава позитивно настроение и контакт, отколкото да създавам разделение. Убеден съм, че ще намерим верния подход. Според мен бургазлии категорично казаха с кои сериозни проекти трябва да се занимаваме”, добави Николов.
Според областния лидер на ГЕРБ Димитър Бойчев липсата на сериозна опоненти в предиозборната кампания е заради силната кандидатура на Димитър Николов. „Хората са разумни и разбраха това, че общинските съветници са отборът, които подкрепят добрите решения. Най-вероятно ще има повече общински съветници, предвид преразпределение на гласовете. Мисля, че повече ще имаме. За по-слабата активност е затова, че нямаше закачка, нямаше кампания за кмет. Димитър Николов е избран, няма за какво да гласуваме и това се пролича”, каза Димитър Бойчев.
В категории:
Бургас
Коя зодия се влюбва най-бързо
С този трик мивката ще блести
Печени чушки с яйца и сирене - лесна рецепта с много вкус
Коя зодия е най-големият инат
Мързелив тутманик без сложно месене - лесна рецепта
С този домашен способ белите дрехи изглеждат по-свежи
Пухкави палачинки с кисело мляко - рецепта, която винаги става
Осмокласник намушка учителка, тя е в критично състояние
С този домашен трик гардеробът ухае свежо
Пухкава баница с газирана вода - лесна рецепта стъпка по стъпка
Въпросителните свършиха - Винисиус каза къде иска да играе
Тъжна вест: Почина жената на емблема на ЦСКА

Гадже не искаш ли да ти намери?
- Просто да е в играта
:))))