×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 6 държави от ЕС се отделиха от останалите и създадоха Е6
  • Сняг и дъжд обхващат страната
  • Откриха мъртва в хотелска стая продуцентката на шпионската драма „Техеран“
  • Русия и Украйна обсъждат земята като ключов въпрос на мирните преговори
  • Орбан призова Зеленски да спре намесата на Украйна в унгарските избори
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Продават части от къмпинг "Каваци" заради дългове, Баневи пак щели да съдят България


Продават части от къмпинг "Каваци" заради дългове, Баневи пак щели да съдят България
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев каза, че Евгения и Николай Баневи не са си плащали от 2011 г. задълженията за данък сгради и такса смет
Тема в развитие
Баневи спечелиха важна битка в ЕСПЧ в Страсбург, чакат развръзка за „Каваците“ Въводът на Баневи на къмпинг „Каваци“ остана само на хартия Пишат до Румен Радев и Бойко Рашков за „завзетия къмпинг Каваци“ Баневи със стратегическа победа в съда, ВКС анулира договора за продажба на къмпинг „Каваците“ Димитър Спасов-Каратиста: Отказах схемите на Баневи, защото те винаги завършват зле Златка Димитрова: Мъже с тъмни дрехи обикалят къмпинг „Каваци“, летовниците се страхуват Полиция варди завръщането на сем.Баневи в къмпинг "Каваци" със съдия-изпълнител Съдът върна къмпинг "Каваци" на семейство Баневи Възможно ли е Баневи да продадат 40 дка на Каваците само за 10 хил.лева? Семейство Баневи бие аларма: "Делта гард" разрушава бунгалата ни на къмпинг "Каваци" Сотир Цацаров прати прокурори на Каваци да разследват дали Митко Каратиста тормози Баневи Евгения Банева: Премиерът е заблуден, "Полимери" е опоскано от синдика (ВИДЕО) Николай Банев отговори на Бойко Борисов: Не аз, а Вие и Вашето управление съсипаха "Полимери" Бойко Борисов за Николай Банев: Разграби всичко в "Полимери", за да си купува Мерцедес и Майбах Извънредно! Евгения Банева: Охранители на Каратиста заляха наши служители с кофа фекалии Семейство Баневи: Хората на Митко Каратиста ни казаха, че и да се оплакваме, по-високо от Бойко Борисов в България няма (ВИДЕО) Каратиста продължава да рекетира „Каваци”, въоръжени гардове събират оборот от заведенията и заплашват персонала Евгения Банева: Охранителите на Каратиста ни рекетират, искат оборота от „Каваците“ (ВИДЕО) Каратиста с нов опит да превземе къмпинг "Каваците". Евгения Банева: Документите му са фалшиви Само във Флагман! Митко Каратиста за екшъна на „Каваци“: Грижим се за спокойствието на туристите, имаме договор за охрана Николай Банев: 50 мутри са нахлули днес в "Каваците"! Не знам какво е това чудо, умът ми не го побира! Полицията отказала да се меси в „сблъсъка за Каваците“ (СНИМКИ) Извънредно! Митко Каратиста превзе с 20 въоръжени гарда къмпинг „Каваците“
виж още
скрий
14 Март 2022, Понеделник, 08:39 ч.
Автор: Флагман.Бг

Дължат ни малко над 800 000 лева, каза кметът на Созопол Тихомир Янакиев

Съдебен изпълнител продава на части емблематичния къмпинг "Каваци". Пред бТВ кметът на Созопол Тихомир Янакиев каза, че непогасените задължения на Евгения и Николай Баневи към общината са малко над 800 000 лева.

Три обяви за общо над 4 милиона лева начална тръжна цена са в ход за къмпинг "Каваци". Тежестите върху имота са много. Данък сгради и такса смет не са плащани за 11 години назад.

"Бяха направени споразумения задоброволно плащане с тяхната фирма, което те съответно не изпълниха", заяви Янакиев.

Със заповед на кмета 14 временни обекта са премахнати – навеси, барбекюта.

"Мисля, че стратегията ни е правилна и честна, най-малкото към хората на Созопол, защото тези дами и господа дължат една сума от порядъка на малко над 800 000 лева. Това са данък сгради и такса смет, формирана от 2011 г. досега“, уточни градоначалникът. 

Евгения Банева, която е управител на "Хелио-тур-С" АД, коментира продажбата на имоти по телефона, като призна, че дружеството има задължения към Община Созопол, но те не били в размер на 800 000 лева, тъй като най-голямата сума се формирала през последните 5 сезона, в които фирмата й не била във владение на къмпинга.

От години там има проблеми със собствеността както между фирми, така и с физически лица, които са възстановили имотите си. 

Не се притеснявам, заяви новият собственик на имот до къмпинга Марио Тенев

"Чувам, че има някакви драми между Баневи и други хора, но не мога да кажа със сигурност. Аз не се притеснявам за проблеми", заяви новият собственик на имот до къмпинга Марио Тенев.

Баневи заявиха, че ще заведат ново дело срещу държавата в Страсбург за престъпно бездействие по казуса с къмпинг "Каваци".

"Баневи са ползвали услуга, която не са изплащали. Те ли са най-хитри и умни да спрат да си плащат всичко чрез разни съдебни прийоми на адвокатите им, толкова години да се паразитира един вид?“, коментира кметът на Созопол.

Търгът за къмпинга е обявен за 5 април. Независимо дали ще се стигне до продажба, или не, това няма да попречи на функционирането му през летния сезон.


В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина легенда в киното Почина легенда в киното 17/02/2026, Вторник 09:59 0
Тервел ИЛИЕВ Това е фаворитът за наследник на Херо Това е фаворитът за наследник на Херо 17/02/2026, Вторник 09:56 0
12
Коментара по темата
12.
Митко
15.03.2022 21:12:32
0
5
Зорница Илиева и Мара Гъркова/ Христова/ Николова/ не са ли арестувани все още?!
11.
" Хелио-тур-с" АД
15.03.2022 17:39:33
0
5
Официално съобщение на " Хелио-тур-с" АД : Търгът за Каваци е спрян!
Няма да има продан на 05.04.2022г.
10.
адв. Мирослав Стойков
14.03.2022 18:45:29
1
12
Следващите редове са официално становище на " Хелио-тур-с" АД : Публикацията във " Флагман" дословно повтаря репортажа та БТВ и ясно е , че го преповтаря. В публикацията има много премълчани и непотърсени истини. Община Созопол е издала разрешително за туристическа дейност в къмпинга на " Джи енд Джи-90" ЕООД при прекратен договор за наем от 2016г -депозирано от нас нотариално заверено прекратяване на договора за наем в общината , и който договор в продължение на 1 година не е бил изпълняван от " Джи енд Джи-90" ЕООД , която охранявана от " Делта гард" ЕООД извършва туристическа дейност в къмпинга от 19.06.2021г. Владението тези две фирми ни отнеха по насилствен начин. В резултат на това деяние , ние не можем да ползваме имотите си от същата дата. В продължение на почти пет години сме лишени от собствеността си.Кметът обаче иска налозите не от ДЗЛ-" Джи енд Джи-90" ЕООД , а от нас. Съгласно чл.17,ал.2 от Наредбата по чл.9 от ЗМДТ община Созопол следва да начисли такса битови отпадъци на лицето ,което ползва с нейното разрешение къмпинга-" Джи енд Джи-90" ЕООД за последните пет години. Тя не прави това , очевидно заемайки страната на " Джи енд Джи-90" ЕООД-насилниците и това при положение , че вече има влязло в сила определение на ВКС и решение на БОС за насилствено отнетото ни владение от същата тази фирма. Кметът на Созопол и началник отдел МДТ на общината за тези си деяния вече се разследват от ДАНС и Специализираната прокуратура , която извършва проверка. Тъй като "Флагман" не представи нашата гледна точка , а тази на приближените на бившите управляващи лица и фирми, отговаряме тук. Не дължим повече от половината ТБО и ДНИ на община Созопол. Това е заявено , написано в жалби поне 10 пъти на кмета , но той нехае. Искал да събира пари-ок, но да си събира от този , който е ползвал имотите и е ДЗЛ , а не този , който кметът или НОМДТ не харесва. Защото липса на експертиза е да начисляваш ДНИ върху земеделски земи...А Янакиев и НОМДТ прави точно това. Разбира се компетентните органи и съдът ще се произнесат , вероятно при следващия главен прокурор , но ние нямаме бърза работа. Това не са адвокатски врътки ,а възстановяване на правовия ред , потъпкан от общинската администрация. Ще дочакаме и този момент на справедливост и възмездие, така както след 5 години дочакахме съдебни решения в наша полза. Колкото до " Флагман"-ние не бяхме потърсени при съставянето на репортажа за нашата гледна точка .Това вече не е журналистика , а нещо друго! Смятам , че сте достатъчно интелигентни за се досетите какво е !!!
9.
Че
14.03.2022 12:15:45
4
15
Баневи са мошеници, е вярно, но че и държавните чиновници, които трябваше да докажат това , са некадърници, е още по-вярно!
8.
На нас война
14.03.2022 12:12:45
1
11
не ни трябва...
Ние и така си опустошаваме държавата !
Изоставени сгради, рухнали бивши почивни бази, лагери , къмпинги !
Да не говорим за изоставените краварници, овчарници, свинарници и птицеферми от бившите ТКЗС-та и АПК-та ...
Дори и крилати ракети не могат да направят такива опустошения!
7.
*********
14.03.2022 09:37:17
3
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
*********
14.03.2022 09:28:27
1
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
Кьосев
14.03.2022 09:17:43
10
29
Всички бизнесмени,били те коректни или не толкова минаха през арестите и лежаха много време, защото не искаха да си плащат рекета на ГЕРБ върхушката!
4.
А Каратиста ще плаща ли ?
14.03.2022 09:16:50
8
33
Безсрамие на Общината !
Нима не знаехте, че друг е завладял имота и събира пари и чак миналата година съда прогони самозванците на Б.Б. ?
Аморално действие на Общината !
За Любо ли е цялото това безобразие ?
3.
ЩО МИ БЛОКИРАШ КОМЕНТАРА ?????????????
14.03.2022 09:15:39
2
10
ЩО БЕ???????
2.
Май друг трябва да плати масрафа
14.03.2022 09:06:09
9
34
Те хубаво ви дължат 800 хил.лв, но защо не си ги търсите от хората на Бойко, които им взеха Къмпинга? Задълженията са на фирма, а не на имота. Баневи спечелиха делото, върнаха им отнетата собственост. Вместо виновните да платят обезщетенията, ще трябва пак народа да плаща заради некадърни управляващи и корумпиран съд и прокуратура. С тези действия и ново дело само ще качите задълженията които народа пак ще плати. Кога нах сетне ще започнете да събирате суми от загубени дела и неправилни решения? Само тогава ще им запука на тези които трошат държавна пара
1.
Zapoznat
14.03.2022 09:03:15
1
27
Да познаем ли кой ще спечели търга ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Като две капки вода се завърна ударно: Сезон Слънце стартира и с звездно жури с бонус Азис „Като две капки вода се завърна ударно: Сезон Слънце стартира и с звездно жури с бонус Азис  Четиринадесетият сезон е вдъхновен от Луи XIV, а девет звезди влизат в битка за короната. Бургас се прощава с д-р Стойчо Шишков - лекарят, който лекуваше със знание и сърце Бургас се прощава с д-р Стойчо Шишков - лекарят, който лекуваше със знание и сърце Той има над 20 години отдаденост в УМБАЛ Бургас и безспорен принос към съдовата хирургия в региона Кевин Спейси остана без дом след чутовния скандал, съсипал живота му Кевин Спейси остана без дом след чутовния скандал, съсипал живота му „Живея в хотели, живея в Airbnb, отивам там, където имам работа“, каза носителят на „Оскар“ Светът е полудял и България не е изключение. У нас оръжие и педофили има в изобилие Светът е полудял и България не е изключение. У нас оръжие и педофили има в изобилие В някои държави като Франция и Германия, властите водят официални списъци или наблюдават дейността на организации, смятани за опасни секти Кои са участниците в тазгодишното издание на Капките Кои са участниците в тазгодишното издание на Капките Стартът бе феноменален Диетолог препоръчва да премахнем от менюто си трансмазнините Диетолог препоръчва да премахнем от менюто си трансмазнините Те ускоряват стареенето на кожата, повишават риска от сърдечни заболявания и нарушават метаболизма, предупреждава д-р Тихомира Георева Това е фаворитът за наследник на Херо Това е фаворитът за наследник на Херо Георги Дерменджиев вероятно ще поеме канарчетата  Кои са спряганите имена за служебния кабинет на Андрей Гюров Кои са спряганите имена за служебния кабинет на Андрей Гюров Изненадата се очаква да е от вицепремиера Румяна Бъчварова, която бе бивш вътрешен министър по времето на Борисов Осигурява ли се чадър на случая "Петрохан" от ПП Осигурява ли се чадър на случая "Петрохан" от ПП Съпредседателя на  "Продължаваме Промяната" заяви, че около трагедията се води целенасочена атака и настоя за външен контрол от Германия и Франция Васил Терзиев: Държавата незабавно да осигури охрана на Самуил Попов Васил Терзиев: Държавата незабавно да осигури охрана на Самуил Попов Колата на кмета на Бистрица изгоря, посегнаха и на дома му
Китайската нова година 2026: Започва годината на Червения огнен кон Китайската нова година 2026: Започва годината на Червения огнен кон Китайският календар, за разлика от западната астрология, не следва фиксирани дати, а се ръководи от лунните цикли Българинът се замогна, търси все по-големи жилища Българинът се замогна, търси все по-големи жилища При избора на апартамент въпросът не е само колко пари имаме, а и какво качество на жилището търсим Почина легенда в киното Почина легенда в киното Напусна ни режисьор, оставил дълбока следа в историята на филмовото изкуство Започна честването на Лунната нова година - близо 2 милиарда души по света празнуват Започна честването на Лунната нова година - близо 2 милиарда души по света празнуват През тази година Китайската Нова година почита Огнения кон и започна на 17 февруари 2026 година, а празненствата продължават 15 дни Легендата от „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“ Робърт Дювал почина на 95 Легендата от „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“ Робърт Дювал почина на 95 Носителят на "Оскар" и седемкратен номиниран оставя след себе си десетки силни роли и влияние върху новата вълна в Холивуд САЩ открито подкрепиха Виктор Орбан преди парламентарния вот в Унгария САЩ открито подкрепиха Виктор Орбан преди парламентарния вот в Унгария Марко Рубио заяви в Будапеща, че Доналд Тръмп желае победа на унгарския премиер на изборите на 12 април Германски биатлонистки се натровиха след бургери на Олимпийските игри в Италия Германски биатлонистки се натровиха след бургери на Олимпийските игри в Италия Янина Хетих-Валц и Ванеса Фойгт са имали краткотрайни здравословни проблеми, които са повлияли на старта им в спринта Обрат при цената на златото Обрат при цената на златото Анализатори отчитат временна корекция, но интересът към благородния метал остава висок ДНК анализ разкри извършителя на убийство на 19-годишна от 1993 г. в Индианаполис ДНК анализ разкри извършителя на убийство на 19-годишна от 1993 г. в Индианаполис Дейна Шепърд получи 45 години затвор след признание за изнасилването и убийството на 19-годишната Кармен Ван Хъс Британци в чужбина обмислят отказ от гражданство заради нови паспортни правила Британци в чужбина обмислят отказ от гражданство заради нови паспортни правила От 25 февруари хората с двойно гражданство ще влизат в Обединеното кралство само с британски паспорт
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Украйна е по-добре да седне на масата за преговори колкото се може по-бързо Виц на деня Виц на деня - Как кръстихте детето?
- Петър, на баща му.
- Но той е Николай?!
- Николай е съпругът ми...
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, ако съм гола и в ръката си държа, шише ракия. Какво ще пожелаеш?
- Овчарска салата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените си затварят очите по време на с*кс?
- Защото не понасят да гледат как мъжете си прекарват добре.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори