×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Баневи със стратегическа победа в съда, ВКС анулира договора за продажба на къмпинг „Каваците“


Баневи със стратегическа победа в съда, ВКС анулира договора за продажба на къмпинг „Каваците“
С влязло сила решение семейство Баневи са обявени за собственици на къмпинг "Каваци"
Тема в развитие
Баневи спечелиха важна битка в ЕСПЧ в Страсбург, чакат развръзка за „Каваците“ Въводът на Баневи на къмпинг „Каваци“ остана само на хартия Пишат до Румен Радев и Бойко Рашков за „завзетия къмпинг Каваци“ Баневи със стратегическа победа в съда, ВКС анулира договора за продажба на къмпинг „Каваците“ Димитър Спасов-Каратиста: Отказах схемите на Баневи, защото те винаги завършват зле Златка Димитрова: Мъже с тъмни дрехи обикалят къмпинг „Каваци“, летовниците се страхуват Полиция варди завръщането на сем.Баневи в къмпинг "Каваци" със съдия-изпълнител Съдът върна къмпинг "Каваци" на семейство Баневи Възможно ли е Баневи да продадат 40 дка на Каваците само за 10 хил.лева? Семейство Баневи бие аларма: "Делта гард" разрушава бунгалата ни на къмпинг "Каваци" Сотир Цацаров прати прокурори на Каваци да разследват дали Митко Каратиста тормози Баневи Евгения Банева: Премиерът е заблуден, "Полимери" е опоскано от синдика (ВИДЕО) Николай Банев отговори на Бойко Борисов: Не аз, а Вие и Вашето управление съсипаха "Полимери" Бойко Борисов за Николай Банев: Разграби всичко в "Полимери", за да си купува Мерцедес и Майбах Извънредно! Евгения Банева: Охранители на Каратиста заляха наши служители с кофа фекалии Семейство Баневи: Хората на Митко Каратиста ни казаха, че и да се оплакваме, по-високо от Бойко Борисов в България няма (ВИДЕО) Каратиста продължава да рекетира „Каваци”, въоръжени гардове събират оборот от заведенията и заплашват персонала Евгения Банева: Охранителите на Каратиста ни рекетират, искат оборота от „Каваците“ (ВИДЕО) Каратиста с нов опит да превземе къмпинг "Каваците". Евгения Банева: Документите му са фалшиви Само във Флагман! Митко Каратиста за екшъна на „Каваци“: Грижим се за спокойствието на туристите, имаме договор за охрана Николай Банев: 50 мутри са нахлули днес в "Каваците"! Не знам какво е това чудо, умът ми не го побира! Полицията отказала да се меси в „сблъсъка за Каваците“ (СНИМКИ) Извънредно! Митко Каратиста превзе с 20 въоръжени гарда къмпинг „Каваците“
виж още
скрий
05 Февруари 2021, Петък, 12:31 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА Снимки: Авторът

Няма как имот за 1,48 млн.лева да бъде продаден за 10 хил.лева, категорични са магистратите

 

Стратегическа победа в битката на къмпинг „Каваци“ постигна „Хелио турс“, съобщи за Флагман.бг адвокатът на семейство Баневи Мирослав Стойков.

С определение №68 на Върховния касационен съд (ВКС) от 3 февруари не се допуска касационно обжалване на „Джи енд джи 90“ ЕООД и се оставя в сила решение №161/2019 година на Бургаския апелативен съд, което обявява за нищожен предварителния договор за продажба на къмпинга.

Казусът е изключително интересен и Флагман.бг следи битката за „Каваци“ от 2017 година. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Както вече писахме, докато „Хелио турс“ АД е с изп.директор Зорница Илиева (управлявала за кратко от 31 март 2016 година до 17 юни 2016 година), е подписан предварителен договор за продажбата на 40-те дка на първа линия за 10 хил.лева.  Купувач е „Джи енди джи 90“ ЕООД на Георги Димитров Дамянов.

Семейство Баневи твърдят, че са узнали за предварителния договор година по-късно, когато „Джи енд джи 90“ ЕООД са сменили охранителната фирма и влезли във владение.

Пред съда те обясняват, че лицето, което е подписало предварителния договор за продажба – Зорница Ангелова Илиева не представлявала правомерно дружеството, освен това цената била крайно занижена. Направена е и експертиза, която посочва, че „Каваци“ струва 1,48 млн.лева. Срещу Зорница Илиева е подаден и сигнал в прокуратурата.

„Джи енд джи“ ЕООД от своя страна изтъква, че са добросъвестен купувач. Подписали са със Зорница Илиева, която е била вписана в търговския регистър като изпълнителен директор и член на Съвета на директорите на „Хелио-Турс“. Освен това цената, според тях, била логична, защото сградите били построени преди 50 години, не били ремонтирани и с ниска експлоатационна стойност, „собствеността на „Хелио турс“ пък била компрометирана“, тъй като се водили дела с реститути. Фирмата на Баневи имала и много дългове, изтъкнаха пред съда от „Джи енд джи 90“ ЕООД. Купувачът обаче не поема пасивите, а само активите на продавача.

Според съда предварителния договор е нищожен поради противоречия с добрите нрави. Цената е 148 пъти по-ниска от пазарната стойност на имота. Предварителния договор е обявен за нищожен, защото нямало основания да бъде обявен за окончателен, пише в мотивите си Бургаският апелативен съд.

„Решението вече е влязло в сила, което означава, че собствеността върху къмпинга остава на „Хелио турс. Очакваме решение по другото дело - за нарушено владение, по насилствен начин по чл.76 от Закона за собствеността. На първа инстанция вече спечелихме“, обясни пред Флагман.бг адв.Стойков.

Той визира договорът за наем, който е подписан отново от Зорница Илиева с „Джи енд джи 90“ ЕООД, паралелно с този за продажбата. Според него „Хелио турс“ АД преотдава за 7 години къмпинга срещу 30 хил.лева на година.

„Ние атакувахме този договор, защото никога не сме го подписвали, нито някой е упълномощаван да го направи. Докато Зорница Илиева твърди, че го е подписала. Няма здрава логика! Избрахме този подход – за нарушено владение, защото това е бързо производство и трябваше да се разгледа до 6 месеца, тъй като самото анулиране на договора за наем щеше да отнеме доста повече време. Тези 6 месеца обаче станаха 3 години. Всички вещи лица си направиха отвод, а заседанията бяха многократно отлагани“, разясни адвокатът на семейство Баневи.

При всички положение, с анулирането на договора за продажба на къмпинга, „Хелио турс“ АД постигна голям успех, защото си връща собствеността на къмпинга.

Очаква се скоро да бъде направен нов опит те да се върнат в „Каваци“, тъй като решението на първоинстанционния съд е с „незабавно изпълнение“.

 


В категории: Созопол


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
Банев
09.02.2021 07:55:04
0
0
Към редовен Торист..... покажи се !
7.
Емигрант
06.02.2021 01:49:58
0
3
Хахахахаха..... Смокиня се мятка от едни схемаджии на други схемаджии!
Баневи излязоха от памделата и сега си връщам собствеността. 100% сега ще съдят държавата във международният съд и там ще спечелят. А Иванчо се хвалеше, че са ги сгащели, ама май той сега ще ги хване за меча. И на всичкото отгоре държавата пак прави схема като дава на някаква шано фирма да купи Смокиня за 10000лв. И смешния наем от 30000лв на година за плажа. А уж сметките на Баневи трябваше да са запорирани. Както и офисите им.
6.
Само Флагман! И ГЕРБ
05.02.2021 17:20:49
3
3
Сега, Митко каратиста, Стоян Тенекеджиев и др. Ще отговарят ли за пропускателния режим?
5.
Българин
05.02.2021 16:09:04
3
5
А Баневи обезщетиха ли собсвениците на земите в к-г Каваците от преди национализацията?
4.
редовен турист
05.02.2021 15:11:16
0
16
Време е мутрите да се изнасят от къмпинга,заедно с истеричката зорница и фалшивата "адвокатка"..........Непрекъснато изнудване за пари...писнало ни е от тях
3.
Черната Златка
05.02.2021 15:02:32
8
2
Не съм съгласна :D
2.
Вест Коуст Генгста Банкя Прадакшан
05.02.2021 13:15:02
5
9
Ee Баневи Митко Каратиста
ги опра'я с триста(300)
1.
.....
05.02.2021 13:08:24
4
16
А кога съдът ще отсъди в полза на собствениците на вече отчуждената земя под новия обходен път на Бургас - отсечката от магистралата към Сарафово? Там държавата е платила над 10 пъти по-малко от реалната пазарна стойност на имотите
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос За потупване по рамото от няколко европейски политици премиерът го е скрил, коментира съветникът на президента  Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Д-р Хасан Адемов прогнозира, че ще се запази старият Изборен кодекс и така се подготвя почвата за контролиран вот и за фалшификация Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово От пътната агенция уточняват, че мерките са превантивни и целят предотвратяване на инциденти Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Паркът разполага с новоизградени широки алеи, дървена беседка и удобни пейки с кошчета за отпадъци, както и с нови осветителни стълбове Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест 19-годишният Божидар Бобоков е обвинен за държане на марихуана с цел разпространение, намерени са близо 400 грама Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Служителите му смятат, че е заслужил да се отдъхне под ярките слънчеви лъчи, макар че всички зъзнат в снежен Бургас НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? Германия бе домакин на мач от НБА - официален двубой от редовния сезон, за който се приемаха и спортни залози Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Не знам каква мафия може да сме, но Европейския съвет и Европарламента с пълно болшинство ни извадиха от 27-годишния мониторингов механизъм към нашата правоохранителна система Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства По време на блицконтрол в Народно събрание Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Класирането поставя България сред държавите с най-голяма свобода на движение 
Автоиндустрия в Европа е пред колапс - съкращават по минимум 4 хил. служители на месец Автоиндустрия в Европа е пред колапс - съкращават по минимум 4 хил. служители на месец Само в рамките на последните две години секторът на производителите на автомобилни компоненти обяви планове за съкращаване на над 104 000 служители Българка направи рекордна сделка в Европа: Продаде своя „зелен“ стартъп за 80 млн. евро Българка направи рекордна сделка в Европа: Продаде своя „зелен“ стартъп за 80 млн. евро Любомила Йорданова остава начело на Plan A, която става част от Diginex – световен лидер във въглеродното счетоводство и ESG технологиите Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Ще има срещи с Тръмп и Уиткоф Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! На предварителното заседание в Арбитражния съд в Москва РЦБ обвини „Юроклиър“ в нанасяне на финансови щети вследствие на действията на депозитаря, които са лишили институцията от управлението на нейните „ликвидни активи и ценни книжа“ Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай От началото на демонстрациите на 28 декември 2025 г. в Иран са загинали най-малко 2677 души, твърдят неправителствени организации Х се срина Х се срина В Обединеното кралство са регистрирани над 19 000 сигнала за проблеми, докато в САЩ са отчетени почти 75 000 случая Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Мат Калил иска 750 000 долара обезщетение от Хейли Калил за морални щети след нейни коментари в Twitch Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Наследникът на политическия шоумен вече е регистрирал „Азур Енерджи“ ООД Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Испанският певец заяви, че твърденията на двете бивши служителки са „абсолютно безпочвени“ и защити публично името си Лавина помете ски курорт край Монблан Лавина помете ски курорт край Монблан А само за дни серия от лавини в Алпите взеха жертви във Франция, Италия и Австрия
Михаил Константинов Михаил Константинов Те нашите пенсионери банкомат не са виждали, вие искате да гласуват на машини Виц на деня Виц на деня Гледам новините и някак ласкаво започвам да псувам на сръбски, щото българският вече не обхваща обема на ситуацията. Виц на деня Виц на деня Една жена се явила на интервю за стюардеса. Служителят я попитал:
- Защо се ориентирахте точно към тази професия?
Тя отговорила:
- Ами, защото в самолета ще се запозная с много мъже!
Оня се шашнал:
- И само за това?! Ами, че Вие може да се запознаете с мъже и в някоя кръчма!
Тя се аргументирала:
- Да де, ама в самолета няма къде да избягат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да правим всичко с лекота
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори