Пробата за алкохол на шофьора на тира Валентин от касапницата в Айтос е отрицателна
Резултатите от кръвните проби за употреба на наркотични вещества на двамата водачи все още не са изготвени, уточняват от прокуратурата
Кръвната проба за употреба на алкохол на 33-годишния Валентин Вълчанов, родом от Благоевград, живеещ в Бургас, шофирал тира-убиец и причинил огромната трагедия в Айтос в понеделник вечерта, е отрицателна.
Пробата за алкохол на 32-годишния Нури Джелил, който е бил зад волана на пометения джип Волво, е 0,30 промила. Резултатите от кръвните проби за употреба на наркотични вещества на двамата водачи все още не са изготвени. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата в Бургас.
Флагман.бг. припомняме, че при зверската касапница по айтоската ул. „Хаджи Димитър”, загинаха Нури и двете му деца. Майката на децата и съпруга на загиналия шофьор – 32-годишната Фатме, по чудо оцеля почти невредима от жестокия сблъсък.
Катастрофата е стана край градинката срещу Горското стопанство. Около 21:40 часа, шофьорът на тира, който се е движел от Руен към Айтос, не е намалил скоростта преди легналия полицай на пътя. Пълният с тонове жито товарен автомобил е подскочил и навлязъл в насрещната лента. Срещу него в този момент идвал семейният джип Волво, управляван от 32-годишният Нури Джелил. В колата с него пътували съпругата му Фатме (32 г.) и двете му деца – момченце на 9 г. и момиченце на 6 г. Тирът блъснал странично джипа. Вследствие на удара двете превозни средства се забили първо в мантинелата, изхвърчали в градинката и се ударили в няколко дървета. Момченцето Джелил е намерено на задната седалка. То е било притиснато от ламарините на разцепената кола, а момиченцето Айфер е изхвърчало на 5-6 м настрани. И тримата са починали на място.
Жители на Айтос организират за протест, като предвиждат блокиране на кръстовището до Горското стопанство в събота.Те настояват АПИ да направят обходни маршрути и да се сложат кантари, през които да минават ТИР-овете със зърно.
Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе
Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво
Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни
С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница
ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан
Поздравителни адреси до Флагман.бг
Тобиас Замет преди концерта на Avantasia в София: Забравяме за политиката и лошите новини за 150 минути
Една от водещите компании за осветление в България откри нов шоурум в София
Направи си сам: Как да сглобим велосипед от нулата?

Сигурно има и знак 50 метра преди препятствието
Точно след легналият полицай има следи.
Значи е скочил през легналият полицай, този джип да се разцепи и до влязат и двете МПС във градинката няма как да е карал със 50..
При положение че C+E по-закон трябва във населено място да се движи със 40
След проведените процесуално-следствени действия.