ГЕРБ печели убедително в община Приморско, Слави е на второ място
„Има такъв народ“ печели 15% от вота, а близо 40% от гласовете са за партията на Борисов
ГЕРБ печели убедително с 38.86% от гласовете в община Приморско, но партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ и там е втора политическа сила с 15.17%. Тук преднината на ИТН пред БСП е още по-шокираща и приближава близо 5%.
Данните от община Приморско са близко до тези от страната, което показва, че тенденциите не са толкова регионални, колкото на национално ниво. ДПС получава изключително малко подкрепа в морската община - 5.35% с близо 4% по-ниско от средното за страната. „Изправи се! Мутри вън!“ получава близо 10% подкрепа – двойно повече от средното за България. „ДБ“ губи позиции в Приморско – при близо 10% на национално ниво, в Приморско те получават едва 3.52%, а ВМРО – 3.18%.
Всички протоколи в общината са преброени, така че крайните резултати са както следва:
ГЕРБ - 38,86%
Има такъв народ - 15,17%
БСП - 10,86%
Изправи се - 9,97%
ДПС - 5,35%
Демократична България -3,52%
ВМРО - 3,18%
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Помним, че той обезличи и подигра Парламента, нали?
Помним, че той разду и напълни с калиники държавната администрация, нали?
Помним, че сме на опашката по ваксиниране, нали?
Помним, че направи всичко възможно да не гласуваме, нали?
Помним, че направи всичко възможно изборите да не са прозрачни, нали?
Помним, че сме на челно място по смъртност, нали?
Помним, че сме на челно място по бедност, нали?
Помним, че сме на челно място по корупция, нали?
Да запомним и на кого искрено благодари Борисов – на „моята“ партия, колегите от СДС, хората от външно министерство, хората от вътрешно министерство, Марияна Николова, Централната избирателна комисия, Районните избирателни комисии. Те направиха всичко възможно да го задържат на власт и да не бъде по волята на Суверена. Не успяха!
Да запомним, че ни каза, че няма да се справим, нямаме експертиза, нямаме хора, не разбираме, трябва да се учим.
Да се порадваме един, два дена, три и след това никакво мислене – с мутри не се преговаря.
Адв. Албена Белянова, Фейсбук