ГЕРБ печели убедително в община Приморско, Слави е на второ място
„Има такъв народ“ печели 15% от вота, а близо 40% от гласовете са за партията на Борисов
ГЕРБ печели убедително с 38.86% от гласовете в община Приморско, но партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ и там е втора политическа сила с 15.17%. Тук преднината на ИТН пред БСП е още по-шокираща и приближава близо 5%.
Данните от община Приморско са близко до тези от страната, което показва, че тенденциите не са толкова регионални, колкото на национално ниво. ДПС получава изключително малко подкрепа в морската община - 5.35% с близо 4% по-ниско от средното за страната. „Изправи се! Мутри вън!“ получава близо 10% подкрепа – двойно повече от средното за България. „ДБ“ губи позиции в Приморско – при близо 10% на национално ниво, в Приморско те получават едва 3.52%, а ВМРО – 3.18%.
Всички протоколи в общината са преброени, така че крайните резултати са както следва:
ГЕРБ - 38,86%
Има такъв народ - 15,17%
БСП - 10,86%
Изправи се - 9,97%
ДПС - 5,35%
Демократична България -3,52%
ВМРО - 3,18%
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл

Помним, че той обезличи и подигра Парламента, нали?
Помним, че той разду и напълни с калиники държавната администрация, нали?
Помним, че сме на опашката по ваксиниране, нали?
Помним, че направи всичко възможно да не гласуваме, нали?
Помним, че направи всичко възможно изборите да не са прозрачни, нали?
Помним, че сме на челно място по смъртност, нали?
Помним, че сме на челно място по бедност, нали?
Помним, че сме на челно място по корупция, нали?
Да запомним и на кого искрено благодари Борисов – на „моята“ партия, колегите от СДС, хората от външно министерство, хората от вътрешно министерство, Марияна Николова, Централната избирателна комисия, Районните избирателни комисии. Те направиха всичко възможно да го задържат на власт и да не бъде по волята на Суверена. Не успяха!
Да запомним, че ни каза, че няма да се справим, нямаме експертиза, нямаме хора, не разбираме, трябва да се учим.
Да се порадваме един, два дена, три и след това никакво мислене – с мутри не се преговаря.
Адв. Албена Белянова, Фейсбук