×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кои партии не се добраха до Народното събрание, но ще взимат субсидии


Кои партии не се добраха до Народното събрание, но ще взимат субсидии
Пет партии са със шанс да прескочат бариерата от 1% за получаване на държавни средства според екзитполовете
Тема в развитие
Димитър Найденов става депутат, Ивайло Мирчев влиза от София Кои са отличниците на вота в Бургас „Изправи се! Мутри вън“ с един от най-добрите си резултати в Бургас, водачът Живко Табаков обра преференциите Край на мача! БСП взе мандата на ГЕРБ в Бургас, Жечо Станков остана на косъм от НС Инфарктна вечер в Бургас! БСП отмъква мандата на ГЕРБ с 62 гласа на финалната права Последни данни от ЦИК: ВМРО дърпа нагоре, но остава под бариерата, ГЕРБ - със 75 депутата Край на интригата! ДПС взе мандата на „Демократична България“ в Бургас Към 11:00 часа: Вижте как се разпределят мандатите в Бургаска област ГЕРБ първи и в Поморие, Слави издуха БСП с над 4% разлика При 64 % обработени протоколи в РИК Бургас: Слави твърдо втора политическа сила, "Демократична България" вдига резултата си ГЕРБ печели убедително в община Приморско, Слави е на второ място Над 30 автобуса чакат на Морска гара в Бургас, преброяването се бави 6 партии влизат в новия парламент? Вотът в Бургас към 7 ч: 25,63% за ГЕРБ –СДС, 17,32% за „Има такъв народ”, 13,68% за БСП Първо във Флагман.бг! Кои депутати могат да влязат мажоритарно в 45-ото НС Първи официални резултати за Бургас: ГЕРБ – 25,84 %, Слави – 20,96 %, БСП – 17,91 % ГЕРБ е първа политическа сила в община Сунгурларе ГЕРБ печели Средец с голяма преднина Паралелното преброяване: Слави е втора политическа сила, ВМРО мина на косъм 4-те процента ГЕРБ изпревари БСП в Карнобат ВМРО започна да пада под бариерата, следващият парламент може да е без националисти Категорична победа за ДПС в Руен На 30 % в Несебър: ГЕРБ с убедителна преднина пред БСП Бойко Борисов: Предлагам мир, да сложим експертите и да направим усилия, за да излезем от пандемията Убедителна победа за ГЕРБ в Камено Председателят на РИК-Бургас Елка Стоянова пое лична отговорност: Сама обработи протоколите от ковид-сектора  ДПС: Българските избиратели гласуваха за промяната, ние също заложихме на нея ГЕРБ спечелиха в община Малко Търново Любен Дилов: При толкова много победители, трябва ли коалиция ГЕРБ-СДС да напомня, че печели изборите за 14-ти път Кои партии не се добраха до Народното събрание, но ще взимат субсидии „Маркет линкс“: „Има такъв народ“ е втора политическа сила в Бургас Първо във Флагман.бг! Кои са новите депутати от Бургаска област, засега Слави Трифонов: Днес победителите сте Вие, промяната е неизбежна! При 30 % обработени протоколи: БСП води пред ГЕРБ в Карнобат БСП: Няма да коментираме резултати тази вечер! Първите резултати в Бургас дойдоха от затвора. Слави е победител! Заместник на Слави: Коалиция с ГЕРБ, БСП, ДПС и Шкембе войвода няма да правим (обновена) Първо във Флагман: Как ще са разпределени силите в новия парламент и какви са вариантите за правителство Картите са раздадени! ГЕРБ спечели изборите, но ще има ли с кого да направи правителството
виж още
скрий
04 Април 2021, Неделя, 22:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

"Възраждане" се очертава като най-силната извънпарламентарна политическа сила

Кои партии минават бариерата от 1% за взимане на субсидии, но не стигат до 4% за влизане в парламента?

Според екзитполовете най-силна от извънпарламентарните партии ще е „Възраждане“. Тя взима между 2,1 и 2,5%. „Републиканци за България“ на Цветан Цветанов също може да се вреди за субсидии. Според данните на „Алфа рисърч“ към момента тя е с 1,1%, според „Галъп“ - с 1,5%, а според Тренд“ - 1%. „Атака“ се люшка между 0,7 и 1,1 %, съответно, според „Алфа рисърч“ и „Галъп“.

АБВ на Румен Петков (вероятно с помощта на Атанас Мангъров) също може да прескочи единия процент. 0,7% взима тази партия според „Алфа рисърч“, но – 1% според „Галъп“.

Любопитно е, че бизнесменът с куп обвинения Васил Божков също може да вземе субсидии.

Според „Тренд“ партията „Българско национално обединение“ (БНО), която ползва Божков на тези избори, получава цели 2,6%. Това обаче засега не се потвърждава.

Припомняме, че истинската нова партия на Божков се казва „Гражданска платформа Българско лято“. Тя обаче не успя да участва от свое име заради късната й регистрация в съда.

БНО се ръководи от Георги Георгиев-Готи. Той „дари“ изцяло листите си на Божков на тези избори. Любопитно е, ако БНО получи субсидии, как ще се делят парите.

Патриотична коалиция „Воля и НФСБ“ е с между 2,1 и 2,9% според различните социологически агенции. На партиите от тази формация обаче няма да се полагат субсидии. Според закона коалициите не получават държавни средства, ако не преминат 4-процентната бариера за влизане в Народното събрание.

Трябва да се отбележи, че към момента няма никакви официални данни от Централната избирателна комисия (ЦИК). Т.е. обрати в резултатите съвсем не са изключени. 

 




14
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 21/07/2026, Вторник 19:01 0
Тервел ИЛИЕВ Почина TikTok звезда Почина TikTok звезда 21/07/2026, Вторник 18:40 3
14
Коментара по темата
14.
СТРАТЕГА
06.04.2021 19:47:32
0
0
ПОНЯКОГА РЕЗЕРВИТЕ РЕШАВАТ МАЧА
13.
*********
05.04.2021 07:22:20
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
Парица
05.04.2021 00:37:22
0
4
Ей затова се натискат всичките за парица, да си вземат по 8 лв на глас на месец даже още по добре че не влизат хем взимаш пари хем никой не те търси за нищо, дано им ги резнат на левче, всичките са едни същи боклуци, като им гледам обещанията за който и да гласуваш ще направи Рай в бг а накрая дърво дебело.
11.
*********
05.04.2021 00:28:09
2
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
Пак ще се повторя за Енти път
04.04.2021 23:29:58
5
0
Мааангал прост червен трол тя майка ти като та е изсраала през миризливата болна П.утка сигорно си се ударил в земята. Иначе ням друго обяснение Що си толкова прост.
Не можа ли да разбереш че това е стратегия на НФСБ да се обявяват ниски резултати от екзитполовете за да се мобилизира по голям вот.
А и по вероятно е ти да са хвърлиш от моста с релса отколкото той.Даже побързай че да не стане късно.
9.
Македонеца
04.04.2021 23:18:49
0
11
А сега да видим Валерката симеонов
8.
Бургас утре
04.04.2021 22:52:37
16
3
с гласове от чужбина воля и нфсб са 4%
Мутрите са вън от играта
7.
дилбер Танас
04.04.2021 22:49:06
0
13
ко стана с патреотето
ще викат НЕВОЛЯТА или у пандиза пъпката , на Моста винкела

ДАВАМЕ ИМ ЗАДАЧИ
6.
Мишо
04.04.2021 22:46:37
17
2
Валери влиза твърдо по последни данни.
5.
Heuue
04.04.2021 22:46:02
0
20
Шматкииии от фльогмааннн цункайте бимбоо по главата и вашият Валерко.... Колкото и да режехте коментарите пак се наакахтеее хахаххахаха. Спирахте ги само за да не видите очевидното.....краят ви!
4.
бартер
04.04.2021 22:45:57
0
12
НФСБ-Воля ще получат вместо пари натура стоманена ТЕЛ(украинска)
А Републиканци за България ще получат вместо пари 1 стайна комунална панелка-апарtамент в кв.Изток София
3.
Пенсионер
04.04.2021 22:30:55
4
32
Който стане подлога на Тиквата отива на бунището!!!!!
2.
Далаверко
04.04.2021 22:18:00
0
30
Ми ся , що така бре хора ?
1.
тони
04.04.2021 22:16:29
5
70
Жалко за Валери и Магарешки!
Сега вместо в парламента, ще трябва да влязат в затвора!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Джип помете стадо край Казанлък: Две овце загинаха, разследват жестокост Джип помете стадо край Казанлък: Две овце загинаха, разследват жестокост Стопанката твърди, че водачът се засилил към животните, а той настоява, че те изскочили внезапно от високата трева Военни унищожиха мистериозен дрон в морето край Ахтопол Военни унищожиха мистериозен дрон в морето край Ахтопол Корабите в района са били отклонени заради риск от боеприпаси, преди да бъде неутрализиран безпилотния летателен обект Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана 36-годишният клиент замерял служителка със сладолед, а вечерта му приключила в ареста Техеран към София: Не превръщайте България в база за удари срещу Иран Техеран към София: Не превръщайте България в база за удари срещу Иран МВнР увери, че страната ни не предприема враждебни действия срещу ислямската република и призова за незабавно прекратяване на бойните действия Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Последната дума има парламентът, а Атанас Запрянов коментира, че ако искаме да запазим стратегически отношения с Вашингтон, утре трябва да им се разреши разполагането на цистерните Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Гражданите масово започнаха да споделят кадрите и да сезират институциите, настоявайки за светкавична идентификация и възможно най-строги санкции за извършителите Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Над 1100 атлети от 28 държави се изправиха срещу изпепеляващото слънце на Балкана Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Промяната ще намали и платения отпуск на хората с непълен работен ден Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Спонтанно сформирани тимове превърнаха поляната в арена на футбол, волейбол, блиц шах и феърплей Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Евростат отчита ръст от 61,3% за пет години, докато постоянните пасища у нас остават най-евтините в ЕС
Израелски удар погуби семейство с четири деца в Газа Израелски удар погуби семейство с четири деца в Газа Бащата, майката и децата им загинали, докато спели, а израелската армия обяви, че проверява последствията от атаката Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Нета анализира възможностите на двата финалиста в българската селекция, като изтъкна артистичната атмосфера и морския чар на Бургас Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Глобалната въздушна циркулация губи своя ритъм, изпращайки милиони хора в зоната на рискови аномалии 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа Големият ѝ пробив на сцената на световното кино идва през 2021 година с ролята на малката Джия във филма „Годзила срещу Конг“ Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 SUP без спасителна жилетка носи глоба от 250 евро, а замърсяването на морето вдига санкцията до 58 хил. евро Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Купувачите договарят между 5 и 10% по-ниска цена, а готовите жилища изместват покупките на зелено Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Ножа Паладия посрещна празника със семейството си в Трансилвания Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Външният вид на звездата събуди теории за Проекта Гилгамеш, но една снимка не доказва клетъчна регенерация Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Само португалският Алгарве е по-изгоден, а Лансароте заема третата позиция в европейската класация Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара От 19 август поскъпва вносът на широк кръг канадски продукти - от вино и млечни стоки до цимент и стикове за хокей
Жорж Ганчев Жорж Ганчев Какви 50 милиона, бе? Аз за толкова пари дори не ставам сутрин от леглото! Виц на деня Виц на деня Жена говори по телефона:
- Пратете ми добър електротехник, моля.
- Госпожо, всеки жив електротехник е добър.
Виц на деня Виц на деня - Котенце, къде си?
- Тук съм, скъпи.
- Не ти ма! Търся котката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навън е такава жега, че като си отворя хладилника, комшиите ми чуват скърцането на вратата и идват на гости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори