11-месечно бебе на бежанци почина в Атина със следи от сексуално насилие
Окончателните отговори ще се появят след хистологичните изследвания
11-месечно момиченце, дете на сирийско семейство бежанци в Гърция, е прието в болница вчера без пулс и признаци на живот. По-късно почина, пише "Български новини".
Въпреки усилията за реанимация, положени от лекарите, момиченцето почина. След направената аутопсия стана ясно, че върху безжизненото тяло на малкото момиче са открити признаци на сексуално насилие.
Фактът обаче, че кърмачето страда от енцефалит, носи нови доказателства за случая, тъй като това може да оправдае промените, открити в тялото му. Окончателните отговори ще се появят след хистологичните изследвания.
Ще бъдат прегледани от криминалист и другите две деца от семейството от Сирия, 11-месечно бебе, което е близнак с починалото и 2,5-годишно друго дете. Родителите на невръстното дете, сирийски граждани, пребиваващи в апартамент под наем за бежанци в района на квартал Зографос, са задържани в Дирекция за сигурност в Атика.
Заедно с родителите в същото жилище са живели още една двойка техни сънародници. Полицаите са фокусирани върху формирането на профила на семейството и двойката, която е живяла с тях.
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
