11-месечно бебе на бежанци почина в Атина със следи от сексуално насилие
Окончателните отговори ще се появят след хистологичните изследвания
11-месечно момиченце, дете на сирийско семейство бежанци в Гърция, е прието в болница вчера без пулс и признаци на живот. По-късно почина, пише "Български новини".
Въпреки усилията за реанимация, положени от лекарите, момиченцето почина. След направената аутопсия стана ясно, че върху безжизненото тяло на малкото момиче са открити признаци на сексуално насилие.
Фактът обаче, че кърмачето страда от енцефалит, носи нови доказателства за случая, тъй като това може да оправдае промените, открити в тялото му. Окончателните отговори ще се появят след хистологичните изследвания.
Ще бъдат прегледани от криминалист и другите две деца от семейството от Сирия, 11-месечно бебе, което е близнак с починалото и 2,5-годишно друго дете. Родителите на невръстното дете, сирийски граждани, пребиваващи в апартамент под наем за бежанци в района на квартал Зографос, са задържани в Дирекция за сигурност в Атика.
Заедно с родителите в същото жилище са живели още една двойка техни сънародници. Полицаите са фокусирани върху формирането на профила на семейството и двойката, която е живяла с тях.
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
