Ангелкова към Рагин: Българинът е важен. Извини се! Тръгни си!
08 Юни 2017, Четвъртък, 15:55 ч.
"Не се притесняваме, че ще разсърдим никого"
Министърът на туризма Николина Ангелкова призова председателя на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Благой Рагин да се извини и да се оттегли от поста.
Повод за думите й стана изказване на Рагин по случая с ритнатата от пиян швед камериерка, пише Днес.бг.
Шефът на БХРА коментира, че шведите са много чувствителни и могат да бойкотират туризма ни заради задържането на техния сънародник.
Ангелкова смята, че моралът изисква Рагин да се оттегли, защото на първо място трябва да бъдат защитени интересите на работещите в сектора и на всеки човек, подложен на такава незаслужена агресивна проява.
"Не се притесняваме, че ще разсърдим никого, за нас е важен интересът на българските граждани", подчерта тя.
По думите й Министерството на туризма се разграничава от такива изказвания. Тя напомни, че министерството не контролира организации като БХРА, но посочи, че поведението на Благой Рагин е неприемливо.
Според нея хората, които ръководят браншови организации, са длъжни да защитават интересите на работещите в съответния сектор.
"Всеки един гражданин, независимо откъде е, е длъжен да спазва законите на българската държава, когато се намира на нейна територия. Най-малкото, когато става дума за такава непредизвикана агресия трябва незабавно да се вземат мерки, затова изцяло подкрепяме действията на прокуратурата и на МВР", каза Николина Ангелкова.
В категории:
Животът
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано

Благой Рагин ние българите те мразим
Дано от болести не се отървеш