Агресивният швед плати 12 000 лева на изританата в главата камериерка в Слънчев бряг
Състоянието на Диана Петкова се е подобрило относително, на тя още не може да се отърси от шока
Шведът Ралф Сундберг, който във фоайето на хотел в Слънчев бряг ритна в главата без причина камериерката Диана Петкова, е превел днес 12 хиляди лева обезщетение, съобщи Dir.bg. Това е потвърдил адвокатът й Станко Кралев. Той добавил, че с това случаят е приключен.
Инцидентът стана на 3 юни 2017 г. Тогава Петкова бършела пода във фоайето, когато Сундберг спрял пред нея. Тя го попитала на английски какво иска, но не вместо отговор получила тежък ритник в главата и загубила съзнание.
Делото се точи почти две години. Ралф Сундберг се отърва без допълнителни санкции, като по всяко време може отново да дойде на почивка в България. Не е ясно дали пострадалата Петкова ще се върне на работа, пояснява адвоката й.
След случилото се тя е била настанена в Центъра за психично здраве в Бургас, тъй като не можела да спи, получавала паник атаки и не била пълноценна в работата си. Към момента състоянието й се е подобрило относително, но това не е гаранция, че по-нататък няма да се проявяват различни симптоми вследствие на стреса.
Сундберг трябваше да плати 4500 лева глоба на Петкова, като пое и съдебните разходи.
От своя страна Петкова заведе граждански иск за обезщетение от 50 хиляди лева, по-скоро като израз на морален протест. По-голямата част от иска е отхвърлена от апелативните магистрати, защото става въпрос за лека телесна повреда, която е причинила мозъчно сътресение, оток и кръвонасядане в долната челюст, довели до временно разстройство на здравето, неопасно за живота.
За отказаната сума по иска Петкова дължи съдебни разходи в размер на 3000 лева. Жената не е обжалвала крайното решение за обезщетението от 12 хиляди на по-горна инстанция.
Какво ще е времето на 23 февруари
Треньорът на ЦСКА Христо Янев със сигурност е доволен от тази статистика
Идеален подарък за първа среща
Какво означава, ако любимият алкохол на мъж е розе?
Лесна и бърза рецепта за перфектен десерт
Кой е Немия - българинът, извършил брутална екзекузия в затвора по поръчка на мафията
Пистолетите в България достигат 133 245: Как граждани и охранители се въоръжават
Ползите от рибата за здравето: Защо тя е изключително полезна храна
Коя зодия ще има най‑щастлив месец март според астролозите?
Играч на ЦСКА взима приз на ФИФА, нарежда се до Кристиано Роналдо?
Борислав Сандов: Хората от "Петрохан" не ми изглеждаха на секта, бяха много позитивни
Защо в любовните реалитита няма по-пълнички хора?

така е... сигурно са много ританите в гавата като тебе....