×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тийнейджърът от Бургас с бомбените заплахи искал да спаси аверче от писмена контролна


Тийнейджърът от Бургас с бомбените заплахи искал да спаси аверче от писмена контролна
Ученикът изпратил един мейл до директорката на училището от фалшива поща, която направил от личния си компютър
Тема в развитие
И терористите ни явно са пишман, но не разплаквайте повече децата ни 17 бомбени сигнала в бургаските школа, но само децата от кв. Победа днес ще се учат Две училища в жк. "Меден рудник" са в капана на кибертероризма, евакуират учениците (ОБНОВЕНА) Три дни терор по училищата от клавиатурни хулигани, евакуираха поредна гимназия в Бургас Евакуират ОУ "Ал. Г. Коджакафалията", получен е заплашителният имейл Експерт бие тревога, психари може да ни атакуват заради верижна реакция след бомбените заплахи Целта на бомбените заплахи са предстоящите избори, да се създаде паника сред хората, смята експерт Колко са затворените училища в Бургас и докога може да продължи терорът над ученици и учители Сигнал за бомба и в УНСС. Източниците на атака и подходите били едни и същи, заяви Демерджиев Затвориха още едно училище в Бургас заради бомбена заплаха (ОБНОВЕНА) Извънредно! Ново предупреждение за терор в училище Фалшиви ли са бомбените заплахи? Възстановяват учебните занятия В над 15 училища в Бургас получили терористичната заплаха Всички човешки същества са гадни копелета, умрете, пише в заплахата срещу училищата в Бургас Извънредно! Сигнал за бомба изпразни всички училища в Бургас, учениците днес ще почиват
виж още
скрий
06 Април 2023, Четвъртък, 17:58 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимка: Иван КОЛЕВ

Ако бъде подведен под наказателна отговорност, го грози затвор до 5 г. и глоба от 10 до 50 хил. лв.

Тийнейджърът от Бургас, който бе задържан за бомбените атаки в училищата, разказал пред разследващите, че идеята на заплахата му била да спаси свой приятел от писмено изпитване, което щяло да се проведе в същия ден.

Възпитаникът на една от гимназиите в Бургас решил да помогне на аверчето си да не получи поредната двойка. Създал фалшива електронна поща, от която изпратил стряскащ мейл до директорката за училището в Пазарджик, където учел приятелят му.

17-годишен ученик от Бургас арестуван за десетки бомбени заплахи

В писмото написал, че е в сградата е заложено взривно вещество, което наложило школото да бъде евакуирано. В късните часове на 5 април 2023 г. служители на дирекция „Киберпрестъпност“ към ГДБОП успели да стигнат до автора на анонимната пощенска кутия и така 17-годишният ученик бе задържан.

"По случая е образувано досъдебно производство. Касае за само за един подаден синал за бомба. Ако бъде подведен под наказателна отговорност, тийнейджърът може да отнесе затвор до 5 г. и глоба от 10 до 50 хил. лв.", каза пред репортер на Флагман.бг говорителят на Районна прокуратура – прокурор Зорница Щърбева.

Тъй като тийнейджърът е непълнолетен, може да бъде наказан само с обществено порицание, след като разследващите установят мотива му да извърши престъплението.

Към момента са иззети личният компютър на момчето и мобилният му телефон. Предстоят обаче множество експертизи.

Предстои психолог да се срещне с ученика и да даде експертна оценка какви са били реалните му мотиви. Става ли дума за детска шега, или на скамейките в някоя от гимназиите в Бургас седи бъдещ терорист.


В категории: Бургас


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
8
Коментара
Флагман.БГ Цялото ДПС в Нови пазар напусна Пеевски Цялото ДПС в Нови пазар напусна Пеевски 12/06/2026, Петък 15:00 1
Георги РУСЧЕВ Мбапе: Тук сме, за да създадем история Мбапе: Тук сме, за да създадем история 12/06/2026, Петък 12:20 1
8
Коментара по темата
8.
БУРГАЗЛИЕВ
07.04.2023 05:45:51
2
7
до 1 и 2
Абсолютно сте прави...!!!
То като гледам,днешните поколения....и родителите и децата им са на един акъл,затова така се получава.....
7.
Е, сега
06.04.2023 22:00:00
3
5
учителите да изпраскат няколко двойки и на аверчето му, та после и то да го спука от бой !
6.
BLACKSAILOR
06.04.2023 20:21:27
3
19
Нали руснаци бяха бе маймуни?
5.
До 4
06.04.2023 19:22:01
10
14
Не, просто мвр не може да открие истинския изпращач на мейли и затова а набелязани някаква жертва, за да отвлекат общественото внимание.
Надали за една контрола работа е цялата тази патардия.
4.
Неразбрал
06.04.2023 19:15:36
1
22
Ама аз сега не можах да разбера, уж в едно училище е изпратил заплахата а е арестуван за "десетки бомбени заплахи". Неговия авер в колко училища учи?
3.
до 1
06.04.2023 18:42:47
3
22
Абсолютно вярно- в крайна сметка учителите не са магьсници!
2.
Rando до 2
06.04.2023 18:24:34
2
35
Ами прави си сметка какви са им родителите тогава,същите незаинтересовани б*клуци масово,тук таме някой нормален,но детето му или ще трябва зорлен да стане б*клук или ще му еб*т мамата на самочувствието и ще го смачкат психически,а може и физически

Просто в тази държава,най-голямата гордост е да си утайка,наркоман,машинкаджия,алкохолик и т.н.
1.
Бургаски
06.04.2023 18:05:30
4
60
"или на скамейките в някоя от гимназиите седи бъдеш терорист"...

Мога да ви кажа, че отглеждаме поколение изроди. Работя в системата на образованието над 15 години и деградацията е повсеместна с всяка следваща година. Нищо добро не ни чака с такива "деца"... И всичко тръгва от това, че вкъщи са лишени от любов и внимание
...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
КЗП глобява фирми за бързи кредити с 25 000 евро КЗП глобява фирми за бързи кредити с 25 000 евро Комисията установи нелоялни практики при предлагането на бързи кредити Аман от вашите София Прайдове и Шествия на семейството Аман от вашите София Прайдове и Шествия на семейството НПО-то БХК критикува „Прогресивна България” - как можело да подкрепя семейството. Абе, хора, на никого не му пука вече - нито за едните, нито за другите Кметът на Несебър: Пенсионерският клуб в Оризаре е еталон за социална интеграция Кметът на Несебър: Пенсионерският клуб в Оризаре е еталон за социална интеграция Модерната база в несебърското село обединява 100 активни членове от три националности, които развиват богата културна и обществена дейност Георги Кандев се скарал с Иван Демерджиев заради бягството на украинеца Невзоров Георги Кандев се скарал с Иван Демерджиев заради бягството на украинеца Невзоров Бившият главен секретар на МВР си тръгнал със 130 хил. евро обезщетение  Всеки четвърти българин е бил изнудван за подкуп Всеки четвърти българин е бил изнудван за подкуп Тревожни данни разкриват мащаба на проблема - 76% от българите не вярват, че високопоставени корумпирани лица биват наказвани Средец си отдъхна: Иван Демерджиев сложи край на сагата с бежанския лагер Средец си отдъхна: Иван Демерджиев сложи край на сагата с бежанския лагер Държавата се отказа от плановете за затворен център върху 320 декара военни казарми в Странджанско Цялото ДПС в Нови пазар напусна Пеевски Цялото ДПС в Нови пазар напусна Пеевски Подобни проблеми наскоро партията имаше и със структурата в родопската община Кирково Международен детски фестивал събира над 1200 млади таланти в Несебър Международен детски фестивал събира над 1200 млади таланти в Несебър Двадесет и четвъртото издание на форума „Слънце, радост, красота“ ще превърне стария град в сцена на изкуството под патронажа на кмета Николай Димитров Влюбих се в Бургас, тук младите хора надскачат себе си! Влюбих се в Бургас, тук младите хора надскачат себе си! Ще продължа до края на годините си в Бургас. Това ми е убеждението. Срещнах едни страхотни хора в един невероятен град, който завинаги ще остане в сърцето ми Почивката в Гърция през това лято излиза по-скъпо от Италия и Испания Почивката в Гърция през това лято излиза по-скъпо от Италия и Испания Близо половината от гръцките граждани няма да пътуват поради липса на средства, а цените в южната ни съседка достигат нивата в Люксембург
Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Забравете за кучия сибирски студ: Природата ни готви необичайно мека, но брутално кална и дъждовна зима с риск от наводнения Кървав екшън в Хърватия: Българска кола-ковчег се размаза при бясна гонка с полицията Кървав екшън в Хърватия: Българска кола-ковчег се размаза при бясна гонка с полицията Един нелегален мигрант загина на място, а девет други са в болница, след като претъпканото возило изхвърча от пътя край Подудбина Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Властите в Техеран обявиха, че не се поддават на принуда, а Али Акбар Дарейни от Центъра за стратегически изследвания в ислямската република коментира, че това, което US президента казва, не отговаря на истината  Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Спектакълът на стадион „Ацтека“ заложи на впечатляваща сценография и костюми
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори