×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дизелът надмина 1,60 евро за литър
  • Волейболът с рекорден бюджет от €8 млн.
  • КЗК пита в ЕС за екотаксите и електронните отпадъци
  • Иран с нова ракетна атака срещу Израел, мощна експлозия в Йерусалим
  • Дания избира нов парламент, Фредериксен се бори за трети мандат
  • Военен самолет C-130 се разби в Колумбия, най-малко 66 души са загинали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кибертерорът в училищата поръчан от търговци на гласове?


Кибертерорът в училищата поръчан от търговци на гласове?
Бомбените заплахи са резултат от засилената дейност на служебното правителство да обезпечи честен изборен процес, коментира проф. Николай Радулов
Тема в развитие
И терористите ни явно са пишман, но не разплаквайте повече децата ни 17 бомбени сигнала в бургаските школа, но само децата от кв. Победа днес ще се учат Две училища в жк. "Меден рудник" са в капана на кибертероризма, евакуират учениците (ОБНОВЕНА) Три дни терор по училищата от клавиатурни хулигани, евакуираха поредна гимназия в Бургас Евакуират ОУ "Ал. Г. Коджакафалията", получен е заплашителният имейл Експерт бие тревога, психари може да ни атакуват заради верижна реакция след бомбените заплахи Целта на бомбените заплахи са предстоящите избори, да се създаде паника сред хората, смята експерт Колко са затворените училища в Бургас и докога може да продължи терорът над ученици и учители Сигнал за бомба и в УНСС. Източниците на атака и подходите били едни и същи, заяви Демерджиев Затвориха още едно училище в Бургас заради бомбена заплаха (ОБНОВЕНА) Извънредно! Ново предупреждение за терор в училище Фалшиви ли са бомбените заплахи? Възстановяват учебните занятия В над 15 училища в Бургас получили терористичната заплаха Всички човешки същества са гадни копелета, умрете, пише в заплахата срещу училищата в Бургас Извънредно! Сигнал за бомба изпразни всички училища в Бургас, учениците днес ще почиват
виж още
скрий
30 Март 2023, Четвъртък, 09:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Целта е да се ангажира максимален ресурс, за да не се работи по изборните престъпления, коментира проф. Николай Радулов

Бомбените заплахи, заради които много училища остават затворени, не са кибер атаки.  Очевидна е целта на тези, които ги отправят. Тя е да се спази процедурата от МВР и службите за обществен ред и сигурност, за да се ангажира максимален ресурс, който няма откъде да дойде, т.е. няма да може да работи по изборните престъпления. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия бившият главен секретар на МВР проф. Николай Радулов.

Абсолютно сигурен съм, че това, което се случва през последните четири дни, е резултат от засилената дейност на служебното правителство да обезпечи честен изборен процес, добави той.

„Отклонява се много голям ресурс. Има доста заинтересовани страни, които се включват в тази надпревара. Целта е претоварване на системата за сигурност“, обясни експертът. 

„Това не е заплаха от ученик, който има контролно”, добави той.

„Действиетелно, ако ресурсът на МВР е насочен другаде, това би освободило чувстващите се безнаказани търговци на гласове”, коментира още Стоил Цицелков, член на Обществения съвет към ЦИК.

Според ръководителя на секция "Информационни технологии в сигурността" към БАН доц. Златогор Минчев в канала в „Телеграм” на предполагаемата организация „освен качени инструкции как се правят бомби набързо е замесена и нашата съседка Северна Македония”.  „Тук се търси конфронтация на ниво геополитика – Русия, Северна Македония, България на предстоящите избори”, допълни още той.

„С помощта на колегите от Съединените щати, защо имейлът е на джимейл (регистриран в САЩ), веднага може да стане ясно кога е направен, кой го е ползвал реално, на базата на профила на този човек като поведение“, заяви доцентът. 

Той предположи, че службите вече са получили повече информация по случая. По думите му по нашето законодателство, ако имейлът е регистриран в друга държава, подобни заплахи не се считат за престъпление, освен в хипотезата за тероризъм и кибернасилие.

Председателят на СИК-София Симеон Цветков допълни, че във всяка секция ще има полицаи, като при евентуален сигнал за заплаха те ще инструктират членовете на комисиите как да процедират.
 


В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Зидан прие историческо предложение Зидан прие историческо предложение 24/03/2026, Вторник 18:10 0
Мария АРНАУДОВА Никола Цолов получи премия от 25 000 евро Никола Цолов получи премия от 25 000 евро 24/03/2026, Вторник 16:12 1
Тервел ИЛИЕВ КЗП затвори заведение в Бургас КЗП затвори заведение в Бургас 24/03/2026, Вторник 15:41 3
7
Коментара по темата
7.
до 3
30.03.2023 12:22:38
7
9
Напълно съм съгласен!
Всички трябва да гласуваме!
В Бургас точно до паметника стои едно момче което раздава бюлетини на партията на ПП Кирил Петков и убеждава хората да гласуват за тях!
Това е отвратително,всеки е свободен и за който иска за него ще гласува!!!!!
6.
БУРГАС
30.03.2023 11:57:55
0
6
Още в 2006г. излезе у нас наръчника-----Новото лице на войната на човек от ЦРУ. Това дали се прочете и анализира,както и да се противодейства. Нима трябва да плащаме на хора,който вървят само след събитията
5.
Торанагата
30.03.2023 10:50:32
6
23
Целта на това занятие с бомбените заплахи,е следната,по мое мнение, да се изпразнят училищата от учениците,уж бомба,а всъщност си вкарват подготвените бюлетини,и по време на изборния ден,си ги смесват с другите. Преди години,човек беше казал,че именно тази е една от схемите на Бойка и лапачите около него.Тумори долни,пак иска да пълни шкафчето и да краде,но няма да го бъде,този НЕАНДЕРТАЛЕЦ бай Сахер, никога повече няма да е в управлението, а в затвора при бай Ставри.
4.
???
30.03.2023 10:40:37
1
7
как с един мейл в папка спам се правим на много работещи и много компетентни . в папка спам обикновенно имам по 365 мейла , това означава че има материал за цяла година
3.
Мафията си има държава!
30.03.2023 10:37:29
4
35
Ясна е работата, че е свързано с изборите и най-вероятно с хартиената коалиция! С машините трудно ставаха тези врътки! Долна мафия! Включиха за заложник дори децата, не се посвениха и за тях, за да крадат безнаказано! На изборите- масово гласуване, братя и сестри! Иначе после ще трябва да взимаме тоягите!
2.
Аз
30.03.2023 10:20:17
1
11
Това все едно хибрид между Дони и Слави Трифонов
1.
Леко сте пропуснали :)
30.03.2023 10:15:57
5
28
„Има една група от партии, които имат опит във фалшификацията на избори с хартиени бюлетини. Вероятно те са набъркани и в тези лъже-терористични заплахи“, коментира експертът.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  До 16:00 часа на 26 март в платното за Варна се възстановяват ограничителни системи, а трафикът преминава с ограничение до 70 км/ч Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години През септември 2009 година 37-годишният мъж нападнал и ограбил гръцка гражданка, грози го затвор до 15 г. Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Над 70 гимназисти чуха как дилърите примамват деца, какви са рисковете от вейповете и какви присъди следват при престъпления с наркотици ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април Системата за ранно предупреждение ще действа до 26 април Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Лидерът на БСП предупреди своите в Созопол за сериозен риск от нов цикъл избори и призова за реален дебат опонентите  НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 Данните ще се изчисляват от фискалните бонове, а при цена от 1,60 евро за литър в три поредни дни част от гражданите ще имат право на месечна компенсация Медицинският хеликоптер кацна в Бургас заради 39-годишната Анна Медицинският хеликоптер кацна в Бургас заради 39-годишната Анна Тя е пациент на отделението по хематология, била с много рядка болест Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Конкурсът се провежда за осма поредна година и се утвърди като водеща платформа за изява на деца от цялата страна  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Смениха шефа на ИАРА, от днес директор е Милен Димитров Смениха шефа на ИАРА, от днес директор е Милен Димитров Той е управител на НПО „Черноморски институт”
Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Това заяви сина му, преди новото съдебно изслушване в САЩ  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ И двамата са обвинени в сексуално насилие над дете Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Италия се справя фантастично, десницата е впечатляваща“, а италианският вицепремиер Матео Салвини е най-силният управляващ фактор на патриотите в Западна Европа. Но италианските патриоти са принудени да правят непрекъснати компромиси с Брюксел, каза той Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон „Важно е да имаме ясна картина за записванията, да чуем препоръките на бизнеса и да реагираме навреме. България трябва да бъде позиционирана като сигурна и предвидима дестинация за предстоящия летен сезон“, заяви министърът на туризма Ирена Георгиева Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Един човек е леко пострадал, а шофьорът е отведен от полицията след инцидента на оживено кръстовище Тези зодии ще забравят за проблемите си Тези зодии ще забравят за проблемите си Промени обещават да обхваната всички сфери на живота им Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи „Работим в широк периметър, за да проследим информация, която сочи в различни посоки. Повечето данни обаче говорят за мотив, при който планираната жертва е била някой друг“, заявява Йонас Лунд Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г. Защо всички на Уолстрийт отново говорят за 2008 г. Лойд Бланкфейн, бившият главен изпълнителен директор на Goldman Sachs, който ръководи инвестиционната банка през глобалната финансова криза КАТ глобява шофьорите с 420 000 евро на ден КАТ глобява шофьорите с 420 000 евро на ден Подобна е и картината в предходната 2024 г., сочат отчетите на МВР. Тогава са наложени общо 2 917 993 санкции, което прави по 7973 броя на ден
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Ще реша за кого да гласувам, след като изгледам всички интервюта на Мон Дьо Виц на деня Виц на деня Разговарят две секретарки:
– Директорът ми повиши заплатата, защото кръстих сина си на него.
– А моят затова, че не кръстих сина ни с неговата фамилия!
Виц на деня Виц на деня Студент към красивата си колежка:
- Как успя да вземеш този труден изпит!?
- Ами... мога да ти кажа, но се съмнявам, че и при теб ще се получи по този начин.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори