Чудо спаси Скала от пожара
В огнения ад дете връща надеждата, че доброто е над бедствието
Пето денонощие продължава борбата с големия пожар край Сунгурларе, а хората в Скала вярват, че чудо е спасило селото. Снощи огънят спрял до параклиса. Иконата на Иисус Христос, която е поставена върху полица от тухли итонг, е невредима.
Заместник-директорът на ГДПБЗН старши комисар Любомир Баров обаче не изпълнен с оптимизъм. Пред бТВ той заяви, че колегите му са имали проблем с вятъра, с растителността, с трудно достъпния терен, но към момента са по-спокойни. „Прогнозата за времето между 18 и 20 часа обаче е за силен вятър. Не искам да казвам неща и после да има нови изненади“, изтъкна Баров.
Огънят не е локализиран. Остава бедственото положение и готовност за евакуация в населените места.
В следобедните часове трите огнища край Скала и Бероново минават в общ огнен фронт. Срещу тях са 21 пожарни коли, 40 огнеборци, военни, горски, тежка техника и доброволци.
Кметът на Сунгурларе инж. Димитър Гавазов пък заяви, че пожарът е далече все още от населените места, но има готовност за евакуация.
Евакуираните 40 жители на Скала вече са по къщите си, но знаят, че може да се наложи да ги напуснат отново.
„Снахата ме предупреди да приготвя една торбичка с документи. Трябва да имаме готовност, ако нещо стане“, каза Елена, която живее в селото.
През целия ден екипи на пожарната правят обходи и гасят единични тлеещи огнища.
В огнения ад едно дете връща надеждата, че доброто е над бедствието.
16-годишният Даниел Гълъбов всеки ден носи вода на огнеборци и доброволци. Той минава десетки километри пеша.
„Чувствам се добре, като помагам на хората. Това ме прави щастлив“, споделя единадесетокласникът.
Той е от София. Дошъл на ваканция при баба си в Сунгурларе, но пожарите започнали и тръгнал да помага и то не само на хората, но и на бедстващи в огъня животни. Последно намерил катеричка в изгорялата гора до Бероново.
Комикът Ръсел Бранд обвинен в изнасилване и сексуално насилие по нови две дела
Българската роза влезе във висшата парфюмерия
Забраняват сандалите в Община Пловдив, без боси пръсти вече
Шеф на завод раздаде 6-цифрени бонуси на 540 служители
Германия обмисля забрана на социалните мрежи за децата
Три пъти мъж остава без книжка заради фалшиво положителен тест за наркотици
Полицаи задържаха палестинец, облечен като Дядо Коледа
2026 ще донесе повишения и доходи: 4 зодии сред фаворитите
Младите дами полудяха по него, той е от кралско семейство и е ерген
Щерката на легендарния наркодилър Паржо се забърка в нов екшън
Опашки пред банкоматите, натъпкахме ги с левове
Република Северна Македония прие проектозакон за железопътен тунел с България

Хаххахахх
Тъй ли ще ги учите , с чудо?
Щом хората вярват, че чудо ги спасило - да седят и да чакат чудото.
21 век, може ли да сте толкоз прости...
Аз лично вярвам,че пожарникарите спасиха селото от пожара и изпитвам огромно уважение към работата им. Другото...без коментар.
Главната причина за нашето съществуване е срещата с Бога.