Междинни резултати при 12 % обработени протоколи
Изненадващо висок резултат за „Величие“ от градските секции в Бургас – близо 7 %
ГЕРБ-СДС е първа политическа сила с 28,10 % във Втори МИР-Бургас, сочат резултатите от 12 % обработени протоколи в Районната избирателна комисия.
До този момент са обобщени предимно градски секции в областния център. Те отреждат второ място за ПП „Възраждане“ – 17,8 %, трети са ПП-ДБ – 14,71 %, четвърти – ИНТ – 8,10 %, петото място е за изненадата – „Величие“ – 6,98 %, а петата позиция е за БСП – 6,74 %.
Следват МЕЧ – 3,21 %, „Синя България“ -2,79 % и ДПС – 2,39 %.
Извадката е твърде малка, за да се правят изводи, но все пак дават насока на гласуването в част от града – предимно ж.к.“Изгрев“, ж.к.“Славейков“ и ж.к.“Лазур“.
Приемането и обработването на протоколи от Районната избирателна комисия върви трудно, защото членовете на СИК-овете се забавиха с близо 3 часа заради попълването на четири отделни протокола за машинно и хартиено гласуване за двата избора и обобщаването на данните в пети.
Има и доста грешки, въпреки обученията, които направиха на членовете на секционните комисии.
Окончателни резултати ще има утре по обяд, а около 6 часа тази сутрин ще трябва да е готова първата по-сериозна извадка за вота във Втори МИР Бургас.
ГЕРБ-СДС – 28,10 %
„Възраждане“ – 17, 18 %
ПП-ДБ – 14,71 %
ИТН – 8,10 %
"Величие" – 6,98 %
БСП – 6,74
МЕЧ – 3,21 %
"Синя България" – 2,72 %
ДПС – 2,39 %
Обработени протоколи – 11,98 %
Зодията с най-добро чувство за хумор според астролози
Пица на тиган - лесна и бърза рецепта без фурна
Дейвид Бекъм официално е милиардер
Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици в събота
Зодията с най-добро чувство за хумор според астролози
15/05/2026, Петък 20:30
0
Първи голям удар на фаворита в Джирото
Готварство за начинаещи - препоръки
Зеленски гневен след мащабна руска атака
Извънредно: Зрелищна катастрофа до хотел "Мираж" в Бургас - шофьор обърна колата си по таван
Любов, кариера и приятелства според вашата зодия
15/05/2026, Петък 19:00
0
Ивайло Мирчев с разтърсваща реакция след драмата с агресивен шофьор
Велик вратар пред бургазлия: Имам 800 мача, нормално е да ги забравям
Гръцкият Сървайвър завърши с ампутация, спряха сезона

флегми, Възраждане не са мити улиците от 80 години, поне питайте, тоя дето ви плаща за медийен чадър, кое хилядилетие ще ги измете поне..
----
Пето място и пета позиция не са ли едно и също нещо?