Ф Студио: Галя Василева – активният депутат, който има мисия в парламента
Тя ще е защитник на общините от региона и ще работи по младежките политики
Галя Василева се утвърди като едно от знаковите лица на ГЕРБ не само за област Бургас, но и в национален план.
Тя е зам.-председател на ГЕРБ Младежи и мнението й определено се чува на високите етажи в партията.
Зад гърба си има 4 мандата като народен избраник и два като общински съветник. Мнозина смятат, че е време да направи следващата стъпка и да влезе в изпълнителната власт – като зам.-министър на спорта, но самата тя не бърза и се е фокусирала върху разрешаването на проблемите на жителите на Бургаска област.
Галя Василева гостува във Ф Студио в разгара на кампанията, за да говорим за приоритетите на ГЕРБ, регионалната програма и целите й в политиката.
Сред основните акценти в 50-ото Народно събрание ще бъде осигуряването на средства за 4-лентовите пътища до Средец, Царево, Айтос и Малко Търново, разширението на ГКПП Малко Търново, обхода на ж.к.“Меден рудник“, както и изграждането на студентски кампус - един от най-смелите проекти на кмета Димитър Николов, които могат да променят Бургас за десетилетия напред. За осъществяването му обаче е нужна и държавна подкрепа.
Младежките политики са личен ангажимент на Галя Василева, по който работи още от времето, когато бе общински съветник.
„Нужна е сериозна промяната в политиката, относно пазара на труда, въвеждането на активна дуална форма на обучение, модернизиране на класните стаи и ред други. Ние имаме ясна програма за стимулиране на младите хора. Много са нашите предложения, но за да се случи всичко това трябва да имаме стабилно управление“, подчерта Василева.
Друг нейн приоритет са проблемите на общините от региона, където ГЕРБ работи много активно. В интерес на истината тя е сред най-активните народни избраници и често може да бъде забелязана на срещи с граждани от Сунгурларе през Камено и Средец до Приморско.
„Избирателите ни казват, че вярват в нас, подкрепят ни и знаят, че ние сме хората, които може да решим проблемите в държавата. Те искат да се оправи пътната свързаност, качествена инфраструктура и именно това беше нашата цел през 2021 година. Чувала съм упреци от трибуната на НС, както и от наши политически опоненти, че асфалт не се яде, но честно казано няма населено място, което да сме посетили и хората да не са поискали по-добри пътища. Имайки една добра инфраструктура това е предпоставка за развитието на населеното място – повече хора ще останат да живеят там“, допълни Галя Василева.
Вижте още в нашето видео:
Проблеми за Килиан Мбапе
Как да премахнем петна от кафе по чашите
Три зодии са най-големите късметлии на месец май
Зодиите, които ще получат важна вест скоро
Ламин Ямал изпревари Кристиано Роналдо в класация на испанска земя
26/04/2026, Неделя 21:21
0
Домашна шкембе чорба по класическа рецепта
Трик с лимон и сода, който освежава хладилника за минути
Бърза супа топчета
Зодиите, които винаги казват истината
26/04/2026, Неделя 20:00
0
Трик за премахване на мазни петна от дрехи
Везенков с голямо признание на Стария континент
Емил Дечев: И Ваня Стефанова трябва да подаде оставка като и.ф. главен прокурор
Българка стана на 100 години, кмет й отиде на гости
