Защо Елена Параскова - една от успелите жени в Бургас, стана учредител на гражданско обединение „Бургазлии“
Бургас може да стане по-добро място за живеене, в което ще има бъдеще за нашите деца, категорична е бизнесдамата
Една от успелите жени в региона - бизнесдамата Елена Параскова е сред учредителите на гражданско обединение „Бургазлии“ – формацията, която събра изявени и утвърдени експерти от различни сфери за участие в местните избори.
Елена Параскова е човек, който се самоизгради с много труд и постоянство. Тя е семейна, майка на две прекрасни деца и повече от 15 години заема високи мениджърски позиции, което й дава достатъчно опит и самочувствие да се впусне и в обществено-политическия живот на града.
В бургаската политика дамите като цяло са кът – под 10 % от състава на настоящия Общински съвет. Параскова казва, че е станала част от гражданското обединение, защото вижда смисъл в идеите на сдружението и вярва, че могат да помогнат за просперитета на родния й град. Тя се развива успешно като мениджър в недвижимите имоти. От известно време е фрайнчайз партньор на една от големите компании в този сектор – „IBrokers“.
В интервю за Флагман.бг тя споделя в каква посока трябва да тръгне Бургас, за да се развие.
- Г-жо Параскова, вие сте експерт в областта на недвижимите имоти, познавате и в детайл проектите свързани с развитието на новите квартали на Бургас – кв. „Хоризонт“ (срещу ж.к.“Изгрев“) и кв. „Мадика“ (срещу ж.к.“Славейков“). Как виждате развитието им?
- Тези зони имат огромен потенциал за развитие, но трябва да се мисли за благоустрояването им. Новите квартали не трябва да се превърнат в спални райони, а да се разрастват с изградена инфраструктура. Трябва да помисли и за изграждане на училища и детски градини, както и да се предвидят зелени зони и администрация.
- В каква градска среда бихте желали да израснат децата на Бургас? Къде, в този аспект, според вас, са най-големите инфраструктурни проблеми?
- Бургас може да стане едно по-добро място, в което да има бъдеще за нашите деца. Като родител, който отгледа децата си в този град, смятам, че трябва да се осигури повече среда за тях – осветени алеи, паркове за колоездене, спортна инфраструктура. Много е важно за един родител да се реши въпросът с лесното записване в детски градини, училища и ясли.

- До местния вот остава по-малко от два месеца. Според вас каква е успешната формула за развитието на общината след 29 октомври?
- За да може една община да се развие успешно, най-важната роля играят младите хора. В този ред на мисли смятам, че именно те активно трябва да участват в управлението й. Младежите трябва да изразят своето мнение, надеждите и очакванията си. Но най-важното – те трябва да проследяват и всичко, което се случва в общината, най-вече как се изразходват средствата, как се реализират проектите – дали има прозрачност, дали те са в интерес на града и общината и на младите хора. Те са нашето бъдеще. Затова съм на категоричното мнение, че младите хора, живеещи в Бургас, трябва да излязат и да гласуват.
- Като споменахме младежите на Бургас, смятате ли, че Бургас има потенциала да задържи голяма част от тях?
- Разбира се, че има, но на първо място трябва да се осигурят възможности за привличане на повече инвестиции и производства с висока добавена стойност, които обезателно ще повишат стандарта на живот в града и осигурят възможност на много млади бургазлии да останат тук, а не да си търсят късмета в София или чужбина. Трябва да се работи по развитието на висшето образование, за да се осигури и активен човешки ресурс за бизнеса.
Рязка промяна на времето: след дъжд и вятър идва затопляне
Мъж прекара 19 години в затвора за престъпление, което не е извършил
Почина Робърт Мълър, човекът, който постави Русия и Тръмп под прожекторите
Шампиони влизат в класната стая, за да покажат на децата как се печели и в живота
Вучич: Близо сме до Трета световна война
Над 37 000 са подадените заявление за гласуване зад граница
Чък Норис спал 5 месеца до болната си съпруга и я върнал към живот
Глобиха Бербатов заради оставено без надзор огнестрелно оръжие
В Самоков бе открита уникална писта, Никола Цолов коментира значението й
Облачно с валежи от дъжд на много места ще е утре
Експерт: Дори малка панелка по 5000 евро на квадрат има купувач
Сърбия изнесла оръжие за Израел със 140% повече от 2024 г.
