Няма да позволим улично правосъдие, категоричен е окръжният прокурор на Бургас
В ареста остават бащата, дядото и вуйчото, съобщи окръжният прокурор Георги Чинев
Четирима от арестуваните след трагедията в Прилеп вече са на свобода. Това каза пред бТВ окръжният прокурор Георги Чинев.
Той обаче уточни, че четирима от задържаните впоследствие са били освободени и разпитани в качеството на свидетели, след като се установи, че нямат съпричастност към убийството на шофьорът.
Дете загина, премазано от камион, а шофьорът бе убит при улична саморазправа, поясни водещият на „Тази сутрин“ Златимир Йочев.
Бащата, дядото и вуйчото на прегазеното дете все още са задържани.
Надявам се днес да установим кой е убиецът, след което ще постановим задържане до 72 часа и ще внесем искане за вземане мярка за неотклонение задържане под стража, заяви Чинев.
„След пътното произшествие шофьорът е бил нападнат в кабината. Установихме при огледа една прорезна рана в областта на прасеца на единия му крак. Предстои още днес да бъде изготвено заключението на съдебно-медицинската експертиза, което ще ни даде причините за смъртта“, добави той.
Според него, най-вероятно причината за смъртта е кръвозагуба вследствие от нанесения удар с нож в областта на прасеца.
Шофьорът не се е опитал да избяга, потвърди окръжният прокурор.
Той е категоричен, че прокуратурата няма да позволи улично провосъдие и ще предприеме строги мерки.
"Снощи докато бяхме в селото напрежение нямаше. Успяхме да разговаряме с вуйната на прегазеното дете", каза пък кореспондентът Лора Стаматис.
„Имахме вчера курбан. Дойдоха ни гости от Везенково. Детето излезе само. Аз бях вътре. Когато излязох то вече беше блъснато“, разказва вуйната Пенка.
„Започнахме да крещим в паниката. После дойдоха полицаи, линейки. Изкараха ме долу. Брат ми е задържан. Имаше момиче и момченце, но животът му спря“, добави тя.
Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана
Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен
Ужас на купон: Баща изнасили 16-годишната приятелка на сина си
Кървава драма на плаж в чужбина: Убиха младеж пред очите на гаджето му
Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона
Мистериозен хищник почина на 150 години, но роднините му остават господари на дълбините
Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан
18-годишна звезда загина в тежка катастрофа
Футболна бомба: Гуардиола на крачка от подпис със спящ гигант
21/07/2026, Вторник 19:00
0
Почина TikTok звезда
Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти
Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар

Ако си човек на някой ще те оправдаят,всеки ден виждаме такива много случаи и по телевизията ги излъчват всеки ден!!
Убитите хора изгниха в гробовете,а престъпниците са още на свобода и прокуратурата се чуди как да ги оправдае!!!!!!!
Ей затова започва саморазправата!!!!
Те, с подкрепата на медиите насъскват хората едни срещу други и настояват правораздаванета да се прави на улицата!
Тук всичко е пари и Велики обещания !
И така до следващия цирк !
Ако няма намеса на журналисти, никой не работи нищо !
Ще върнат вревето?
Не бива да накърняваме евроромските ценности и техните нежни и онеправдани душици...!
НПО-тата ще дсдат всичко от себе си!