×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Протест пред НС срещу участието на България в Съвета за мир на Тръмп
  • Американският самолетоносач пристигна в Близкия изток. Тръмп: Иран иска сделка
  • Границите ни със Сърбия и с РСМ втори ден блокирани за камиони
  • Италия обяви извънредно положение заради циклона ''Хари''
  • Най-малко 26 души са загинали в САЩ заради зверския студ
  • Марк Рюте отхвърли призивите за създаване на европейска армия
  • Наемите в центъра на София надхвърлят 1000 евро на месец
  • Тодор Кантарджиев: Микробната резистентност вече е сериозен проблем и у нас
  • Окончателно: ЕС забрани напълно вноса на руски газ от 2027 г.
  • Камион се вряза в чакащи тирове на "Капитан Андреево", шофьорът загина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цветанов проговори за „Октопода“ и за убийството на бизнесмена, въртял бизнес с Бойко Борисов


Цветанов проговори за „Октопода“ и за убийството на бизнесмена, въртял бизнес с Бойко Борисов
Готвело се е назначението на Алексей Петров на ключове пост в ДАНС, обяви Цветан Цветанов
Тема в развитие
Погребват Алексей Петров в четвъртък в частните гробища „Бояна“ Шеф на баретите през 90-те със сензационни разкрития за Алексей Петров, Пламен Галев и Златко Баретата Аутопсията на Алексей Петров - убит с автомат, с два куршума - в тялото и в главата Убиха Алексей Петров заради отмъщение или дългове, смята вътрешният министър Калин Стоянов Никога няма да бъде разкрит мафиотът, поръчал убийството край хижа „Алеко“ Цветанов проговори за „Октопода“ и за убийството на бизнесмена, въртял бизнес с Бойко Борисов Добра новина за жената, ранена при покушението срещу Алексей Петров, вече в съзнание Мутри убили Трактора заради спречкване за частна улица? Осъденият за опита за атентат срещу Алексей Петров през 2015 г. е предсрочно освободен от затвора през май Алексей Петров беше гарантът на Сглобката, твърди бивш политик Алексей Петров не излизал без охрана, сменял колите си всеки ден Политиците у нас вече "разобличиха" кой седи зад убийството на Алексей Петров "Лев инс" с официална позиция след показния разстрел на Алексей Петров Алексей Петров е бил с охрана при убийството Гешев след показната екзекуция: Превърнаха ни в бананова държава от третия свят Започва ли гангстерска война след убийството на Алексей Петров Жената до Алексей Петров успяла да опише килъра преди да изпадне в безсъзнание Почина и жената, ранена при стрелбата срещу Алексей Петров? От бивша барета, през университетски преподавател, до кандидат-президент - кой е Алексей Петров Извънредно! Застреляха Алексей Петров
виж още
скрий
17 Август 2023, Четвъртък, 09:19 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Имаха съвместна фирма, каза бившият вътрешен министър

Алексей Петров е успявал да постига влияние както в политиката, икономиката, така и в организираната престъпност. Това каза бившият вътрешен министър Цветан Цветанов. Той  коментира покушението срещу Трактора, като изтъкна, че през всичките тези години покойният вече бизнесмен е имал възможност да печели съратници във всичко, което искал да постигне. 

„Кой има интерес от смъртта на Алексей Петров, който е бил барета в миналото и бандит през 90-те години, а в наши дни бизнесмен? Случайно или не на някои от свидетелите по делото „Октопод“ им се случиха разни неща, не оживяха. Част от обвиняемите – също“, заяви водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев, а бившият министър обясни, че усилията да се вкара зад решетките Трактора са били обречени на неуспех заради огромното му политическо влияние.

„Това, което направихме в периода, в който бях вицеприемиер, е да се задейства операция „Октопод”. Тя беше проведена на база достатъчно данни и доказателства към началния етап на разследването. И имаше доста решения за "задържане под стража" на Петров и групата с него. Но интересното е, че след като вече нямаше политическата воля да се борим с организираната престъпност, след 2013 г. започнаха много странни обстоятелства, които съпътстваха делото. През 2015 г. Георги Цветанов, който бе основен свидетел по делото, загина при странни обстоятелства”, припомня Цветанов.

„Тогава започнаха и сериозни процеси срещу прокурора Светлозар Костов, наблюдаващ това дело. И в съдебни зали, и в публичното пространство, и чрез медиите се търсеше неговото демонизиране и дискредитиране, след което започна и процедурата за отстраняването му“, добави той.

Ексминистърът отбеляза, че по времето, когато е заемал поста е имало изключително добра координация между министерството и прокуратурата, в лицето на Борис Велчев, който е бил главен прокурор по същото време. 

„Това, което се случи от 2013-та до 2015 г., стана, защото не бях тогава министър на вътрешните работи и имаше вече друга политическа воля, смени се и ръководството на прокуратурата и един бивш вече главен прокурор бе привлечен като съветник в екипа на вече новия избран главен прокурор“, добави той.

„През 2015 г. имаше интересни обстоятелства и дори повдигане на обвинение и задържане на съдия Ченалова. Тя бе тази, която гледаше този процес и това дело. Обстоятелствата доведоха до отказване на много от свидетелите по „Октопод“ и затова делото след 11 години имаше такъв край“, обясни бившият министър. 

„Повече от 20 години Петров имаше възможността да въздейства, така че при всички положения има доста натрупано напрежение, спрямо него, от представители на организираната престъпност и на икономически кръгове, които той може би е засягал. А близостта му с бащата на Кирил Петров е много странна за мен, както и сближаването на Петков и Борисов в последните месеци”, заяви Цветан Цветанов.

„Това е и въпросът, който трябва да дадат двамата представители на политическата класа, защото те самите говорят и за промяна на законодателството, свързано със сектора за сигурност. Знаят, че ако беше предложен Алексей Петров под една или друга форма за ръководител на ДАНС или на друга специална служба, по сега действащото законодателство трябва да мине институционалната процедура през указ на президента“, добави той.

„Убеден съм, че Румен Радев нямаше да подпише и заради това се целеше политическо овладяване на службите с промяна на законодателството, но не за да се върши работа в интерес на държавата, а да се може структурата да обслужва определени нечисти интереси. Това го наблюдаваме през последните години“, подчерта бившият вицепремиер.

Самият Алексей Петров е споделял, че е правил подобна среща - между Борисов и Кирил Петков и това е ясно, че е факт, добави той.

„Нека не се забравя, че Борисов познава изключително добре Петров, защото знам какво е било отношението на лидера на ГЕРБ и как е абдикирала държавата във времето, когато е можело да се вземат адекватни действия още при първия атентат, когато бе главен секретар на МВР!“, заяви Цветанов. 

„Трябва да се припомни, че Борисов е имал все пак и съвместна фирма с Алексей Петров в един период от време. Затова може би, бягайки от тази отговорност, говори за неща, които са свързани с неговите спортни качества и за професионализма си от времето, когато е бил барета“, добави той.

„Наблюдавайте процесите, които текат през последните месеци! Имаше един изтекъл запис за овладяване на структурите за сигурност, както и предложения за промяна на законодателството за назначаване на висшите ръководни кадри“, заяви бившият заместник на Бойко Борисов в ГЕРБ.

„Трябва да си зададем въпроса и отговорът да бъде даден от хората, които назначаваха Алексей Петров в структурите на сигурността, както в периода от 2007 до 2009 г., и също от 2000 г., когато бе назначен от един бивш вътрешен министър по предложение на председател на ДАНС“, добави той.

„Нека дадат отговор каква е полезната информация, която е предоставена, за да бъдат ползвани качествата на този човек, който с внушенията беше представен на обществото като един висококвалифициран експерт, но в средите на структурите за сигурност и у евростратегическите ни партньори това не изглеждаше така“, каза още Цветан Цветанов. 




18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Високо напрежение между Зеленски и Орбан Високо напрежение между Зеленски и Орбан 27/01/2026, Вторник 21:33 1
Флагман.БГ Колко българи взимат пенсия и работят? Колко българи взимат пенсия и работят? 27/01/2026, Вторник 21:18 0
Флагман.БГ Отива ли си БСП? Отива ли си БСП? 27/01/2026, Вторник 20:17 1
Флагман.БГ Почина уважаван лекар от Несебър Почина уважаван лекар от Несебър 27/01/2026, Вторник 19:50 0
Флагман.БГ Колко често трябва да се къпем? Колко често трябва да се къпем? 27/01/2026, Вторник 18:40 0
18
Коментара по темата
18.
до 13 "ПростоКиро" запис от 2007
17.08.2023 22:50:20
0
1
"Просто Кирил: Станах канадец, за да правя бизнес с Путин"
https://plovdiv-online.com/video/stanah-kanadecz-za-da-pravya-biznes-s-putin/
https://www.facebook.com/bobi123456/videos/825046365813155/
Кирил Петков: Станах канадец, за да правя бизнес с Путин (запис от 2007 година)
17.
срам
17.08.2023 16:42:51
0
0
татко Петко е навсякъде, качамака загорял, не може всяка измет да се бърка в държвните работи, но какво ще прави сукалчето Киро без татко Петко
16.
Colt .44
17.08.2023 13:08:23
0
1
Too mingi6 ot KTB kolko miarda okra
15.
Бошков
17.08.2023 12:52:21
0
11
за всичко били виновни Русия абе хора спете да вярвате на тая пропаганда то е от ясно по ясно че тая банкенска свиня ебава майката на всичко изчисва си делата барселона гейт килчетата а сега и всички който му пречат
14.
???
17.08.2023 12:49:08
0
7
Колко пъти беше осъдена България заради теб ? Паразит !
13.
До 10
17.08.2023 12:21:19
9
5
Зад всяко зло в българия стои винаги и неизменно москва!! ....ОТ 150 години Доказателства??.? Стотици!!
12.
До 10
17.08.2023 12:14:14
4
4
Не случайно преди време казах “Дано да няма кръв при разчистването на логистиката в България”. Алексей Петров е достатъчно навътре в много мафиотски структури в държавата и във връзка с много зависими политици у нас. Няма нищо случайно и в убийството на Къро, и в убийството на Алексей Петров. Очаквам да има още кръв.

Сякаш не останаха много от така наречените “мутри на Прехода”.



Не е вярно. Посредниците на задкулисните играчи от Москва през България са достатъчно известни на натовските служби. Виждате, че от ден на ден страната ни става много важен логистичен център за НАТО и натовските служби в геополитическата битка. Когато България е една превзета държава от задкулисни играчи на Москва, винаги резидентите първо отстрелват лица, които биха ги разобличили и осветили.
11.
G04O
17.08.2023 12:00:00
0
4
Айдееее отиде ни шенгена.
10.
Do 7
17.08.2023 11:52:35
4
18
Толкова сте смешни с вашите русофобски истории. Хората ви казват че трактора имал общ бизнес с Бойко , приятели с бащата на Кирчо , дето ни лук ял, ни лук мирисал, вие търсите пак под вола теле. Къро и брат Галев пак ли Радев го поръча. Ей прост народ сме
9.
Ми
17.08.2023 11:52:25
0
12
Явно много наяве взеха да излизат близките отношения на Кирчо и фамилия с него и се взеха мерки.
Сега естествено Русия ще е виновна,като най-удобно,разни тайни служби и още измислици.
8.
Банкянска Тиква
17.08.2023 11:48:43
1
10
Не съм го поръчал аз! Кълна се в коалиционните си партньори- Кирчо и Кокорчо.
7.
Помия !!
17.08.2023 11:25:21
10
9
Жалък си цветанов крадец и мошеник си също Покрай герб се сдоби с луксозни имоти пари. ББ късно те изхвърли от партията. А иначе зад това убийства 99% сигурно стоят кгб и радевите тайни служби Дестабилизация на държавата от вътре е целта Забележете как от вчера всички русофили и врагове на правителството са по телевизиите И търсят под вола теле да обвиняват бойко ПП и управляващите.Да се смееш ли да плачеш ли колко са жалки горките Мислят че хората пасат трева.
6.
Scrooge McDuck
17.08.2023 10:34:01
0
13
И от нафталина излезе най големият законен производител на канабис - марихуана! Най бързата реформа, която трябва да се приеме е връщането на персоналната отговорност в политиката, както е за гражданите. При такива обстоятелства този олиго щеше да е гол като църковна мишка заради всички дела и съсипани съдби а делото на Дамбовеца още не е решено, там са няколко стотин милиона. А нашия в розово сипе акъл и се изживява на морален стожер. Ако мисирките защо не питате Мосю Прани Гащи Борисов нещо за авера му?
5.
pesuna
17.08.2023 10:24:33
3
12
тоя пък плъх осран,кой го пита
4.
Излиза ,че е
17.08.2023 10:17:28
11
4
Дългата ръка на КГБ
3.
Дълбоката държава
17.08.2023 10:16:15
3
15
Не случайно преди време казах “Дано да няма кръв при разчистването на логистиката в България”. Алексей Петров е достатъчно навътре в много мафиотски структури в държавата и във връзка с много зависими политици у нас. Няма нищо случайно и в убийството на Къро, и в убийството на Алексей Петров. Очаквам да има още кръв.

Сякаш не останаха много от така наречените “мутри на Прехода”.



Не е вярно. Посредниците на задкулисните играчи от Москва през България са достатъчно известни на натовските служби. Виждате, че от ден на ден страната ни става много важен логистичен център за НАТО и натовските служби в геополитическата битка. Когато България е една превзета държава от задкулисни играчи на Москва, винаги резидентите първо отстрелват лица, които биха ги разобличили и осветили.
2.
MiB
17.08.2023 09:50:47
5
15
Хубави бяха ГЕРБ и Бойко, когато този търка пейката, сега им сипва. Цецоу, връщай часовниците!
1.
Гешефтурата
17.08.2023 09:41:13
1
29
1. Имал ли е общ бизнес бащата на Кирил Петков с Алексей Петров?

2. Имал ли е срещи Кирил Петков с Алексей Петров и ако да - кога, къде и защо?

3. Бил ли е посредник Алексей Петров между ГЕРБ и „Продължаваме промяната“ в разговорите за съставяне на редовно правителство?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Катастрофи и вълна от агресия ни залива до края на януари, предупреждава астролог Катастрофи и вълна от агресия ни залива до края на януари, предупреждава астролог Той свързва рисковете с Марсово-Плутонов съвпад и призовава за повишено внимание  Банкомат отне 2000 лева от българка, адвокат съветва как ощетените да си върнат парите Банкомат отне 2000 лева от българка, адвокат съветва как ощетените да си върнат парите Жена от Стара Загора остава без средства, след като машината с депозитна функция задържа внесените пари, без да отчете транзакцията Созопол издигна лозунг в подкрепа на Румен Радев, но ще видим ли кмета като кандидат за негов депутат? Созопол издигна лозунг в подкрепа на Румен Радев, но ще видим ли кмета като кандидат за негов депутат? Каква е реалността зад еуфоричните изявления онзи ден около най-перспективното туристическо място на древния морски град - полуостровът Св.св. Кирик и Юлита Спецчастите атакуваха дома на Ицо Папата в Костинброд (ОБНОВЕНА) Спецчастите атакуваха дома на Ицо Папата в Костинброд (ОБНОВЕНА) Отряд „Кобра“ е по следите на имотна мафия Нова версия от потомци на капитан Енглендер за „Радецки“ и Ботевата чета Нова версия от потомци на капитан Енглендер за „Радецки“ и Ботевата чета Нови свидетелства от пра-праплемениците на автстриеца поставят под съмнение версията за конфликт на борда на парахода Ивелин Михайлов заговори за рекет, опит за убийство и откраднат къмпинг Ивелин Михайлов заговори за рекет, опит за убийство и откраднат къмпинг Според него правителството е паднало, защото управляващите се скарали за пари, а не заради протестите Българите теглят заеми в несвяст, жилищните кредити отбелязват ръст от над 28% за година Българите теглят заеми в несвяст, жилищните кредити отбелязват ръст от над 28% за година Ипотечните заеми достигат близо 33 млрд. лева към края на 2025 г., показват данни на БНБ В бургаския кв. „Горно Езерово“ им писна: Сривове на тока, дрифтове от непълнолетни шофьори и хаос (СНИМКИ) В бургаския кв. „Горно Езерово“ им писна: Сривове на тока, дрифтове от непълнолетни шофьори и хаос (СНИМКИ) Ако не бъдем чути, започваме с протести, първият ще е към „Меден рудник“  Сливенският митрополит Арсений дари 5000 евро за каузата "Нов роял за талантите на Бургас" Сливенският митрополит Арсений дари 5000 евро за каузата "Нов роял за талантите на Бургас" Училището получи и духовен дар – света икона Човек с 40 000 лв. месечен доход е ползвал общинско жилище Човек с 40 000 лв. месечен доход е ползвал общинско жилище Столичният район „Искър“ освобождава апартаменти от хора с високи доходи, за да ги предостави на реално нуждаещи се
Само във Флагман.бг! Ето как изглежда реално държавният преврат в Китай Само във Флагман.бг! Ето как изглежда реално държавният преврат в Китай Тихи чистки, „сърдечни пристъпи", взрив в тунел и изтрита новина – сигналите за борба за власт в Пекин Роналдо и Джорджина Родригес подготвят сватба - след пет деца и 9 години заедно Роналдо и Джорджина Родригес подготвят сватба - след пет деца и 9 години заедно Португалски медии свързват церемонията с края на Световното първенство по футбол и родното място на футболиста Мадейра Валутата в Иран се срина до 1.5 млн. риала за 1 долар Валутата в Иран се срина до 1.5 млн. риала за 1 долар Опасенията от възможни военни действия и продължаващият натиск от страна на САЩ, принуждават иранците масово да купуват чуждестранна валута Собствениците на бара в Кран Монтана обвиняват трагично загиналата „сервитьорка с каска“ за смъртоносния огнен ад Собствениците на бара в Кран Монтана обвиняват трагично загиналата „сервитьорка с каска“ за смъртоносния огнен ад Жак и Джесика Морети твърдят, че фаталният пожар е причинен от нейно „шоу“ с бенгалски огън Заради зачестили инциденти в Амстердам ограничава електрическите велосипеди  Заради зачестили инциденти в Амстердам ограничава електрическите велосипеди  Мярката ще важи за определени зони в града, включително централния парк, където движението става опасно Смъртоносна зимна буря, която връхлетя САЩ отне живота на най-малко 29 души Смъртоносна зимна буря, която връхлетя САЩ отне живота на най-малко 29 души Студената вълна остави над половин милион домакинства без електричество, а пътуванията в много щати бяха парализирани   Австрия подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 14 години Австрия подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 14 години Мярката може да влезе в сила още от новата учебна година, ако бъде намерено работещо техническо решение Звездни визии и противоречиви реакции и белязаха Седмицата на висшата мода в Париж Звездни визии и противоречиви реакции и белязаха Седмицата на висшата мода в Париж Едно е сигурно и то е, че модата на 90 години определено се завръща  Антиромски изказвания на унгарски министър разклащат позициите на ФИДЕС преди изборите Антиромски изказвания на унгарски министър разклащат позициите на ФИДЕС преди изборите Коментар на Янош Лазар предизвика силна реакция сред ромската общност и опозицията и постави под риск електоралната подкрепа за Виктор Орбан Шефът на имиграционната служба ще напусне Минеаполис Шефът на имиграционната служба ще напусне Минеаполис Той е в центъра на репресиите на Тръмп
Любен Дилов - син Любен Дилов - син Преди 36 години закука кукувицата и от тогава не ни е пускала
Виц на деня Виц на деня - Защо съседа псува така?
- Или кучето му е избягало или жена му се е върнала.
Виц на деня Виц на деня - Тичам на работа, като се прибера готвя, чистя, пера... а ти седиш на дивана и чакаш да ти донеса ракия. Какъв мъж си ти бе?!?
- Търпелив!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Промоция! Гледам деца на Сейшелите, Бахамите и други подобни дестинации! Не вземам скъпо!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори