Срещу 2 хил.лева парична гаранция пуснаха на свобода Марин с кирките от Бургас
Обвинението срещу него не се води тежко според българския Наказателен кодекс
38-годишният бургазлия Марин Русчев, който бе арестуван за забитите кирки в два украински джипа, току-що бе освободен от ареста с гаранция от 2 000 лева, наложена му от Районна прокуратура-Бургас, научи Флагман.бг.
Русчев е привлечен като обвиняем по чл.216 от Наказателния кодекс (НК) – за увреждане на чуждо имущество. Предвиденото наказание е от 0 до 5 години.
Той е подведен под отговорност по обвинение, което не се води тежко според българския НК. Щетите по двата джипа са остойностени на 2600 лева, а освен това е съдействал на разследването, което се счита за смекчаващо вината обстоятелство.
Русчев, както се оказа, е с досие, но към този момент се води реабилитиран. От 2019 година Русчев е чист пред закона. В миналото e осъждан за грабеж, кражба на автомобил и държане на наркотици, показа проверка на Флагман.бг.
Именно заради това и разследващите разполагат с неговото ДНК, което бе открито в забитите кирки в двата украински джипа.
Както Флагман.бг снощи писа, Марин направи пълни самопризнания и за двата случая – на ул.“Карлово“ в ж.к.“Лазур“ и на ул.“Слънчеви хълмове“ в ж.к.“Меден рудник“. Той е шокирал разследващите, след като е обяснил, че го направил, защото много се карал със съпругата си, която е украинка и заради това намразил всичките й сънародници. Джиповете, които са станали обект на агресия са избрани случайно от него и нито един не е в района, в който живее.
Марин е адресно регистриран в ж.к.“Зорница“, но живее с жена си и двете си деца на ул.“Вардар“ в ж.к.“Братя Миладинови“. Сега той ще трябва да се върне при съпругата си, заради която, ако се вярва на думите му, е направил цялата тази дивотия.
Той е на път да загуби и добре платената си работа на бургаско пристанището.
Съдбоносни промени очакват тези зодии в следващите три месеца
Нежна, кремообразна и освежаваща – тази сладоледена торта буквално се топи в устата
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон

Това ако го прочете юрист ще припадне от смях.
Представете си присъда: "подсъдимият се осъжда да изтърпи наказание от нула години лишаване от свобода при първоначално строг режим".