Арестуваният за забитите кирки Марин Русчев е женен за украинка, направил пътека, за да помага на бежанците
Според съпругата му няма никаква логика той да се замесва в подобна история, тя е алибито му за двата дни, в които са извършени престъпленията
38-годишният бургазлия Марин Русчев е задържаният за забитите кирки в два украински джипа - Хюндай Тусон и БМВ Х5, научи Флагман.бг от изключително достоверен източник. ;
Наложено му е 24-часово задържане, а до края на деня ще стане ясно дали прокуратурата ще поиска постоянен арест.
Както Флагман.бг писа, Марин бе закопчан днес в ж.к."Братя Миладинови", а разследващите твърдят, че имат сериозни доказателства срещу него. (ВИЖТЕ ТУК)
В същото време с редакцията на Флагман.бг се свърза съпругата на Марин. Оказа се, че е украинка, която от доста години живее в България. Тя е шокирана от случилото се и е категорична, че любимият й никога не би направил нещо подобно.
Всъщност в думите на В.А. има известна логика, защото Марин се оказа на висока и добре платена позиция в бургаско пристанище. Освен това той е баща на две малки деца, а от профила му във фейсбук става ясно, че подкрепя украинската кауза.
На пръв поглед няма никакви основания да извърши престъплението, за което е обвинен. Но все пак ще се изчака да се види какви са доказателствата на разследващите срещу него.
"Не мога да си обясня какво се е случило. Станала е грешка! Мъжът ми е невинен и всички, които го познават, ще го потвърдят", твърди съпругата му.
"Марин сам направи пътека до Поморие, за да помага на украинските бежанци. Може да отидете и да ги попитате! Ще видите какво е мнението им за него. Това, което чета е странно. В дните, в които уж е забил кирките, той си беше вкъщи - до мен и децата", разказа В.А. пред Флагман.бг, която е готова да застане на полиграф, за да потвърди думите си.
Брокер задържан за измами с жилища "на зелено", прибрал около 200 000 евро
Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал
Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие
Грешка на ватмана е причинила челния удар на два трамвая в София
Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас
Тръмп: Некадърниците, които приспиват с песните си, да си стоят у дома
Полицейска блокада в столичния квартал „Христо Ботев“, 11 души са арестувани
Млада полякиня осуети руския финал на "Ролан Гарос"
Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол
Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи
Дневен хороскоп за 5 юни 2026: Любов за Овена, а Девата придобива магическа сила
Звездите ни дават златен шанс да успеем в следващите седем дни да си подредим живота

Надявал се е с акцията да провокира съчувствие към украинците, пък то какво стана- сега българите още повече ще се отвратят от т.нар. "бежанци".
Провокациите на русофобите само увеличават симпатиите към Русия и Путин