Карнобатлията Николай Христов от "Демократична България" става депутат
Той обаче ще представлява друг регион в 46 НС
Още един кандидат за депутат от бургаската листа на „Демократична България“ влиза в 46-ото Народно събрание. Става въпрос за Николай Христов от Карнобат. В парламента обаче няма да представлява Бургаския регион, а 30 МИР-Шумен, където бе водач на листата на коалицията.
Николай Христов е на 37 години. Женен. Завършил е магистратура по специалност „Право“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“. Притежава собствена кантора от 11 години в София. Той е сред учредителите на „Да, България“ и е член на Националния съвет на движението.
Христов води активна кампания в Шумен, където коалицията бе на пето място по брой гласове на вота на 11 юли. 4402 избиратели са подкрепили „Демократична България“ в област Шумен, което е 100-процентов ръст. На редовните избори на 4 април формацията получи малко над 2400 гласа.
В бургаската листа Христов заемаше 5-о място. Тук го виждахме по билбордове, но не и толкова често по срещи с избиратели. Предвид този факт и това, че от години не живее в родния край, резултатът му е впечатляващ – 609 лични преференции.
Във визитката му на сайта на „Демократична България“ подчертават, че в следващия парламент Христов като човек, познаващ професионално съдебната система в детайли, ще работи по темата за независимата съдебна власт, за намаляване на бюрокрацията и различните пречки за свободна инициатива, защото „така биха се свили и източниците на корупция“, ще работи и в сферата на медиите и разпространението на информация – в намирането на баланс между свободата на словото и възпрепятстването на разпростанението на фалшивите новини.
Майсторски наръчник за съвършена домашна баница
Кристиан Ериксен с реакция след втория шок на терена
Идеална формула за кремообразна картофена запеканка
Момче от Балканите може да е сензацията на Световното
Джокович със сензационно предположение за Мондиал 2026
Как се маха мазно петно за 5 минути
Агресивен тип влачи кучето си с кола, полицията го сгащи
Майсторски наръчник за съвършена домашна баница
11/06/2026, Четвъртък 19:21
0
Парламентът с решение за КУБ и незаконния град
11/06/2026, Четвъртък 18:59
1
Почина Алексей Измирлиев
Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените
Дете в болница след смразяваща катастрофа във Варна
11/06/2026, Четвъртък 18:23
0

Пийни водичка ,че ще се задавиш от злоба.Нищо от това което си написал не е вярно и ти си го знаеш!?Ноооо важното е да злобееш.Ти си най добрия пример,защо сме в това положение.